Bağkur

BAĞ-KUR NO SORGULAMA

BAĞ-KUR no sorgulama ile BAĞ-KUR priminizin yatıp yatmadığını, yatıyorsa ne kadar ücretle yattığını, BAĞ-KURpriminizin ne zaman yatmaya başladığını, ne zaman BAĞ-KUR emeklisi olabileceğinizi, olduğunuzda ne kadar maaş alacağınızı öğrenebilirsiniz.


BAĞ KUR no sorgulama işlemini ve buna benzer daha birçok önemli ve gerekli işlemi daha önceden iki resmi site üzerinden yapmak mümkündü. Ancak E-SGM resmi internet sitesinin kapatılması ile şifresiz gerçekleştirebildiğiniz internet sitesi yerine artık E-Devlet üzerinden E-Devlet şifresiyle daha güvenli bir şekilde sorgulama işlemlerinizi yapabilirsiniz. Devlet biz vatandaşlar için bu uygulamayı kolay hale getirdi. Biz size BAĞ-KUR no sorgulamayı nasıl yapacağınızı detaylı bir şekilde anlatacağız.

E-Devlet Üzerinden Şifre İle BAĞ-KUR No Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

E-Devlet sistemi üzerinden şifreli olarak yapılabilen BAĞ-KUR no sorgulama işlemi için E-devlet şifresi gereklidir. Eğer E-Devlet şifresine sahip değilseniz size en yakın bir merkez PTT şubesine nüfus cüzdanınız ile birlikte giderek E-Devlet şifresi alma başvurusu yapıp, 2 TL işlem ücreti ödedikten sonra E-Devlet şifrenizi size özel kapalı bir zarf içerisinde teslim alabilirsiniz. Bu şifre ile size yazımızın sonunda vermiş olduğumuz internet adresine tıkladığınızda karşınıza çıkacak olan sayfada bulunan “Kimliğimi Şimdi Doğrula” seçeneğine tıklayınız. “Kimliğimi Şimdi Doğrula” seçeneğine tıkladıktan sonra kimlik doğrulama işleminiz için T.C. kimlik numaranızı ve E-Devlet şifrenizi gerekli alanlara doğru ve eksiksiz bir şekilde yazdıktan sonra “Sisteme Giriş Yap” seçeneğine tıklayınız. “Sisteme Giriş Yap” seçeneğine tıkladığınızda açılan sayfadan bağ kur numaranızı öğrenmiş olacaksınız. İşleminiz başarılı bir şekilde gerçekleşmiş olacaktır.

E-Devlet Şifresi İle BAĞ-KUR No Sorgulama İçin LÜTFEN TIKLAYINIZ!

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı