Genel

Bekçilere Yetki ve Maaş Müjdesi Geldi!

Bekçilere Yetki ve Maaş Müjdesi Geldi! Türkiye Büyük Millet Meclisi Genel Kurulu, 48 gün sonra yeniden göreve başladı. Genel Kurul’da ilk ele alınan konulardan birisi ise çarşı ve mahalle bekçilerinin oldukça uzun zamandan beri beklediği yetki ve maaş düzenlemesi kanun teklifi olmaktadır. Türkiye Cumhuriyeti Büyük Millet Meclisi Genel Kurulu, bugün Meclis Başkanvekili Süreyya Sadi Bilgiç başkanlığında toplanmış bulunmaktadır.

TBMM’de Mahalle Bekçileri İçin Kanun Teklifi Görüşüldü!

TBMM’de Mahalle Bekçileri İçin Kanun Teklifi Görüşüldü! 48 gün sonra yeniden göreve başlayan Türkiye Büyük Millet Meclisi ilk olarak mahalle bekçilerine yönelik olan kanun teklifini ele almış bulunmaktadır. Genel Kurul toplantısında ilk ele alınan konulardan birisi de çarşı ve mahalle bekçilerinin uzun süredir beklediği kanun teklifi ele alınarak görüşülmüş bulunmaktadır. Görüşülen kanun teklifinde ise görev yapan on binlerce mahalle bekçisinin görev ve yetkileri yeniden değerlendirilerek belirlenmektedir.

Kanun teklifinde yeniden değerlendirilmeye alınan mahalle bekçilerinin görev ve yetkileri düzenlemeye gidilmektedir. Bekçilerin görev alanlarındaki düzenlemeye göre, bekçiler kişileri, araçları durdurabilecek ve kimlik sorabileceklerdir. Bekçiler aynı zamanda sokak, geçit ve meydanlarda trafik yaratarak engel olan taşıtların ve diğer engellerin kaldırılmasında yetkili olacaklardır. Çarşı ve mahalle bekçileri aynı zamanda zor ve silah kullanma yetkisine sahip olacaklardır. Jandarma teşkilatında istihdam edilmekte olan bekçiler, jandarma sınıfına dahil edileceklerdir. Bekçilerin haftalık çalışma süresi 40 saat olacak ve maaşlarında artış işlemi uygulanacaktır.

Erhan KAÇAR

20 yıllık muhasebecilik ve sgk uzmanlığı, 10 yıllık mali müşavirlik deneyimi ile yıllardır SGK, Emeklilik, Bağkur, Engelli Hakları ve diğer kategoriler için deneyimlerimi sizlerle paylaşarak içerikler üretmeye çalışıyorum. Siz değerli okurlarımızın doğru bilgiye ulaşması için Editör ve Danışma ekibimizle kaliteli ve en güncel içeriklerle yolumuza devam ediyoruz. Sitemizi takip edin ve doğru bilginin adresinde kalın.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu