• BAĞ-KUR SİGORTALILIK BELGESİ

  Sosyal Güvenlik Kurumu‘ na bağlı olarak çalışan her sigortalı bireyin hangi sigorta kurumuna bağlı olduğunu gösteren belgeler bulunmaktadır. Bu yazımızda sizlere BAĞ-KUR sigortalılık belgesi ile ilgili bazı bilgiler vereceğiz.


  BAĞ-KUR Sigortalılık Belgesi Nedir ?

  BAĞ-KUR sigortalılık belgesi, BAĞ-KUR’ a bağlı olarak çalışma durumunu gösteren bir belgedir. Birçok kişi zaman zaman günlük hayatında bazı işlemlerini yaparken sigortalı olduğunu göstermekte problem yaşamaktadır. Devlet memurları için bu işlem maaş bordrosunun çıkartılması ile çözülmektedir. Ancak kendi işini yapan esnaflar böyle durumlarda zorluk çekmemek için BAĞKUR sigortalılık belgesini çıkartmaları gerekmektedir. Bu nedenle BAĞ-KUR’ a bağlı kişiler de sigortalılık belgelerini alarak birçok işlemde düzenli gelirinin olduğunu ispatlayabilirler.

  BAĞ-KUR Sigortalılık Belgesi Nasıl Alınır ?

  BAĞ-KUR sigortalılık belgesinin alınabilmesi için iki farklı yol bulunmaktadır. Birinci yol bağlı bulunduğunuz sosyal sigorta kurumuna giderek belgenizi alabilirsiniz. Diğer bir yolu da internet üzerinden BAĞ KUR sigortalılık belgesini alabilmek mümkündür. İnternet üzerinden BAĞKUR sigortalılık belgesine aşağıda vermiş olduğumuz linke tıklayarak ulaşabilirsiniz.

  BAĞ-KUR Sigortalılık Belgesi İçin LÜTFEN TIKLAYINIZ!  tıkla sorunu sor

  BAĞ-KUR SİGORTALILIK BELGESİ İLE İLGİLİ MERAK ETTİKLERİNİZİ BİZE SORUN!  Etiketler:

  Merak Ettiklerinizi Sayfanın En Altında Sorabilirsiniz!

  1. selen dedi ki:

   merhabalar internetten aldığımız sigortalılık belgesini tek tek kurumlara götürüp doldurtmamız mı gerekiyor.?

  2. Sebahat dedi ki:

   Yurt disindan EV hanimi olarak Bagkur emeklisiyim, turkiyedeki saglik hizmetlerinden yararlanabilirmiyim

   1. SGK Merkezi dedi ki:

    Türkiye’de ikamet etmeyenler yararlanamaz. Ancak Detaylı bilgi için +90 0216 170 11 12 numaralı telefonu da arayınız

  3. muzaffer ULUDAĞ dedi ki:

   01/04./1995 bagkura girişim 2010 kadar bagku 2010 dan. Bu gune kadar ssk devam ediyorum. 01/01/1966 dogumluyum ne zaman emekli olurum

  4. Zeynep dedi ki:

   Bagkur belgesini internetten alip tek tek gerekli kurumlara imzatip tekrar sgk dami imzalatacagiz? Yoksa sadece sgkdan alinabiliyor mu ?

  Sorunuzu Yazın