emeklilikssksgkbağkurkredilerkosgebengellie-devlet

Bedelli Askerliğe Koronavirüsü Engeli!

Bedelli Askerliğe Koronavirüsü Engeli!

Bedelli Askerliğe Koronavirüsü Engeli! Neredeyse tüm dünyaya yayılan korona virüsü bedelli askerliğe de engel teşkil etti. Korona virüsü nedeni ile bedelli askerlik celp tarihleri ileri bir tarihe ertelenmiş bulunmaktadır. Korona virüsüne karşı her geçen gün yani bir tedbir alınmaya devam edilmektedir. Alınan en yeni tedbirlerden biri de bedelli askerliklerin celp tarihlerinin ileri bir tarihe ertelenmesi olmaktadır. Korona virüsü nedeni ile alınan tedbirler etkinlik ve toplantılar da daha önceden tedbir amaçlı ileri tarihlere ertelenmiş bulunmaktadır.

Yeni ve son erteleme kararı da Milli Savunma Bakanlığı tarafından gelmiş bulunmaktadır. Korona virüsüne karşı bedelli askerlik yapacak olan vatandaşların celpleri ile bir tarihe ertelenmiş bulunarak taraflarına bildirimi gerçekleşmiş bulunmaktadır.

Milli Savunma Bakanlığı Askeralma Genel Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen son dakika açıklamasına göre bedelli askerlik yapacak olan vatandaşların, celp ve sevk işlemlerinin daha sonraki ileri bir tarihe ertelendiği açıklanmaktadır. Diğer taraftan da ayrıca Milli Savunma Üniversitesine bağlı olan, Harp Okulları ve Astsubay Meslek Yüksek Okulları ile Harp Enstütileri korona virüsü nedeni ile 13 Nisan 2020 tarihine kadar tatil edilmiş bulunmaktadır.

2020 Yılı İçin Silahaltına Alınacak Olan Yükümlülere Duyuru!

2020 Yılı İçin Silahaltına Alınacak Olan Yükümlülere Duyuru! 2020 yılı için silahaltına alınacak olan yükümlülere yapılan duyuruda yer alan hükümler aşağıdaki gibi belirtilerek bildirim yapılmış bulunulmaktadır.

2020 yılı içerisinde bedelli askerlik yapacak olan yükümlülerin celp ve sevk işlemleri ileride belirlenecek olan bir tarihe ertelenmiş bulunmaktadır. Konu ile ilgili olan hususlar Milli Savunma Bakanlığı tarafından ilan edilecektir.

Yedek subay ve yedek astsubay aday adayları ile altı aylık hizmete tabi olan erbaş ve erlerin işlemleri mevcut olan plan çerçevesinde yürütülmeye devam edilecektir.

Yapılan bu duyuru işlemi 7179 Sayılı Askeralma Kanunu’nun 27. Maddesi gereğince yükümlülere tebliğ mahiyetindedir.

Kamuoyuna saygı ile duyurulur.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.