Genel

Bakan Zehra Zümrüt’den 2 milyon 300 haneye 1000TL Yeni Yardım Geliyor

Bakan Zehra Zümrüt Selçuk’tan Açıklama Yeni Destek Yardımı Geliyor! Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk’tan son dakika açıklaması geldi. Gelen açıklamaya göre de yeni destek yardımlarının yolda olduğunu müjdeledi. Korona virüsü kapsamında pek çok kişi işsiz kaldı. Korona virüsü sosyal mesafesi nedeni ile pek çok işyeri geçici de olsa kapatma kararı alırken pek çok vatandaşımız ülke genelinde işsiz kalmış bulunmaktadır. Korona virüsü ile gerçekleştirilen işçi çıkarılmaları ve işsizlik nedeni ile dar gelirli vatandaşların az da olsa olan geliri artık hiç gelmemeye başladı. Korona virüsünün ne zaman sonlanacağı belirli olmadığı içinde vatandaş devlet yardımlarına ve devletine sığınmaya başvuruda bulunmaya başlamış bulunmaktadır.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, yaptığı açıklamasında korona virüsü kapsamında ikinci faz sosyal yardım ödemeleri başlıyor dedi. Belirtilen yardım ödenekleri bu kapsamda yaklaşık 2 milyon 300 haneye 1.000TL nakdi destek şeklinde yapılacaktır dedi. Bakan Selçuk yardım ödemeleri için ilk fazda olduğu gibi vatandaşların herhangi bir başvuruda bulunmalarına gerek olmadığını ve yardım ödemelerinin vatandaşların evlerine götürüleceğini belirtti.

Bakan Selçuk Üçüncü Faz Sosyal Yardım Başvuruları e-Devlet Sisteminden Yapılacak!

Bakan Selçuk Üçüncü Faz Sosyal Yardım Başvuruları e-Devlet Sisteminden Yapılacak! Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, yaptığı açıklamasında ikinci faz sosyal yardım ödenekleri hakkında bilgi aktarımında bulundu. Yapılacak olan ikinci faz sosyal yardım ödemelerini Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan tarafından kamuoyuna duyurulduğunun altını çizerken, belirtilen ikinci faz sosyal yardım ödemelerinin yine devletten sürekli yardım alan ve birinci yardımdan faydalanmış olan vatandaşlara yapılacağını da belirtmiş bulunmaktadır. İlk yardım ödeneğinde olduğu gibi bu vatandaşların herhangi bir şekilde başvuruda bulunmalarına gerek yoktur dedi.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, yapılacak olan sosyal yardımlar için de üçüncü faz için hazırlıkların başladığını belirtti. Yapılacak olan üçüncü faz sosyal yardım ödemelerini de ilk iki yardımdan hiç faydalanmamış olan ihtiyaç sahibi ailelere yapılacağını belirtmektedir. İhtiyaç sahibi olan ailelere de her haneye olmak üzere 1.000TL nakdi yardım ödeneği yapılacağını açıklamış bulunmaktadır. Bakan Selçuk yapılacak olan üçüncü faz yardımından daha önce faydalanmamış ve ihtiyaç sahibi olan ailelerin faydalanacağını belirtirken, gereken başvuruların vatandaşlar tarafından e-Devlet sistemi üzerinden yapılacağını da belirtmektedir. Bakan Selçuk üçüncü faz yardımları için başvuruların ne zaman başlayacağını ayrıca açıklayacaklarını belirtmiş bulunmaktadır.

Devlet Elektrik Desteği Para Yardımı Nasıl Alınır?

Yoksullara Kira Yardımı Şartları, Nasıl Alınır?

Fakir Ailelere Devlet Yardımı Nasıl Alınır?

Erhan KAÇAR

20 yıllık muhasebecilik ve sgk uzmanlığı, 10 yıllık mali müşavirlik deneyimi ile yıllardır SGK, Emeklilik, Bağkur, Engelli Hakları ve diğer kategoriler için deneyimlerimi sizlerle paylaşarak içerikler üretmeye çalışıyorum. Siz değerli okurlarımızın doğru bilgiye ulaşması için Editör ve Danışma ekibimizle kaliteli ve en güncel içeriklerle yolumuza devam ediyoruz. Sitemizi takip edin ve doğru bilginin adresinde kalın.

İlgili Makaleler

2 Yorum

  1. SAYIN bakanım yüzde 57 engelliyim evim kira 5 nüfusum var çalışamıyorum acilen 10000 tl nakit ihtiyacım var verseniz çok teşekkür ederim SAYIN bakanim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu