• BAĞ-KUR KAPATMA DİLEKÇESİ


  BAGKUR LOGOSU

  BAĞ-KUR KAPATMA DİLEKÇESİ

  Kendi adına ve hesabına çalışan kimseler iş yerlerini kapatmalarında veya devretmeleri halinde Bağ-Kur kapatma dilekçesi ile birlikte Sosyal Güvenlik Kurumu’na başvuruda bulunmalıdır. Bağ-Kur‘lu olmak isteyen kişinin Bağkur girişinde yapması gereken bazı işlemler bulunurken, Bağ-Kur’unu sonlandırmak istediğinde de yapması gereken işlemler bulunmaktadır. Bu işlemleri yerine getirmeyen veya geç getiren kişilere SGK tarafından prim borcu çıkarılması da olasıdır. Bu sebeple Bağ-Kur kapatma dilekçesi Bağkur’dan çıkış yapacak olan kişi tarafından Sosyal Güvenlik Kurumu’na bildirilmelidir.

  Bağ-Kur kapatma dilekçesi Sosyal Güvenlik Kurumu’nun resmi İnternet adresinden alınabileceği gibi kuruma gidilerek de başvuru yapılabilir. Bağ-Kur kapatma dilekçesi ile birlikte SGK’ya verilmesi gereken belgeler hakkında da bilgi alınabilir. Kapatma işlemlerinin zamanında yapılması gerekmektedir. Yapılmadığı takdirde kurum borç çıkarabilir. Tarafınıza borç çıkarılmaması için işlemlerinizi zamanında yapmalısınız.

  SGK Resmi İnternet Adresi İçin LÜTFEN TIKLAYINIZ!  tıkla sorunu sor

  BAĞ-KUR KAPATMA DİLEKÇESİ İLE İLGİLİ MERAK ETTİKLERİNİZİ BİZE SORUN!  Etiketler:

  Merak Ettiklerinizi Sayfanın En Altında Sorabilirsiniz!

  1. ismail dedi ki:

   merhaba
   2016 10 unucu ayda bağkurluyken işyerini kapattım ve ssk lı bir işe girdim ve primler düzenli ödeniyor bağkur prim otomatik durur dediler bugün bir baktım 4b 12 aylık 8113₺ borcunuz var yazıyor e devlette nasıl oluyor ne yapmam lazım

   1. Danışma Birimi dedi ki:

    Merhaba,

    İşyeri kapanış bildirgesi ve dilekçe ile birlikte Sosyal Güvenlik Kurumuna bildirim yapın. Dilekçe vermeden kapanmaz. Normal şartlarda vergi dairesinin bildirmesi gerekiyor ancak bu bildirim genelde yapılmıyor.

  2. Ramazan dedi ki:

   Avukatım ve bağkur kaydım var. Şimdi ise sigortalı olarak çalışabileceğim bir ofise geçeceğim. Yapmam gereken hakkında bilgi verebilir misiniz?

   1. Danışma Birimi dedi ki:

    Merhaba,

    İlk olarak vergi dairesine işe başlama-bırakma formunu doldurarak vermeniz gerekiyor.

    Vergi dairesi sicil memuru kapanış yoklamasını tuttuktan sonra kağıt faturaları (S.M. Makbuzlarını) vergi dairesine götürerek imha ettirin.

    İşyeri kapanış işlemlerini bitirdikten sonra. Bağkur kapanış dilekçesini doldurarak bağkur a bildirerek kapanış işlemlerini tamamlamış olursunuz.

  3. Murat GÖKDEMİR dedi ki:

   Benim 2006 yılında açılmış bir şirketim vardı. Şirketin hiçbir borcu yoktu. 9 ay bağkur primi yatırdıktan sonra SSK’lı bir işe girdim ve bağkur ödemeyi bıraktım. Şirketimi de geçen Temmuz ayında devrettim.
   30,11,2017 itibarı ile işten ayrıldım ve ‘işsizlik sigortası’ almak için başvurdum. Ancak İŞKUR’daki memur bağkurum aktif olduğu için işsizlik ödeneği alamayacağımı söyledi.
   Ben de bağkura gidip kapatılması için dilekçe verdim. Hatta ekinde şirketi devrettiğimi gösteren Ticari sicil gazetesinin kopyasını 4 gün öce verdim.
   Sizden ricam,işsizlik ödeneğinin çıkması için, ben ne zaman ve ne yapmalıyım? Ayrıca Bağkurdan bir evrak alıp İŞKUR a vermem gerekiyor mu?
   Şimdiden çok teşekkür ederim.
   Saygılarımla.

   1. Danışma Birimi dedi ki:

    Murat Bey merhaba,

    SSk lı olarak çalıştığınız dönemde bağ kur primi de ödemediyseniz, Hisse devri yaptığınız tarihten itibaren Bağkur terk işlemi yapılır. Bağkur sigortalılığın pasif olup olmadığını E devletten takip edin sonuç alamazsanız 1 aylık süreyi kaçırmamak için tekrar Bağkura gidin.

    1. Murat GÖKDEMİR dedi ki:

     İlginize çok teşekkür ederim.

  4. EMRAH dedi ki:

   2015 İN ONUNCU AYINDA İŞYERİMİ AÇTIM 551 LİRA BAĞKUR PRİMİM VARDI SEKİZ AY SONRASINDA İŞYERİMİ KAPATTIM PRİMLERİMİ TAKİP EDEMEDİM İLK AYDAN SONRA PRİMİM 1273 LİRA 2016 YILINDA İSE 1647 LİRA OLARAK YATMIŞ BENİM BÖYLE BİR TALEBİM OLMADI ŞİMDİ ÖDEME YAPACAKTIM BENİM 5000 BEKLEDİĞİM BORÇ 18000 OLMUŞ NE YAPMALIYIM?ACİL YARDIM!!!!

   1. Danışma Birimi dedi ki:

    Emrah Bey merhaba,

    Eğer iş yerinizde brüt maaşı yüksek olarak yatan bir işçiniz var ise priminiz en az o işçinin brüt maaşından hesaplanarak yatmalı. Böyle bir durum var ise ssk tespit etmiştir ve bu primden ödemeniz gerekmektedir. Konuyu bu şekilde araştırabilirsiniz.

  5. Erdem dedi ki:

   Haberim olmadan bağkurlu olmuşum nasıl iptal ederim

   1. Danışma Birimi dedi ki:

    Merhaba,

    Herhangi bir vergi mükellefiyeti yok ise dilekçe ile kapattırabilirsiniz.

  6. Suat arslan dedi ki:

   Mrb ben 1 sene önce vergi levhası ni kapattım borcum yok ama Bağkur açık kapatmam gerektiğini muhasebeci söylemedi ise girdim çıktım şimdi ilaç alırken borçlu olduğumu öğrendim ne yapmam gerekir.

   1. Danışma Birimi dedi ki:

    Suat Bey merhaba,

    İşyeri kapanış evrakları ile birlikte bağlı olduğunuz bağkura kapanış dilekçesi verin. İşyeri kapanışından itibaren borçlarınız silinecektir.

  7. Osman Köktaş dedi ki:

   Ekim 26 sında vergi levhamın kapatılmasını yaptım.Vergi dairesi sgkya bağkurun durması ile ilgili dilekçe yolluyor dediler biraz bekledim durmamış 2 kasımda bağkur kapatma dilekçesi verdim bugün 8 kasım hala durmamış aya tamamlayıp daha çok borç çıkarma derdindemi bunlar ne yapmam gerekiyor ? Yardımlarınızı bekliyorum.

   1. Danışma Birimi dedi ki:

    Osman Bey merhaba,

    Telaş etmeyin dilekçeyi verdiysenız 26 Ekim tarihi itibariyle Bağ kur kapanışını yapmak zorundalar.

    1. Osman Köktaş dedi ki:

     Cok tesekkur ederim icimi rahatlattiniz bu kadar borc odemisken onlarinda daha fazla borclu cikarcagini dusunmustum sonunda icim rahatladı.

  8. Ayşe dedi ki:

   Merhabalar 3 aylik işletmem vardı. Çalışmayı sonlandırdım ve 3 aylık bagkur borcum var. Hem borcumu hem de bagkurumu tamamen sildirebilir miyim

   1. Danışma Birimi dedi ki:

    Merhaba,

    Tahakkuk etmiş olan bağkur borcunuzu ödemek zorundasınız mevcut durumda sildiremezsiniz.

  9. Selami dedi ki:

   20 gün oldu, sistemde 900 lira borç

  10. burak dedi ki:

   1992 yılında SSKlı olarak çalışmaya başladım ve 2009 da şirket kurana kadar devam ettirdim. 2011de şirket zarar edince ortağıma devrederek şirketten ve Bağkurdan ayrıldım ve SGK lı olarak tekrar işe başladım. 2017 Şubatta çalıştığım yerden ayrıldım ve yurtdışında çalışmaya başladım. Edevletten baktığımda 2017 Şubattan bugüne kadar “Yeniden Mecburi Sigortalılık” adı altında bugüne kadar 4 aylık borç ve faiz işletilmiş görünüyor. Halbuki 2011 de Bağkuru terk edip SGK ya geçiş yapmıştım, Bağkur borcu ve kaydını nasıl iptal ettirebilirim?

  11. Bünyamin dedi ki:

   Hem sigorta hem bagkur ikiside işliyor
   Bagkur u nasıl pasif yapabilirim

  12. Merve dedi ki:

   Merhaba benim uzerime bi is yerim var di 2010 yilinda 1 sene sonra isyerini kapattim.ama bagkura vs bildirmedim ssk li bi iste calisiyorum..5 bin borcum gozukuyo hala kapanisi yapmadim.yarin gidip kapatsam o borcun tamamindanmi sorumluyum.yoksa is yerimi kapattigim tarihe kadar olan kismindanmi sorumluyum.tesekkurler

  13. Soner dedi ki:

   Bnim bakurum vardı odemedim 12000 liraborcum var oducek halim yok borclarım var ama sigortalı işte calışıyorum bakuru nasıl kapatabılırm ve borcu nasıl sildirirm aceba

   1. SGK Merkezi dedi ki:

    Borcunuzun detayına ilişkin bilgiye sahip olmadığımızdan dolayı detaylı bilgi için lütfen ALO 170 SGK DANIŞMA HATTI nı ARAYINIZ

    1. Tülay dedi ki:

     2015 yılının üçüncü ayında şirket açtım yirmi gün önce devir ettim geçen hafta bağkura dilekçe verdim durdurulması ile halakalı dilekçenin yanında istenilen evrakları da götürdüm,şirket açılışını yaptığım kapanış tarihine kadar bağkurumu ödemedim bugün genel sağlık sigortası yaptırmaya gittik işlem yapan memur bağkurlu gözüktüğümü söyledi dilekçemi verdim dedim borçunuz varmıydı dedi evet dedim borcunuzu ödemeden bağkurunuz kapanmaz dedi. Benim sizden rica memurun söylediği doğru bilgimi benim şuhan o borcu ödemeye dururumum yok şirketi devir ettiğim içinde bağkurun devam etmesini de istemiyorum bilgi verirseniz tşk ederim.

  14. Özlem çelikel dedi ki:

   Merhaba isviçrede yaşıyorum. Çalışmıyorum. Türkiyeye gitmeden bağkur ödemelerimi nasıl sonlandırabilirim?

   1. SGK Merkezi dedi ki:

    Dünyanın her yerinden +90 216 170 11 12 SGK DANIŞMA HATTI nı ARAYABİLİRSİNİZ

  15. Vedat dedi ki:

   Merhaba ben 2008 de isletme actim 2010 da kapattim geri. Vergi levhasini durdurdum bagkurada borcum var hala.. daha sonra 2 yil sigortali calistim bagkur otomatik dondurulurmu yada odemesem ne olur sadece ssk mi kullansam emeklilik icin .. cunku simdi yurtdisindayim ama emkliligimde ssk dan faydalanmak istiyorum.

  16. suat gözcü dedi ki:

   merhaba vergı mukellefıyetım 2012 de bıtı.Bagkur da halen aktif gorunuyorum.ne yapmam gerekıyor yardımcı olursanız sevınırım

  17. Bilal dedi ki:

   Merhaba
   Şirketimi Devrettim. Bağkuru Kapatmak İçin Başvurdum ama Bağkurumun Merkezi İstanbul da Olduğu İçin Oraya Gitmem Lazımmış. Ben Şuan Manisadayım Bunu İstanbul’a Gitmeden Manisa da Halledemezmiyim ?

  18. Ömer ARSLAN dedi ki:

   01.01.1935 doğumluyum.
   01.10.1998 Çiftçi BAĞ-KUR kaydım başlangıç tarihi.
   Ancak iş bırakma dilekçem var ve işleme alınmış.
   550.- TL borcum var.
   Yeni yasa ile başvurup 15 yıl üzerinden borçlanarak emekli olabilirmiyim.?
   Borçlanmam halinde benden Gecikme faizi alınırmı.?

   Hizmet Türü Başlangıç TarihiTerk/Talep Tarihi Hizmet Süresi
   Mecburi (Tarım) Sigortalılık 01.10.1998 01.10.1998 0 yıl 0 ay 0 gün
   Yeniden Mecburi Sigortalılık 01.05.2008 01.10.2008 0 yıl 5 ay 1 gün

  19. cemal dedi ki:

   iyi gunler aykut bey ben annemi bu sene agustos ayi icinde bag kura borclandirdim annemin tarim bagkur borclanmasini 2005 ten itibaren basladi ve bize 57 binlira borc cikardilar sonra biz bunu odeyemeyecegimiz icin odalar birligini kapatarak bagkuru durdurmak istedik simdide bir mektup gelmis 7 bin tl borc cikarmislar ve yasinin 65 te emekli olacagini yazmislar annem 1960 dogumlu 2005 ten itibaren bagkur borcanmasi basladi biz hicbir ucret yatirmadik bu 7000 tl borctan nasil kurtulabiliriz tesekkur ederim ilginiz icin

  20. Selçuk dedi ki:

   Merhabalar. Babamın üzerine kayıtlı bir bakkal dükkanımız var. Bağkur başladığından beri babam hiç ödememiş ve iptal da etmemiş. En son geçen sorduğumda borç kaç olmuş dediğimde 150.000 TL olmuş demişti. Biz bu bağkuru nasıl iptal ederiz. İptal ettirdiğimiz de bu borç ne olacak acaba?

  21. Leyla Yıldırım dedi ki:

   İyi çalışmalar. Ben abim için bir soru soracağım. Abim bağ-kur sigortalısı iken malulen emekliliği hak etti ve tüm borçları kapatıldı. Emekli maaşı bağlanması için ticaret odasına başvurması gerektiği söylendi. Şu anda bağ kurlu olduğu işyerinin icra borcu çıktı kapanış borç ödemeden olmaz deniyor bu nedenle ordan ilişki kesilmeden bağ kur primlerini ödemeye devam edeceksiniz denildi. Malulen emeklilik için bu gerekli mi? veya eksik yaptığımız işlem var mı? Malulen emeklilik dilekçesi verildi ve kabul edildi ve tüm geçmiş prim borçları kapatıldı.

  22. ayben dedi ki:

   babamın üzerinden bağkurum vardı işe grdim sigortalı oldum şimdi işden cıkıcam herhangi bi işlem yapmam gerekirmi bağkurum devam edermi

   1. Yusuf Karataş dedi ki:

    Otomatik devam edecektir. Detaylı bilgi için Alo 170 SGK hattını arayabilirsiniz.

  23. ethel memi dedi ki:

   Annem vefat etti yetim maaşı için başvurum var ancak bağkurlu olduğum söylendi şu anda benim üzerim e bir iş yeri yok ne yapmalıyım?

   1. Yusuf Karataş dedi ki:

    SGK müdürlüklerine giderek durumunuzu belirtebilirsiniz.

  24. zeynep eskitoğlu dedi ki:

   bağkur borcum olduğundan doktora gıdemiyorum eşimim sigortasından yararlanabilirmiyim nasıl ?

   1. Yusuf Karataş dedi ki:

    SGK müdürlüklerine dilekçe verebilirsiniz, Zeynep Hanım.

  25. UGUR dedi ki:

   s.a ben babam için bu mesajı atıyorum babam bu güne kadar hiç bir kuruma baglı olmamış yani sigorta ve bagkur girisi yoktur ama yıllar önce çifçi birligine üyelvigi var ama bugüne kadar abim sigortalı onun üzerinden saglıktan faydalanıyor.3 ay önce ziraat odası başkanlıgına gidip çiftçi üyeliginden nasıl emekli olurum diye bilgi almaya gitti oradaki memur bi dilekçe yazdırmış ve 3 ay sonra eve kagıt geldi ve 3 aylık bagkur borcu oldugumuz yazıyor haberimiz olmadan bagkurlu olmusuz bu 3 aylık bortan nasıl kurtulabiliriz..

   1. Yusuf Karataş dedi ki:

    Detaylı bilgi için Alo 170 SGK hattını arayabilirsiniz.

  26. ahmet çetin dedi ki:

   Şirketim münfesih durumunda ,ticaret odası 03.02.2014 tarihi itibariyle ticaret sicilinden resen silinmiş.Vergi dairesinden de 30.06.2014 tarihinde terkini yapılmış.Bu bilgileri yurt dışında olduğumdan dolayı yeni öğrenmiş oldum.Bağkur primlerimi 2015 eylül sonuna kadar yatırdım.Şu anda yurt dışında yabancı firmada çalışıyorum ve bağkurdan çıkıp dışardan sigortalı olmak istiyorum.Ne yapmam gerekiyor.Teşekkürler.

   1. Yusuf Karataş dedi ki:

    Konsolosluktan gerekli bilgileri alabilirsiniz.

  27. gülçeşmi dedi ki:

   Merhabalar,

   Eşimin şirketinde 10.000 tl’lik hissem vardı.Hissemi devredip noterden şirketten ayrıldım.Ticaret odasına da bildirdim.Bağkurada eski prim borçlarımın silinmesi için form verdim.Fakat geçen gün hastaneye gittim.muayene olamadım.Hala ssk ya eşimin üstünden faydalanmaya geçmemişim.Ne yapmam lazım yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim…

   1. Hürcan Karataş dedi ki:

    SGK müdürlüklerine eşinizin üzerinden SSK olması için dilekçe vermeniz gerekir.

  28. Pamir saros dedi ki:

   Merhaba
   Ben 2003 yılında şirket devir alarak bağkura giriş yaptım fakat zaten boeçlu bir şirketti ve 2008 yılında borçları kapatamayacağımızı anlayınca başka isimle yeni şirket kurup ortaklıktan çıkarak bu yebi şirkette sigortalı olarak çalışmaya başladım. Bu 5 sene zarfında bağkur peimlerim düzgün olarak yatmadığından borcum katlandı ödenemeyecek duruma geldi.2008-2015 yıllarında sigortalı olduğumdan faizde işledi.21.05.2015 te işten çıkışım gerçekleşti tamda tesadüf neredeyse hiç faydalnmadığım sağlık hizmetinden faydalanmam gerekti hastane provizyon vermeyince ne olduğunu araştırdım ve işten çıktığım için tekrar bağkura geçişim olmuş ve prim borcu nedeniyle provizyon verilmemiş.29.05 te yeni yasa ile borçlarımı sildirdim. İşten çıktığım tarih ile başvurduğum tarih arasında 94 tl bir borç çıkarrldı ve ödedim.görevli bayan 1 haziranda 415 tl prim borcunuz çıkacak her ay devam eder dedi.ben bunu nasıl engelleyebilirim ? 3 ay çalışmasam 3 ay 415 i ödeyecekmiyim ? İş e girdiğim de bu 415 te ban aborç olarak yansımaya devam edecekmi ? Diğer şirket ticaret odası ve vergi dairesinde kapatılmadı

   1. Hürcan Karataş dedi ki:

    Detaylı bilgi için Alo 170 SGK hattını arayabilirsiniz.

  29. yaşar altıntaş dedi ki:

   1978 yılından 1981 yılına kadar bir işletmem oldu ve kapattım bağkura kapanış dilekcesini vedim. şuan e devlet şifresi ile giriş yaptığımda adımı bir borç çıkıyor.28 aylık ödeme olmadığı gözüküyor.ana para 600 faizi 2600 toplam 3200 ayrıca isim bana ait soyadı farklı nasıl bir yol izlemeliyim

   1. Hurcan Karatas dedi ki:

    Durumunuzu SGK müdürlüklerine belirtebilirsiniz. Dilekçe verdiğinizi belirtebilir ve borca itiraz edebilirsiniz.

  30. özlem balcı dedi ki:

   ii günler.benim babam 01.01.1954 dogumlu.01.08.2008 yılında tarım bagkuruna kayıt yaptırdı.primi dolmadı ancak işitme engeli var.gözleri görme kaybı var.şah damarı yüzde 70 tıkanık ve hidrisefali..bitolojik yaşından daha fazla yaşlı duruyor.emekli olabilmesi için bir yolu varmıdır?70 yaşına kadar beklemesi lazım..malunen emeklilik için dahi prim günü dolamaıs durumda yalnız..

   1. Hurcan Karatas dedi ki:

    Malulen emekli olabilir. Detaylı bilgi için Alo 170 SGK hattını arayabilirsiniz.

  31. Cüneyt dedi ki:

   Ben Mayıs 2013’te işyerimi kapattım. Vergi dairesinde kapanışımı yaptım. Ancak Bağ-kura bildirmedim. Bağ-kurda kapanış tarihine kadar 43 aylık bir borcum vardı. kapanıştan bu yana 22 ay geçti. Tabii bu aradaki süre borca işledi. Kapanış bildirmem halinde bu borçtan sorumlumuyum. 5 yılı doldurduğundan silinmez mi ? veyahut düşük bir ihtimal olsada ödersem 22 aylık kısım hizmetten sayılırmı ? ne yapılmalı ? Saygılar Teşekkürler

   1. Selahattin Demir dedi ki:

    bağ-kur vergi dairesinin kapanışına göre kaydınızı kapatır. bu tarihe kadar olan borçtan sorumlusunuz.01.05.2008 tarihine kadar 60 aydan fazla borcu olsaydı silinirdi. 12 aydan fazla prim borcu olanlarında borcu silinecek (başbakan açıkladı)

  32. hayriye dedi ki:

   merhaba ben 4ay bağkur ödemesi yaptıktan sonra sgk lı işe girdim bu arada bağkurumu kapatmadım 3ay küsüratlı borç gözüküyor 19 ocak tarihinde dilekçe verdim son ödediğim tarih itabariyle borçsuz kapatılsın diye ama hala işleme girmemiş ne yapabilirim lütfen yardımcı olurmusunuz

  33. gözde akçay dedi ki:

   Merhaba ;
   Bağ-kur’umu kapatmak istiyorum şirketimin şu anki durumu münfesih işlem başlatabilmek mümkün mü acaba.Şirketin tam kapanması 3 ayı bulacakmış nasıl bir işlem yapılabilir .İşe gireceğim fakat bağ-kur lu olduğum için problem yaşıyorum.

   1. SGK Merkezi dedi ki:

    Bunun için en yakın SGK müdürlüğüne başvuru yapabilirsiniz.

   2. Selahattin Demir dedi ki:

    01.03.2011 tarihinden itibaren kendi şirketiniz haricinde ;ssk lı bir işe girip çalışmanız durumunda bağ-kurunuz işten çıkıncaya kadar durur.

  34. Emrah Mercan Arslan dedi ki:

   Merhaba aykut bey 2013 ün son 2 ayı ve 2014 ün ilk 2 ayı dahil olmak üzere çalıştığım bir tekstil aatölyesinde 4 aylık bir ssk olayım oldu yanlız işyerinden ayrılmak zorunda kaldım ve su anda evliyim ve eşim hamile bir an önce bu sigorta olayını halletmem gerek isteğe bağlı sigorta kapsamından yararlanıp üzerine devam edebiliyormuyum yoksa çalıştığım yerde kapatılan sigortayı kendim artırıp ödememi kendim yapabiliyormuyum bunu öğrenmek istiyorum

  35. ali cayir dedi ki:

   Aykut Bey merhaba, 2007 yılında bir çay bahçesine ortak oldum ve bağ-kur’um başladı. Girşimden tam 1 yıl sonra ortaklığı sonlandırarak hissemi devrettim ancak bağ-kur kapatma işlemi yapılmadığı için bana geçtiğimiz günlerde 6 yıllık bir borç geldi. Ortaklığımı sonlandırdığı gösteren Ticaret Sicil Gazetesi kayıtlarıyla beraber sgk’ya dilekçe verdim. O dönemde aynı zamanda sigortalı olarak çalıştığım için iş veren olarak gözüktüğüm 1 yıla iat bağ-kur primlerinden de muaf tutulmak istediğimi belirttim. Bana bağ-kur’u geç kapatmaktan dolayı ceza alabileceğimi söylediler ve henüz dilekçemle ilgili bir cevap alamadım. sizce nasıl bir geri dönüş olur? iş veren olarak gözükmediğim yılların prim borcunu da isteyebilirler mi benden? belirttikleri geç kapama cezası ne kadardır sizce? teşekkür eder, iyi çalışmalar dilerim

   1. Aykut Otu dedi ki:

    Vergilerinizi kapattıktan sonra bu durumu Bağ-Kur’a bildirmediyseniz bu borç çıkmış olabilir. 5 yıl öncesine kadar bağkur primi yatırmadığınız için bu borca itiraz edebilirsiniz.

  36. adil dedi ki:

   aykut bey kolay gelsın ben 8 sene once bagkurluydum işyerim vardı kapattım borcumu odedım ssk ya gectım sımdı bagkur bana 10.000 lıra borc cıkartıyor ne yapmam gerek itiraz dıkekcesıne gerek varmı nereye basvurmalıyım tesekkurler. iyi calısmalar

   1. Aykut Otu dedi ki:

    Vergilerinizi kapattıktan sonra bu durumu Bağ-Kur’a bildirmediyseniz bu borç çıkmış olabilir. 5 yıl öncesine kadar bağkur primi yatırmadığınız için bu borca itiraz edebilirsiniz.

  37. Hüseyin şahin dedi ki:

   Merhaba ben 8 yıldır tarım bağkurluyum şuan yeni bir işe başlayacağım sigortalı olarak başladıgımda bağkur otomatik olarak kapanır mı ve sağlık hizmeti icin 1 ay beklemelimiyim sgk dan?

  38. pehlül som dedi ki:

   bağkurumu kapatmak istiyorum daha öncede dilekçe vermiştim ilgili kuruma fakat hala kapanmadı.

   1. Aykut Otu dedi ki:

    SGK müdürlüğünüze başvuru yapabilirsiniz.

  Sorunuzu Yazın

  Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.