Bağkur

BAĞKUR EMEKLİ MAAŞI SORGULAMA

BAĞ-KUR emekli maaşının bağlanması için bazı koşullar vardır;


 • Tarım vb. işlerde kendi adına veya hesabına bağımsız olarak çalışanlar haricinde esas faaliyetine son verip vermeyeceğini bildirdikten sonra resmi kurumlarca hazırlanan tahsis talep dilekçesiyle birlikte Sosyal Güvenlik Kurumu’na başvurmaları şarttır.
 • Tahsis talep tarihinde kanunda yaşlılık aylığı için belirtilen BAĞ-KUR prim gününün süresi ve belirlenen yaş şartlarından birini yerine getirmemiş olanlar 1 ay içinde yerine getirilmemiş olan şartı gidermek zorundadırlar. Bu şart giderildiği zaman BAĞ-KUR emekli maaşı işlemi başlayacaktır.

BAĞ-KUR emekli maaşı bağlandıktan sonra bunun sorgulaması internet üzerinden yapılabilmektedir. Birçok sorgulamaya ev sahipliği yapan E-Devlet sitesi üzerinden BAĞKUR emekli maaşı sorgulama işlemi de yapılmaktadır. Bu siteden bu işlem şifre ile yapılmaktayken E-SGM sitesi üzerinden BAĞKUR emekli maaşı sorgulama şifresiz olarak yapılmaktaydı ancak bu sitenin insanlar tarafından kullanılmamasında dolayı siteye giriş sayısı azalmaya başlamıştır. Bu azalma ile birlikte site artık kullanılmamaya  başlanmasından dolayı Sosyal Güvenlik Kurumu’ nun almış olduğu karar doğrultusunda site süresiz olarak kapatılmıştır. Bu nedenle bizlerde sizlere sadece E-Devlet sitesi üzerinden şifreli olarak BAĞKUR emekli maaşı sorgulama işlemini nasıl yapılacağını anlattık.

BAĞKUR Emekli Maaşı Sorgulama Nasıl Yapılır?

BAĞ-KUR emekli maaşınızı tek şekilde sorgulayabilirsiniz, bu da E-Devlet uygulamasıdır.

 • Bu işlem için öncelikli olarak E-Devlet şifresine ihtiyaç vardır. E-Devlet şifrenizi bilmiyorsanız eğer size en yakın PTT Şubesine nüfus cüzdanınız ile birlikte giderek başvuruda bulunabilirsiniz. 2 TL ücret karşılığında  şifrenizi alabilir ve bu şifreyi E-Devlet üzerindeki bütün işlemlerde kullanabilirsiniz.
 • Daha sonra yapılması gereken yazımızın sonunda sizlerle paylaştığımız bağlantı adresine tıklamanız gerekmektedir.
 • Bu adımdan sonra açılacak olan yeni ekranda ilk olarak ‘kimliğimi şimdi doğrula’ yazısının üzerine tıklanmalıdır.
 • Yönlendirilecek olduğunuz yeni sayfada ilk olarak T.C. kimlik numaranızı arkasından da E-Devlet şifrenizi gerekli yerlere doğru bir şekilde yazarak ‘sisteme giriş yap’ butonun üzerine tıklanması gerekmektedir.

Tüm bu işlemlerden sonra sisteme girişinizi yaptıktan sonra BAĞKUR emekli maaşı sorgulama ile ilgili tüm bilgilere detaylı olarak ulaşabilirsiniz.

E-Devlet Şifresi İle BAĞKUR Emekli Maaşı Sorgulama İçin LÜTFEN TIKLAYINIZ!

İlgili Makaleler

4 Yorum

  1. Merhaba,

   En yakın SGK hizmet biriminden veya Alo 170 danışma hattından öğrenebilirsiniz. Biz bilgilerinize ulaşamıyoruz.

  1. Merhaba,

   En yakın SGK hizmet biriminden veya Alo 170 danışma hattından öğrenebilirsiniz. Biz bilgilerinize ulaşamıyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı