Bağkur

Bağkur Primleri Hangi Bankalara Yatırılır

Bağkur Prim Ödemeleri

 


2016 yılı itibariyle Bağkur prim oranı %34,5 olarak belirlenmiştir. Bu durumda bağkur primleri %30 zamla en az 568,22 TL en fazla ise 3699,40 TL olmuş ve senelik uygulamaya geçilmiştir. İki aylık bağkur ödemesi olan kişiler sağlık hizmetlerinden faydalanamıyor. Borcunuzu ödediğiniz takdirde sağlık hizmetlerinden faydalanmaya devam edebiliyorsunuz. Bu yüzden bağkur ödemelerini düzenli yapmaya ve zor duruma düşmemeye dikkat etmek gerekiyor.

Daha önceki bağkur ödemelerini e-devlete giriş yaparak öğrenebilirsiniz. İsterseniz hizmet dökümünüzü de bu adresten yazdırabilirsiniz. Hizmet dökümünden bağkur giriş tarihiniz, ödeme dökümünüz ve ne zaman emekli olacağınız öğrenilebilir. Bağkur prim borcunuzu da e-devletten öğrenmeniz mümkün. E-devlete giriş yapabilmek için daha önceden PTT’den kimlik numaranızla şifre almış olmanız gerekiyor. Şifrenizi aldıktan sonra kimliğinizi doğrulamanız gerekiyor. Bu kısa işlemler sonucunda Bağkur hakkında istediğiniz bilgilere ulaşabilirsiniz. Aynı zamanda alo 170 SGK hattından da öğrenmek istediğiniz detaylara ulaşmanız mümkündür.

Borcunuzu öğrendikten sonra ödeme yapmanız da oldukça kolaydır. Artık hemen hemen her bankadan Bağkur prim ödeme işleminizi gerçekleştirebiliyorsunuz. Borcunuzu ister anlaşmalı bankalara gidip T.C. kimlik numaranızla, ister bankaların online işlemler merkezinden ödeyebilirsiniz. Aynı zamanda yine e-devlete giriş yaparak Bağkur prim borunuzu kredi kartıyla da ödeyebilirsiniz

Aşağıda bazı bankalarda bağkur ödemesinin nasıl yapıldığına dair bilgileri bulabilirsiniz.

Akbank Bağkur Prim Ödemeleri

Bağkur ödemelerinizi Akbank şubelerinden, Akbank telefon şubesinden 444 25 25 numaralı telefonu arayarak, Akbank’ın online işlem merkezi olan Akbank Direkt’ten hesabınız aracılığıyla yada kredi kartınızla gerçekleştirebilirsiniz. Aynı zamanda kredi kartınızdan otomatik ödeme talimatı vermeniz de mümkün.

Akbank Bağkur Prim Ödemeleri için TIKLAYINIZ!

Bank Asya Bağkur Prim Ödemeleri

Bağkur primlerinizi Bank Asya internet şubesinden ya da Alo Asya telefon bankacılığından 0850 222 4 888 numaralı telefonu arayarak gerçekleştirebilirsiniz. Bank Asya’dan da bağkur prim borcunuzun düzenli tahsilatı için kredi kartınıza otomatik ödeme talimatı verebilirsiniz.

Bank Asya Bağkur Prim Ödemeleri için TIKLAYINIZ!

Halk Bank Bağkur Prim Ödemeleri

Bağkur prim ödemelerinizi Halk Bank internet şubesinden vakit kaybetmeden yada herhangi bir Halk Bank şubesinden gerçekleştirebilirsiniz.

Halk Bank Bağkur Prim Ödemeleri için TIKLAYINIZ!

Finans Bank Bağkur Prim Ödemeleri

Finans Bank aracılığıyla bağkur primlerinizi e-devlet üzerinden gerçekleştirebilirsiniz. E-devlet adresine T.C. kimlik numaranız ve şifrenizle giriş yapmanız yeterli. CardFinans’la yapılan bağkur prim ödemelerinden BSMW dahil %1,30 işlem ücreti alındığını bilmenizde fayda var. Ödemelerinizi Finans Bank banka kartı ile yapmanız durumunda ise ekstra bir ücret alınmıyor.

Finans Bank resmi internet sitesi için TIKLAYINIZ!

İş Bankası Bağkur Prim Ödemeleri

Bağkur prim ödemelerinizi İş Bankası ATM’lerinden, online işlemler merkezinden ve telefon şubesinden yapabilirsiniz. İş Bankası’nın kredi kartı aracılığıyla yapılan ödemelerden 1 TL masraf kestiğini de belirtmek isterim.

Görüldüğü gibi neredeyse bütün bankalarda bağkur ödeme işleminizi benzer yöntemlerle gerçekleştirmeniz mümkün. Hangi bankayı kullanıyorsanız o bankanın şubesinden, online işlemler merkezinden, telefon şubesinden gerçekleştirebilirsiniz. Aynı zamanda e-devletten herhangi bir kredi kartı ya da banka kartı aracılığıyla da ödemenizi yapabilirsiniz. E-devletten yaptığınız ödemelerde 3D Secure kullanılmaktadır. Böylece güvenli bir ödeme yapmış olursunuz. Ancak bankalar kredi kartı ile yapılan ödemelerde işlem ücreti alabiliyor. Buna dikkat etmeniz sizin yararınıza olacaktır.

İş Bankası Bağkur prim Ödemeleri için TIKLAYINIZ!

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu