Banka Kredileri

Bankada Unutulan Paraları Sorgulama

Artık para çekme ve gönderme sıkıntısı yaşatmayan bankaların bir de hazır atmleri bulunmaktadır. Saat kaç olursa olsun para çekme veya yollama şansına sahip olabiliyorsunuz.Bankada milyonlarca insanın para yatırdıklarını biliriz. Hatta birçok bankaya yatırım yapanlar paralarını unutmuş olabilirler. Bunlardan birisi siz olabilirsiniz. Bankada çekmediğiniz paranız var olabilir fakat sizin haberiniz olmayabilir. Peki bunun öğrenmenin en önemli yolu nedir ? Bu konuda ne yapmanız gerekir isterseniz sizlere bu konu hakkında merak ettiğiniz bilgileri aktaralım. Bankada unutulan paraları sorgulama işleminiz için bunlara dikkat etmeniz gerekiyor ? Bunlar neler mi ? hep birlikte bilgilenelim.

Bankada Unutmuş Paranız Olabilir !

Bazen hayatın yoğunluğu yüzünden işlerimizi tam olarak düzgün yapıp yapmadığımızı kestiremeyiz. Oysa banka ve benzeri önemli mevduatlarda işinizin tam olarak ehli olmayabilirsiniz. Bir anlık dalgınlığınız ile paranızın büyük bir kısmını bankada yıllarca unutmuş olabilirsiniz. Bunun öğrenmenin tek alternatif yolu var.Zaman aşımına uğramış bir hesabınız mı var bunun için paranızın hala durup durmadığı hakkında bilgi almak için öncelikle başvuru kimlik kartınızı alarak genel müdürlüğe başvurmanızdır. Bu konu hakkında bilgileri detaylı bir şekilde A’dan Z’ye alabileceksiniz.Bankalarda işlem yapılmamış ve unutulmuş paralar var.

Bunun örneklerini de duyuyoruz. Bu örneklerden biri de eğer siz iseniz bankada para unuttuğunuza dair bilgilerinizi sorgulatabilirsiniz. Eğer öyle bir durum söz konusu ise mevla ne olursa olsun banka bunu itiraz etmeden size geri aide etme hakkına sahiptir. Paranızın daha fazla zaman aşımına uğramasını istemiyorsanız bunu öğrenin ve hemen harekete geçin. Aksi takdirde bu konuda yeterli hakka sahip olmayabilir paranızın değerini telef edebilirsiniz. Unutmayın uzun yıllar geçmesine rağmen bankada unutmuş paranız olabilir. Hemen işlemleri yaparak en kısa sürede ne yapmanız gerektiği hakkında bilgilere sahip olunuz.

Unutkan Bankalar Kaç Milyon Lira Bıraktı ?

Bugüne kadar neredeyse 529 bin unutkan bankalarda toplamda 115 milyon Türk lirası bıraktı.31 aralık 2016 senesi itibari ile bu unutulan paralar zaman aşımına uğradı ve son tarih olarak 15 Haziran 2017 süresi belirtildi. Bu süre zarfında sizinde geçmişe dayalı bir unuttuğunuz para söz konusu ise derhal bunu öğrenebilir bu süreyi doldurmadan hemen para çekme hakkınızı kullanabilirsiniz. Bunun için genel müdürlüklere başvurmanız gerekir. Gerekli kimlik kartı ve bilgiler ele alınarak sorgulama işleminiz başlatılacak ve size kesin bilgiler sunulacaktır.Sizlerde hakkınıza düşen paranızı geri almak için başvuruda bulunun.

Shares:

4 Yorumlar

 • Osman ali oksuz
  15.02.2019

  Banklarda birikmis param varmi

  Cevapla
 • hüseyin topaloğlu
  11.02.2019

  bankadaki alacaklarım

  Cevapla
 • nazlı topaloğlu
  11.02.2019

  sgkda birikmiş paramı öğrenmek istiyorum

  Cevapla
 • haydar
  31.07.2018

  banklardaki alacaklarım

  Cevapla

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir