• Düğün Kredisi Nasıl Alınır?

  Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından evlenmeyi düşünen çiftler için yardım projesi gerçekleştirildi. 2017 yılında da devlet destekli çeyiz hesabı uygulaması devam ediyor. Düğün kredisi almak için bankaya başvuru yapmak ve evlenecek çiftlerin 2 ayrı hesap açmaları yeterlidir. Fakat faizsiz olarak 1 yıl geri ödemesiz 10.000 TL olan evlilik kredisini almak için bazı şartlar gerekmektedir.


  Düğün Kredisi Almak İçin Gereken Şartlar

  Evlenmeyi düşünen kişilerin yaş aralığı 18-24 aralığında olmalıdır. Bu yaş aralığı üniversite mezunları için 26 olarak esnetilmektedir. Türk Ceza Kanunu (TCK)’ nda belirtilen ağır suçlardan herhangi birinden ceza almamış olması gereklidir. Her iki tarafın maddi durumunun evlilik için yeterli olmaması gereklidir.

  Düğün Kredisi Almak İçin Hangi Bankalara Gidilmelidir?

  Evlenecek çiftlerin başvuru yapmak için bankaların şubelerine gitmeleri gerekmektedir. Ziraat Bankası, Finansbank, Garanti Bankası, Akbank, Vakıf Bankası, İş Bankası gibi bankalar evlilik kredisini sağlamakla birlikte başvuru için bazı belgeler ve şartlar istemektedir. Örneğin Vakıf Bankası internet üzerinden başvuru kabul ederken Ziraat Bankası internet üzerinden başvuru kabul etmemekte ve başvuru için bazı belgeler istemektedir. Bu belgeler;

  • TC kimlik, pasaport veya ehliyet gibi üzerinde TC kimlik numarasının bulunduğu resmi belgeler.
  • Adres beyannamesi veya kişilerin kendi adına gelmiş ve 3 ay içerisinde ödenmiş olan elektrik, su, doğalgaz veya telefon faturası.

  Geri Ödeme İçin Bilinmesi Gerekenler

  Evlenecek çiftlerin faizsiz 1 yıl geri ödeme yapması gereklidir. Fakat bazı durumlarda bu süre uzatılmaktadır. Bu durumlar;

  • Çiftlerin evlendikleri yıl içinde çocukları olursa geri ödeme 1 yıl ertelenir.
  • Çiftlerden biri devlet yurtlarında kalmış öksüz ve yetim ise geri ödeme 2 yıl ertelenir ve 4 yılda yapılır.


  tıkla sorunu sor

  Düğün Kredisi Nasıl Alınır? İLE İLGİLİ MERAK ETTİKLERİNİZİ BİZE SORUN!  Etiketler:

  Merak Ettiklerinizi Sayfanın En Altında Sorabilirsiniz!

  Henüz yorum yapılmamış.

  Sorunuzu Yazın