Emeklilik

Bakan Zehra Zümrüt Selçuk Açıkladı Emekli Maaşları Bayramdan Önce Ödenecek!

Bakan Zehra Zümrüt Selçuk Açıkladı Emekli Maaşları Bayramdan Önce Ödenecek! Gelen son dakika haberine göre Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk yaptığı açıklamasında emekli vatandaşların maaşlarının Ramazan Bayramı öncesinde ödeneceği haberini vermiş bulunmaktadır. Bakan Zehra Zümrüt Selçuk’un yaptığı açıklamasında Ramazan Bayramı öncesinde Mayıs 2020 emekli maaşlarınız 15 – 22 Mayıs 2020 tarihlerinde ödeneceği belirtilmiştir.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, yaptığı açıklamasında 19 Mayıs 2020 Salı gününün resmi tatil olması nedeniyle ve Ramazan Bayramı çerçevesinde de 24, 25 ve 26 Mayıs tarihlerine denk gelmesinden ötürü emekli vatandaşların maaş ödemelerini öne aldıklarını duyurmuş bulunmaktadır.

SGK ve Bağ-Kur Emeklisi Vatandaşların Maaşları Hangi Tarihte Ödenecek?

SGK ve Bağ-Kur Emeklisi Vatandaşların Maaşları Hangi Tarihte Ödenecek? Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, yaptığı açıklamasında emekli maaş ödemelerini Mayıs 2020 ayı için öne aldıklarını belirtti. Bakan Selçuk, 19 Mayıs 2020 Salı resmi tatil olması, 24, 25 ve 26 Mayıs 2020 tarihlerinin de Ramazan Bayramı’na denk gelmesi sebebi ile emekli maaş ödemelerini öne adlıklarını açıklamış bulunmaktadır.

Belirtilen duruma göre SGK ve SSK emeklisi vatandaşlar, emekli maaşlarını 15 – 20 Mayıs tarihleri arasında alabilecekler.

4 / A SSK kapsamında normal tarihlerde emekli maaşlarını her ayın 17, 18, 19 ve 20’sinde alanlara, Mayıs ayının 15’inde ödeme yapılacak. Emekli maaşını normal zamanlarda her ayın 21, 22 ve 23’ünde alanlara 18 Mayıs 2020 tarihinde maaş ödemesi yapılacak. Ayrıca normal zamanda her ay emekli maaşını 24, 25 ve 26’sında alanlara da 20 Mayıs tarihinde emekli maaşları ödenecektir.

Diğer yandan da Bağ-Kur emeklisi vatandaşlar da 21 ve 22 Mayıs tarihlerinde emekli maaşlarını alabileceklerdir.

Bağ-Kur kapsamında bulunan emekli vatandaşlar ise normal zamanda her ay 25 ve 26’sı olanlar 21 Mayısta emekli maaş ödemeleri yapılacak. Normal zamanda emekli maaş ödemesini her ay 27 ve 28’inde alan Bağ-Kur emeklisi vatandaşlar bu ay 22 Mayıs tarihinde maaşları hesaplarına aktarılacaktır.

Ölüm Halinde Emekli Maaşı Ne Kadar Düşer?

Zorunlu Otomatik BES’ten Nasıl Çıkılır, Tüm Bankalar

Kadınlar İçin Emeklilik Yaşı Tablosu ve Emeklilik Şartları

Erhan KAÇAR

20 yıllık muhasebecilik ve sgk uzmanlığı, 10 yıllık mali müşavirlik deneyimi ile yıllardır SGK, Emeklilik, Bağkur, Engelli Hakları ve diğer kategoriler için deneyimlerimi sizlerle paylaşarak içerikler üretmeye çalışıyorum. Siz değerli okurlarımızın doğru bilgiye ulaşması için Editör ve Danışma ekibimizle kaliteli ve en güncel içeriklerle yolumuza devam ediyoruz. Sitemizi takip edin ve doğru bilginin adresinde kalın.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu