Genel

Bakan Açıkladı Hafta Sonu 6-7 Haziran Sokağa Çıkma Yasağı Olacak mı?

Bakan Açıkladı Hafta Sonu 6-7 Haziran Sokağa Çıkma Yasağı Olacak mı? Gelen son dakika haberine göre korona virüsü kapsamında aşınan tedbirler genelinde en çok merak edilen konu ise bu hafta sonu Cumartesi ve Pazar günü sokağa çıkma yasağının olup olmayacağı olmaktadır. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’ya toplantı sonrasında yöneltilen sokağa çıkma yasağı kapsamındaki soruya yönelik olarak verdiği cevap ise şu şekilde olmaktadır. Bakan Koca, önümüzdeki dönemde sokağa çıkma yasağı ile ilgili genel bir düşünce olmadığını belirtti. İl bazında korona virüsü vakalarında ilerleyen zaman çerçevesinde herhangi bir değişiklik olması durumunda, o durum ortaya çıkması olasılığında gerektiği zaman illerde her zaman sokağa çıkma kısıtlaması uygulanabilecektir.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca yaptığı açıklamasında, Bilim Kurulu tarafından gelen bir öneriyi de ileterek, sokağa çıkma yasağı ile ilgili olarak gerekli görüldüğünde, iller bazında vaka durumuna göre gündeme her zaman taşınabilir olacağını belirtti. Bakan Koca, bu hafta sonu sokağa çıkma yasağı olacak mı sorusuna verdiği yanıt yukarıdaki gibi olmaktadır.

65 Yaş ve Üstü, 18 Yaş ve Altı Sokağa Çıkabilecekler mi?

65 Yaş ve Üstü, 18 Yaş ve Altı Sokağa Çıkabilecekler mi? Bakan Koca kendisine yöneltilen bir diğer soruya da şu şekilde cevap verdi. 65 yaş ve üstü, 18 yaş ve altı bireyler için kendisine yöneltilen soruya karşılık olarak, korona virüsü kapsamında en çok fedakarlık gösteren kişilerin onlar olduğunu belirtti. Hala sokağa çıkma noktasında kısıtlı olan, 65 yaş ve üstü büyüklerimizin hafta da bir gün, 18 yaş ve altı gençlerimizin ise hafta da iki gün dışarı çıkabilmelerine izin verilediğini belirtmiş bulunmaktadır.

65 yaş ve üstü, 18 yaş ve altı bireylerin sokağa çıkma ile ilgili konuları Bilim Kurulu’nda gündeme geldiğini belirten Bakan Fahrettin Koca, 65 yaş ve üstü vatandaşlarımızın sorunları kapsamında bu durumun arttırılması yönünde yaklaşımların olduğunu belirtti. Yapılacak olan düzenlemem işleminin önümüzdeki hafta gündeme gelmiş olacağını ve bakanlar kurulundan sonra da açıklanmış olacağını belirtti. Bakan Koca, bir düzenleme yapılmasının gündeme geldiğini belirtti. Durumun gelecek hafta netleşeceğini belirtti. Büyüklerimizin ve gençlerimizin fedakarlığına son vermek bizim ve 53 milyon kişi ile doğru orantılı olduğunu belirtmiş bulunmaktadır.

MEB’den Flaş Açıklama Telafi Eğitimleri Ne Zaman Başlayacak?

Bu İllerde Maskesiz Sokağa Çıkana Para Cezası Uygulanacak!

Bekçilere Yetki ve Maaş Müjdesi Geldi!

Shares:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir