KOSGEB

Çiftçiye Destek Veren Bankalar Hangileridir?

Çiftçilere destek veren banka kuruluşları yaptıkları yardımlarla çiftçilere rahat bir soluk aldırıyor. Bizde çiftçilerimize ve merak edenlere müjdeli haberi vermek, onları yapılan yardımlar konusunda bilgilendirmeler yapmak, yardım yapan bankaları açıklamak, kefilsiz çiftçi kredisi almak isteyenleri bu konuda aydınlatmak ve çok daha fazlası için bu yazımızı hazırladık. Yukarıdaki konular ilginizi çektiyse yazımızı okumaya devam edin.


Çiftçiye Destek Nedir, Kimler Yapar?

Tarımsal kredi fırsatlarından faydalanmak isteyen çiftçilerimiz için tarımsal kredi veren bankalar listesi’ni aşağıda belirttik. Bu bankalara başvuruda yaparak bankaların sunmuş olduğu fırsatlardan yararlanabilirler. Bahsedilen bankalar;

  • Ziraat Bankası,
  • QNB Finanbank,
  • İş Bankası,
  • Yapı ve Kredi Bankası,
  • Garanti Bankası,
  • Denizbank,
  • TEB,
  • Şekerbank,
  • Halkbank bankalarıdır. Bu bankalar dışında işlem yapılamaz.

Kefilsiz Ciftci Kredisi

TEB Bankası’ndan Çiftçiye Destek İmkanları

Türk Ekonomi Kredisi Bankası, diğer adıyla TEB’de çiftçilere destek veren bankalardan bir tanesidir. Peki, Teb çiftçi kredisi nedir? Faiz oranları ne kadardır? En çok ne kadar vade yapabilirim?

TEB, kuruluş tarihi 1 yılı geçmemiş olan tüm girişimcilere finansal destek sunuyor. Normalde krediler verilirken kredi notu gibi mali değerlere bakılarak verilirken, TEB, kredi desteğini verirken mali verilere dayanarak değil, girişimcinin bankaya göstereceği işin potansiyeline göre kredi vererek farklı bir yol izliyor.

Bu doğrultuda girişimcilere farklı türlerde bazı kredi fırsatları sunuyor.  Bu kredi fırsatlarından bir tanesi taksitli ticari kredi. Bu kredi ile en başta yatırımcılara hizmet vermeyi planlayan banka, diğer tüm girişimcileri de bu krediyi kullanmaya davet ediyor. Bu kredi ile müşterilerine 50.000 TL’ye varan teminatsız kredi sunuyor, aldığınız krediyi de 36 aya kadar vadelendirme fırsatını elde ediyorsunuz. Geri ödemelerini yaparken ödemenizi isterseniz her ay eşit şekilde yapabiliyorsunuz isterseniz de firmanızın nakit akışına göre esnek bir ödeme planı ile ödemelerinizi yapabiliyorsunuz.

TEB’in çiftçilere destek amaçlı verdiği kredi fırsatlardan diğeri KGF teminatlı tarım girişimci kredisi. Bu kredi türü diğer kredi türü ile karşılaştırdığımız zaman çok daha yüksek tutarda kredi çekmenize olanak sağlıyor. 250.000 TL’ye kadar kredi kullanabildiğiniz bu kredi türü aynı şekilde teminatsız olarak çekilebiliyor. Miktarının artması ile birlikte yapabileceğiniz vade de 60 aya kadar uzatılabiliyor. Geri ödemesini ise aynı şekilde aylara eşit olarak böldürerek ödeyebileceğiniz gibi, daha esnek ödeme planları ile ödeyerek uygun esnek geri ödeme imkanından faydalanabiliyorsunuz.

TEB yalnızca sağladığı kredi çeşitleri ile değil, hesap türlerine de yardımlar yaparak çiftçilerinin arkasında olduğunu gösteriyor. Hesap açtıran çiftçilere tüm kanallardan havale, EFT, kredi kartı aidatı, hesap kesim ücreti, pratik haberci için 6 ay süre ile bütün sayılan hizmetlerden 15 TL karşılığında faydalanmalarını sağlıyor. Bu hizmetlerden 30 adet veya sınırsız olarak, 6 ay veya 12 ay olarak sürelerle faydalanılması mümkün.

ÇKS Hesaplaması Nasıl Yapılır?

Çks kredi hesaplaması yapmak istiyorsanız, Ziraat Bankasının resmi internet adresine geldikten sonra, ana sayfadan hesaplama araçlarını bulun, hesaplama araçlarından sonra kredi hesaplama sekmesine tıklayın. Karşınıza kredi hesaplama aracı çıkacak, bu araç size kullanmak istediğiniz tutarı ve vadeyi soracak, o andaki güncel faiz oranıyla da size kredinizin toplam tutarını verecek. Bu tür hesap makinelerinin sadece bilgi amaçlı hazırlandığını ve %100 gerçekliği olan hesaplar için bankanızın en yakın şubelerini ziyaret etmeniz gerektiğini unutmayın. Krediye bağlı olarak herhangi bir işlem yapmadan, bankanızdan asıl fiyatı aldıktan sonra hareket edin.

Devlet Destekli Tohum Kredisi Nasıl Alınır?

Kaz Yetiştiriciliği İçin Devlet Desteği Nasıl Alınır?

Arıcılık Kredisi Nasıl Alınır, Şartları Nelerdir ?

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı