Genel

Başvuruda Bulunana 1.000TL Destek Para Ödemesi Yapılacak!

Başvuruda Bulunana 1.000TL Destek Ödemesi Yapılacak! Korona virüsü kapsamında ihtiyaç sahibi olan vatandaşlara yönelik destek ödemeleri devam ediyor. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Başkanı Zehra Zümrüt Selçuk belirtilen yardım ödemelerinin 3. Faz için başvuruların başladığı açıklamış bulunmaktadır. Korona virüsü kapsamında yapılan 1000TL’lik yardım ödemelerinin 3. için başvuru işlemlerinin başladığı belirtilmektedir. Yapılacak olan yardım ödemeleri için vatandaşların başvurularını e-Devlet sistemi üzerinden gerçekleştirebileceği belirtilmiştir. Yapılan başvurularda yardım şartlarını taşıyan herkesin bu destekten faydalanabileceği belirtilmektedir.

Korona virüsü kapsamında daha önce de 2 kez ihtiyaç sahibi olanlara yapılan yardım ödemeleri gerçekleştirilmiş bulunmaktadır. Fakat yapılan ödemeler için herhangi bir başvuru alınmamıştı. Bakan Selçuk tarafından belirtilen bilgiler doğrultusunda ilk iki faz yardım ödemeleri için herhangi bir başvuruda bulunulamayacağını ve yapılacak olan ödemelerin hali hazırda sürekli olarak yardım alan kayıtlı ihtiyaç sahibi vatandaşlara yapılacağı belirtilmişti. Bakan Selçuk tarafından duyurulan 3.faz yardımlarının ise başvuru şartlarını taşıyan ihtiyaç sahibi herkesin faydalanabileceği belirtilmiştir.

1.000TL Destek Ödemeleri İçin Başvuru Şartları Nelerdir?

1.000TL Destek Ödemeleri İçin Başvuru Şartları Nelerdir? İhtiyaç sahibi olan herkesin başvuruda bulunarak alabileceği destek ödemeleri için bazı şartların sağlanması gerekmektedir. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk tarafından yapılan açıklama neticesinde 3.faz yardım başvurularının e-Devlet sistemi üzerinden yapılabileceği belirtilmiş bulunmaktadır.

Bakan Selçuk açıklamasına şöyle devam etmiş bulunmaktadır. Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan tarafından açıklanan, Ekonomik İstikrar Kalkanı Paketi Pandemi Sosyal Destek Programı 3. Faz başvurularını e-Devlet sisteminden gerçekleştirebilirsiniz. Başvurularınızı turkiye.gov.tr adresi üzerinden gerekli adımları takip ederek yapabileceklerini açıklamış bulunmaktadır.

 1. Faz yardım başvurusu için www.turkiye.gov.tr/acshb-pandemi-sosyal-destek-on-basvurusu, olarak sıralı başvuru işlemini gerçekleştirebileceksiniz.

Bakan Selçuk yapılacak başvuruları sırayla alabilmek adına,

 • T.C. kimlik numarasının son rakamı 0 olan vatandaşların Pazartesi,
 • T.C. kimlik numarasının son rakamı 2 olan vatandaşların Salı,
 • T.C. kimlik numarasının son rakamı 4 olan vatandaşların Çarşamba,
 • T.C. kimlik numarasının son rakamı 6 olan vatandaşların Perşembe,
 • T.C. kimlik numarasının son rakamı 8 olan vatandaşların Cuma,

1000 TL Para Yardımı Başvurusu Nereden Yapılacak ?

Olacak şekilde başvurularını yapabileceklerini belirtmiş bulunmaktadır. Diğer taraftan bakan selçuk yardım başvurusunda bulunabilecek vatandaşlar için şunları belirtmiş bulunmaktadır. Başvuru değerlendirmelerin kişi bazlı değil hane bazlı olacağını belirtmektedir. Aynı haneden biden fazla başvuru için sadece tek başvuru değerlendirmeye alınacaktır.

1000 TL Para Yardımı Başvurusu İçin TIKLAYINIZ

Pandemi kapsamında ilk iki faz yardımdan faydalananlarda başvuruda bulunabilecek.

 • 5510 sayılı kanunun 4/A kapsamında bulunan kamu işçileri faydalanamayacak.
 • 5510 sayılı kanunun 4/C kapsamında olan memurlar faydalanamayacak.
 • Sosyal Güvenlik kurumundan gelir ya da emeklilik alan vatandaşlar faydalanamayacak.
 • İŞKUR işsizlik ödeneği alanlar faydalanamayacak.
 • İŞKUR kısa çalışma ödeneğinden faydalananlar yararlanamayacak.
 • Ödemenin şekli ve zamanı değerlendirmeler sonrasında açıklanacaktır.

Şartlı Sağlık Yardımı Ne Kadar, Başvuru Nasıl Yapılır?

Yeşil Kartlılara Verilen Para ve Devlet Yardımları Nelerdir ?

e-Devlet Üzerinden Sosyal Yardım Para Yardımı Sorgulama

Erhan KAÇAR

20 yıllık muhasebecilik ve sgk uzmanlığı, 10 yıllık mali müşavirlik deneyimi ile yıllardır SGK, Emeklilik, Bağkur, Engelli Hakları ve diğer kategoriler için deneyimlerimi sizlerle paylaşarak içerikler üretmeye çalışıyorum. Siz değerli okurlarımızın doğru bilgiye ulaşması için Editör ve Danışma ekibimizle kaliteli ve en güncel içeriklerle yolumuza devam ediyoruz. Sitemizi takip edin ve doğru bilginin adresinde kalın.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu