Bağkur

Çiftçiye Sevindiren Haber, Destek Ödemeleri Bugün Başladı!

Çiftçiye Sevindiren Haber, Destek Ödemeleri Bugün Başladı! Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli yaptığı yazılı açıklamasında çiftçilere sevindiren haber geldi. Bakan Pakdemirli yazılı açıklamasında 27 İlimizde 18 bin 892 adet çiftçiye toplam olarak 114 milyon 481 bin TL tutarındaki destek ödemelerinin 15 Mayıs 2020 Cuma akşamından itibaren hesaplara gönderilmeye başlandığını belirtti. Bakan Pakdemirli ayrıca ilk olarak ilk defa geçen yıl normal gübre desteğine ek olarak organik ve organomineral gübre kullanmakta olan çiftçilerimize desteklenmelerin başladığını belirtti.

Çiftçiye Destek Ödemeleri Başladı!

Çiftçiye Destek Ödemeleri Başladı! Tarım ve Orman bakanı Bekir Pakdemirli yaptığı yazılı açıklamasında toplam 57 ilde, 18 bin 892 adet çiftçimize 14 milyon 481 bin TL tutarındaki organik ve organomineral gübre destek ödemelerinin 15 Mayıs 2020 Cuma gününden başlayarak hesaplara aktarılmaya başlandığını belirtti. Bakan Pakdemirli ayrıca, 2019 yılı içerisinde organik ve organomineral gübre kullanıcılarına yapılacak olan destek ödemeleri ile ilgili açıklamalarda da bulunmaktadır.

Bakan Pakdemirli, ülke topraklarının organik madde kapsamının yükseltilmesi ile ilgili olarak, kimyevi gübre kullanımının arttırılması ve toprakların ihtiyacı olan bitki besin maddesinin ülke kaynaklarından sağlanması kapsamında işlem başlangıcının geçtiğimiz yıla ait olduğunu belirtti. Bakan Pakdemirli ilk defa geçen yıl normal gübre desteğine ilave olarak organik ve organomineral gübre kullana çiftçilerin desteklenmesi işleminin başladığını bu kapsamda çiftçilere dekar başına 10 TL ödendiğini belirtti.

Bağ-Kur Geriye Dönük Prim Ödemesi Nasıl Yapılır?

Bağ-Kur Çiftçi Nasıl Emekli Olur, Şartları Nelerdir?

Bağ-Kur İhya Canlandırma Nasıl Yapılır ve Dilekçesi

Erhan KAÇAR

20 yıllık muhasebecilik ve sgk uzmanlığı, 10 yıllık mali müşavirlik deneyimi ile yıllardır SGK, Emeklilik, Bağkur, Engelli Hakları ve diğer kategoriler için deneyimlerimi sizlerle paylaşarak içerikler üretmeye çalışıyorum. Siz değerli okurlarımızın doğru bilgiye ulaşması için Editör ve Danışma ekibimizle kaliteli ve en güncel içeriklerle yolumuza devam ediyoruz. Sitemizi takip edin ve doğru bilginin adresinde kalın.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu