Bağkur

BAĞ-KUR Yapılandırma

Ülkemizde Bağ-Kur sigorta koluna bağlı olan ve prim borcu olan çok sayıda vatandaşımız bulunmaktadır. Yüksek faiz oranlarının üzerine de binmekte olduğu prim borçları gün geçtikçe daha yüksek bir hale gelerek ödenmesi hayli güçleşmektedir. Bu noktada ülkemizde Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından yapılan yeni değişiklik sayesinde vatandaşlara Bağ-Kur yapılandırma olanağı sunulmuştur.


Bağ-Kur yapılandırma nedir?

Bağ-Kur yapılandırma işlemi sayesinde ülkemizde Bağ-Kur prim borcu olan vatandaşlarımız borçlarını yapılandırarak çok daha uygun ve kolay bir ödeme planı ile prim borçlarını kapatabilme olanağına sahip olabilmektedir. Bu noktada Sosyal Güvenlik Kurumuna yapılacak başvuru ile oluşturulacak ödeme planına uymayan ve aksatan vatandaşların Bağ-Kur yapılandırma hakkından yararlanma şansı olmayacaktır.

 

İlgili Makaleler

14 Yorum

 1. slm kaç gündür bağ-kur yapılandırma taksitini bankalardan ödeyemiyorum sistemler bozukmuş ne yapmamız gerekiyor

 2. bağ kur borcumu yapılandırdım fakat ptt ve ziraat bankasına gittiğimde borcumu son gün ödeyebiliyorum bu durum neden kaynaklanıyor. yardımcı olursanız sevinirim.

 3. 1969 dogumlu yum. 01.05.1992 SSK girişli yim. 2004-06 arası 29ay bagkur lu oldum. Sonra tekrar sgk oldum. 2860 gün sgk 29ay bagkur borcum var. 2012 de beyin kanaması sonucu sag tarafımda felç oldu m. 2012 de raporum %76 olarak vergi indirimi merhaba Ankara dan 2 senelik onay lan dı. 2014de Raporu yeniledi. %86 oldu. Bagkur borç yapılandırma yaparak emekli olabilirmiyim? Halk Bankası borç yapılandırma kredi si alabilir miyim? Bunun icin nereye baş vurabilirim?

 4. benim 2008 den beri bağ-kur prim borcum bulunmaktadır.
  şuan ki borcum 40.000 tl olduğunu gelen teblikatla öğrendim.
  kolayca ödeyebileceğim yapılandırma nasıl olabilir.
  beni bu konuda bilgilendirirseniz sevinirim.

 5. 1989 yılında sgklı olarak işe başladım 989 günüm sgkdan var 1999yılından itibaren bağkur ödüyorum ne zaman emekli olurum sgk pirimlerim sayılırmı

 6. 30/05/2011 de yapılandırma yaptım 495,66 peşin ödeyin ya da 570 lirayı taksitle 31,67 olarak ödeyin dediler.ben peşin ödeme yaptığım lalde 194 lira borç çıkarmışlar.nedenini sorduğumda peşini taksit gibi gördüklerini söylediler.ne yapmalıyım.

  1. Bu konu hakkında bir bilgimiz bulunmamaktadır. Lütfen SGK Müdürlüğünüze başvurunuz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı