E-Devlet

e-Devlet 1000TL Sosyal Yardım Para Başvurusu Nasıl Yapılır?

e-Devlet 1000TL Sosyal Yardım Para Başvurusu Nasıl Yapılır? Oldukça etkili bir salgın olan korona virüsüne karşı zor günler geçirmekteyiz. Korona virüsünün sağlıktan sonra en çok etkilendiği alan ise çalışan sektörü olmaktadır. Korona virüsü nedeni ile çalışan pek çok vatandaş iş verenlerinin kepenk indirmesi ile işsiz kalmış ve buna rağmen korona virüsüne karşı mücadele vermeye devam etmektedir. İşte bu kapsamda sosyal bir devlet olmanın gerekliliğinden Devlet’in sağladığı maddi destek ödenekleri devreye girmiş bulunmaktadır. Korona virüsü nedeni ile çalışamayan ve işsiz kalan pek çok vatandaşımız için burada Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından yürütülmekte olan pandemi yardımları devreye girmiş bulunmaktadır.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından takip edilen pandemi yardımlarının ilk iki faz şeklinde yapılanları için herhangi bir başvuruya gerek kalmadan, düzenli yardım ödeneği alan ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza yapılmıştır. Pandemi yardım ödeneği 3 faz şeklinde yapılması planlanmaktadır. Fakat yapılacak olan 3. Faz için daha önce yardım alamayan vatandaşlarımız için ihtiyaç sahibi olanlardan başvuruda bulunanlara gerçekleştirileceği belirtilmiş olmaktadır. Yapılacak olan 3. Faz nakdi yardım ödenekleri için başvurular devam etmektedir. Başvurular ise e-Devlet sistemi üzerinden yapılmaktadır, e-Devlet sisteminin dışında başvuru yapılacak herhangi bir birim bulunmamaktadır. E-Devlet sistemi üzerinden nasıl başvuru yapılır yazımızın devamından ulaşım sağlayabilirsiniz.

e-Devlet 1000TL Sosyal Yardım Başvurusundan Faydalanamayacak Vatandaşlar?

e-Devlet 1000TL Sosyal Yardım Başvurusundan Faydalanamayacak Vatandaşlar? Geçtiğimiz hafta başlayan ve hala başvuruları devam eden 3. Faz sosyal yardım için, başvurular e-Devlet sistemi üzerinden devam etmektedir. Fakat 3. Faz yardım başvurusu için aranan bazı şartlar bulunmaktadır. Belirtilen bu şartları sağlayan vatandaşların başvurularını gerçekleştirebileceği belirtilmektedir. 3. Faz pandemi yardımı başvurusunda bulunamayacak olan vatandaşlar aşağıdaki gibi belirtilmiştir.

 • Sosyal Destek Programı kapsamı çerçevesinde korona virüsüne karşı düzenli olarak sosyal yardım ödeneklerinden faydalanan ve 1. Ve 2. Faz yardım desteklerinden faydalanan vatandaşlarımız için başvuru hakkı bulunmaktadır.
 • 5510 sayılı kanunun 4 / A maddesi kapsamında kamu işçileri faydalanamayacaktır.
 • 5510 sayılı kanunun 4 / C maddesi kapsamında bulunan memurlar faydalanamayacaktır.
 • Sosyal Güvenlik Kurumu üzerinden herhangi bir geliri olan vatandaşlar faydalanamayacaktır.
 • İŞKUR işsizlik ödeneği alan vatandaşlar faydalanamayacaktır.
 • İŞKUR Kısa Çalışma Ödeneği alan vatandaşlar faydalanamayacaktır.

e-Devlet 1000TL Sosyal Yardım Başvuru Ne Zaman Yapılabilir?

e-Devlet 1000TL Sosyal Yardım Başvuru Ne Zaman Yapılabilir? Pandemi kapsamında verilecek olan 3. Faz destek yardım ödenekleri için başvurular devam etmektedir. Fakat sistem üzerinden yoğunluk yaşanmaması adına başvuruda bulunacak olan vatandaşların T.C. kimlik numaralarının son rakamlarına göre günlere yayılmış bulunmaktadır. Buna göre T.C. kimlik numaralarının son rakamlarına göre hangi vatandaşımız ne zaman başvuruda bulunabilecek aşağıda belirtilmiş bulunmaktadır.

 • T.C. Kimlik Numarasının Sonu 0 olan vatandaşlarımız, Pazartesi,
 • T.C. Kimlik Numarasının Sonu 2 olan vatandaşlarımız, Salı,
 • T.C. Kimlik Numarasının Sonu 4 olan vatandaşlarımız, Çarşamba,
 • T.C. Kimlik Numarasının Sonu 6 olan vatandaşlarımız, Perşembe,
 • T.C. Kimlik Numarasının Sonu 8 olan vatandaşlarımız, Cuma,
 • Diğer vatandaşlarımız için herhangi bir sınırlama olmadan Cumartesi ve Pazar günü başvuruda bulunabileceklerdir.

e-Devlet 1000TL Sosyal Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

e-Devlet 1000TL Sosyal Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır? Pandemi süreci için yapılacak olan 3. Faz nakdi yardım başvurusu e-Devlet sistemi üzerinden yapılacaktır. E-Devlet Sistemine T.C. kimlik numarası ve şifreniz ile sisteme giriş yapabilirsiniz. Ardından Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafında ait olan işlem seçeneklerine tıklayabilirsiniz. Bu adımın ardından da Pandemi Sosyal Destek Ön Başvurusu linkine tıklayarak devam edebilirsiniz.

Bu işlemin ardından açılacak olan sayfa üzerinde sizden istenen bilgileri eksiksiz olarak girmeniz gerekmektedir. Tarafınızdan istenilen bilgileri girmenizin ardından işleminiz tamamlanmış olacaktır. Yapılan Pandemi Sosyal Destek Başvurularının ne zaman yapılacağı ile ilgili açıklamalar ve başvurusu onaylanan vatandaşların bu desteği ne zaman alabilecekleri önümüzdeki zamanlarda açıklanacaktır.

Yaptığınız Pandemi Sosyal Destek başvurunuzu takip ve sorgulamak için aynı sayfa üzerinde yer alan sorgulama alanından takip edebilir ve sorgulayabilirsiniz. Dolayısıyla yaptığınız başvurunuzu işleminizi tamamlamanızın ardından başvuru takibinizi de başvuru sayfasından yapabilirsiniz.

Pandemi Sosyal Destek Başvuruları kişi bazlı değerlendirilmemektedir. Yapılan ve yapılacak olan başvurular hane halkı çerçevesinde değerlendirilecektir. Bu kapsamda anı haneden bir tek başvuru kabul edilecektir.

e-Devlet Üzerinden Sosyal Yardım Para Yardımı Sorgulama

E-Devlet İşsizlik Maaşı Sorgulama Nasıl Yapılır ?

e-Devlet’ten Ücretsiz Maske Nasıl Alınır, Kimler Alabilir?

Erhan KAÇAR

20 yıllık muhasebecilik ve sgk uzmanlığı, 10 yıllık mali müşavirlik deneyimi ile yıllardır SGK, Emeklilik, Bağkur, Engelli Hakları ve diğer kategoriler için deneyimlerimi sizlerle paylaşarak içerikler üretmeye çalışıyorum. Siz değerli okurlarımızın doğru bilgiye ulaşması için Editör ve Danışma ekibimizle kaliteli ve en güncel içeriklerle yolumuza devam ediyoruz. Sitemizi takip edin ve doğru bilginin adresinde kalın.

İlgili Makaleler

3 Yorum

 1. Selam metin Yeşil 6 çocuhüm var ev kira ayağım askerlikten yüzde atmış üstünde çuruyum var zor geçiniyorum 4 tane okula gidiyor tek çalışıyorum 2300 civarı çalışıyorum maaş bahlanmamış zör geçiniyorum yardıma ihtiyacım var

  1. Merhaba,

   Sosyal yardım birimlerine başvuru yapabilirsiniz. ancak sigortalı çalışan olması durumunda maddi yardım yapılmıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu