emeklilikssksgkbağkurkredilerkosgebengellie-devlet

2020 Çalışan Anne Bakıcı Yardımı 300 Euro Oldu, Nasıl Alınır ?

2020 Çalışan Anne Bakıcı Yardımı 300 Euro Oldu, Nasıl Alınır ?

Bakan Selçuk’tan Çalışan Anneye Sevindirici Haber! Gelen son dakika haberine göre Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, çalışan anneler için sevindirici haberi vermiş bulunuyor. Bakan Selçuk, çalışan anneler için verilen eğitimli bakıcı desteğinin bu yıl 200 Avrodan, 300 Avroya çıkarıldığını açıklamış bulunmaktadır.

Son dakika gelişmesine göre, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, çalışan anneler için verilmekte olan eğitimli bakıcı desteklerinin bu yıl 200 Avrodan, 300 Avroya çıkartıldığını açıklamış bulundu. Proje kapmasındaki detayları da açıklayan Bakan Selçuk, Sigortalı çalış, Sigortalı eğitimli bakıcı çalıştır, sloganı ile 2019 yılında başlayan proje için 0 – 24 aylık çocuğu olan ve 4 / A kapsamında çalışmakta olan annelerimiz faydalanabilmektedir. Belirtilen projeden faydalanmak isteyen anneler internet üzerinden başvuruda bulunabilirler.

2021 Yılı 325 Avro, 2022 Yılı 350 Avro

2021 Yılı 325 Avro, 2022 Yılı 350 Avro, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, düzenlenen projenin amacının, kadınlarımız için kayıtlı istihdamı desteklemek ve aile – iş yaşam dengesini güçlendirmek olduğunu belirtmiş bulunmaktadır. Bakanlık olarak aile birliğini korumayı ve güçlendirmeyi hedef almış bulunduklarını belirtmiş bulunmaktadır. Belirtilen proje için başvuruların devam ettiğini belirten ve 2021 yılı için 325 Avro, 2022 yılı için de 350 Avro olarak önümüzdeki yıllarda kademeli olarak artırım gerçekleştireceklerini de açıklamış bulunuyor.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, söz konusu olan projeye başvuruların ise sgkegitimlibakici.org ya da sgk.gov.tr adresleri üzerinden e-Devlet şifreleri ile başvuruda bulunabileceklerini belirtmiştir.

Çalışan Anneye Destek Ödemesi Başvuru Şartları Nelerdir?

Çalışan Anneye Destek Ödemesi Başvuru Şartları Nelerdir? Çalışmak, eski işine geri dönmek isteyen ya da yani bir işe başlamak isteyen annelerin bakıcı desteğinden faydalanma şartları şu şekilde olmaktadır.

  • Bakıcı destek ödemesinden faydalanmak isteyen annelerin, başvuruda bulundukları tarih dahil olmak üzere çocuğun 0 – 24 ay aralığında olması gerekmektedir.
  • Diğer yandan ise Ankara, İstanbul ve İzmir illerinden birisinde ikamet ediyor olmanız şartı bulunmaktadır.
  • Destek ödemesi alınacak olan çocuk ile aynı evde ikamet ediyor olmalısınız.
  • Kesin kayıt tarih itibarı ile bir işverenin yanında hizmet akdi ve 4 / A tam zamanlı çalışıyor olmanız ve bir çocuk bakıcısını sigortalı olarak çalıştırıyor olmanız gerekmektedir.

Başvuru İçin TIKLAYINIZ

Çalışan Anneye Bakıcı Destek Ödemesi Başvurusu Nereden Yapılır?

Çalışan Anneye Bakıcı Destek Ödemesi Başvurusu Nereden Yapılır? Söz konusu olan projeye başvuruların ise sgkegitimlibakici.org ya da sgk.gov.tr adresleri üzerinden e-Devlet şifreleri ile başvuruda bulunabilecekleri belirtmiştir.

Devlet Çocuk Yardım Parası Ne Kadar, Nasıl Alınır?

GÜNCEL Süt Parası (Emzirme Ödeneği) Ne Kadar, Nasıl Alınır?

Yorumlar
  1. şehri aydemir dedi ki:

    benim 657 ye tabi devlet memuruyum 26.01.2012 ve 15.07.2014 doğumlu iki çocuğum bulunmaktadır. Bunlarla ilgili çocuk bakım parası yada kreş gibi etkinlikleri için devletin yardım parası ve/veya bakım parası gibi ödeme verip vermediğini öğrenmek istiyorum