EmeklilikHaberler

BANKALAR EMEKLİ MAAŞINA GÖZ DİKTİ!

Emeklilerin her ay aldığı maaş özel bankaların ilgisini çekiyor. Özel bankalar emeklileri yakından takip ediyor. SGK emeklilere her ay yaklaşık 10 milyar TL yatırıyor ve bu durum özel bankaların dikkatini çekmiş durumda.


Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ile kamu bankaları arasında yapılan çalışmalarda emeklilere banka promosyonu verilemeyeceğinden dolayı özel bankalar bu durumu takibe aldı. Bu durumdan kaynaklanan fırsatı yakalayan özel bankalar emeklileri kendine çekmek için yollar arıyor.

Özel bir banka olan Finansbank, aylık olarak en az 500 liralık emekli maaşını 24 ay kesintisiz bankalarından almak ve kredili mevduat hesabı açmak koşulunu yerine getirenlere 200 lira verirken, bir diğer özel banka olan İş Bankası emeklililer için maaşını bankalarına ilk kez taşıyanlar için kredi kartlarına ilk maaş ödemesinden sonraki süreçte tek seferlik olmak kaydıyla 25 lira puan yüklemesi yapıyor. Daha önce bunun gibi bir uygulamayı TEB de uyguladı. TEB, 20 Mayıs-31 Temmuz aralığında emekli maaşını bankalarına taşıyan kişilere 400 lira puan verdi.

PTT Bank aracılığıyla maaşlarını alan emekliler için, kişilerin talepleri durumunda ilave ücret ödemeden ve yaş sınırlaması konulmadan emekli maaşlarını konutlarına kadar teslim etme imkanı sunuyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu