• BAĞ-KUR No İle Borç Sorgulama


  Bu yazımızda siz değerli okurlarımız ile BAĞ-KUR no ile borç sorgulama işlemi hakkında bilgileri paylaşacağız. Bilindiği üzere internetin yaygınlaşması ile birlikte kişiler işlemlerini online olarak gerçekleştirmeye başlamışlardır. Bu sebep ile kurumlar sorgulama ve bilgi alma işlemlerini hatta ödeme işlemleri bile internet üzerinden hizmete sunmuş olup artık çoğu işlem dakikalar içerisinde halledilebilir hale gelmiştir. Özellikle Sosyal Güvenlik Kurumu ve buna bağlı kurumlar için bünyesine bağlı olan milyarlarca insana sadece kurumdan değil internet üzerinden de oluşturulan sistemler sayesinde hizmet vermeye devam etmektedir. Güncel bilgi sistemleri üzerinden sorgulama yaptırarak en doğru bilgiye kısa süre de ulaşmamıza ortam sağlanmıştır. Online yapılmasına ortam sağlanan işlem türlerinden bazıları da BAĞ-KUR’a bağlı olarak çalışan sigortalı kişiler içindir. İşlemlerden biri de BAĞ-KUR no ile borç sorgulama işlemi olup BAĞ-KUR priminizin yatıp yatmadığını, prim borçlarınız varsa tutarı, ödemeler var ise ne kadar ücretle yattığını ya da BAĞ-KUR priminizin ne zamandan itibaren yatmaya başladığını, ne zaman BAĞ-KUR emeklisi olacağınız konusunda bilgiler, emekli olduğunuzda aylığınızın ne olacağı gibi, sigortanız ve onun ile ilgili pek çok bilgiye bu sistem üzerinden erişebilirsiniz. Borçlarınızın takibi sigortanızın sağlayacağı hizmetlerin aksamaması açısından önem arz eder. Oluşan borçların birikmesi sonucunda hizmette aksaklıklar yaşayabilirsiniz. Ek olarak adınıza ödenecek olan prim miktarının emekli olunca alacağınız maaşınızın miktarını etkilemesi gibi sebeplerde vardır. Bu sebep ile düzenli olarak borç sorgulama işleminizi gerçekleştirerek varsa borcunuz önceden fark ederek önlem almanızı sağlayabilirsiniz.


  BAĞ-KUR no ile borç sorgulama işleminizi pek çok sorgulama işleminin ev sahipliği yapan E-Devlet sistemi üzerinden E-Devlet şifrenizin olması ile birlikte kısa bir süre içerisinde güvenli olarak gerçekleştirebilirsiniz. E-Devlet sistemi üzerinden yapacağınız sorgulama işlemi ile Sosyal Güvenlik Kurumu ile anlaşmalı olarak en güncel borç bilgilerinize erişiminiz sağlanacaktır. Yazımızın devamında BAĞ-KUR no ile borç sorgulama işleminizi nasıl yapacağınız hakkında detaylı bilgileri anlatacağız.

  E-Devlet Sistemi Üzerinden BAĞ-KUR No İle Borç Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

  E-Devlet sistemi üzerinden Sosyal Güvenlik Kurumu ile anlaşmalı olarak bünyesinde bulunan BAĞ-KUR no ile borç sorgulama işleminizi yazımızın devamındaki adımları doğru bir şekilde uygulayarak yapabilirsiniz. İşleminiz de E-devlet şifrenizin olması gereklidir. Eğer E-Devlet şifresine sahip değilseniz size en yakın bir merkez PTT şubesine nüfus cüzdanınız ile birlikte giderek başvuru yapmanız durumunda, 2 TL işlem ücreti ödedikten sonra E-Devlet şifrenizi güvenli bir şekilde temin edebilirsiniz. BAĞ-KUR no ile borç sorgulama işlemi için ilk olarak yazımızın sonunda paylaştığımız bağlantı linkine tıklayınız. İlk karşınıza çıkacak olan sayfada bulunan “Kimliğimi Şimdi Doğrula” butonuna tıklayınız.

  1

  Devamında ise kimlik doğrulama işleminiz için T.C. kimlik numaranızı ve E-Devlet şifrenizi resimde de belirtilen alanlara giriniz. Belirttiğiniz bilgileri kontrol ettikten sonra “Sisteme Giriş Yap” butonuna tıklayınız.

  Sponsorlu Bağlantılar


  154

  Bu şekilde belirtilen ve görsel olarak da anlatılan adımları uygulayarak işleminiz başarılı bir şekilde gerçekleşmiş olacaktır.

  E-Devlet Sistemi Üzerinden BAĞ-KUR No İle Borç Sorgulama İçin TIKLAYINIZ!
  tıkla sorunu sor

  BAĞ-KUR No İle Borç Sorgulama İLE İLGİLİ MERAK ETTİKLERİNİZİ BİZE SORUN!  Etiketler:

  Merak Ettiklerinizi Sayfanın En Altında Sorabilirsiniz!

  Henüz yorum yapılmamış.

  Sorunuzu Yazın