• BAĞ-KUR Emekli Aylığı Sorgulama


  BAĞ-KUR bağımsız çalışan işçilerin kurumu olarak görev yapan bir kurumdur. BAĞ-KUR himayesine aldığı çalışanların sağlık güvencesini karşılar, bunun için çalışanlar belirli bir miktar prim ücreti ödemektedir. Bu primler sayesinde ilerde emeklilik maaşı olarak kabul edilen bir ücreti her ay alma hakkına sahip olacaksınız.


  BAĞ-KUR Emekli Aylığı Sorgulama İşlemi Ne İşe Yarar?

  BAĞ-KUR emekli aylığı sorgulama işlemi ile çalışma hayatınız boyunca yatırdığınız primler ile ilerde alacağınız veya aldığınız emekli aylığını öğrenebilir ve bu sorgulama ile internet üzerinden kolayca takip edebilirsiniz. Gelişen teknoloji ile günümüzde sorgulama işlemleri, belge çıktıları, devletle ilgili gerekli bilgiler ve bu gibi bir sürü işlemi internet üzerinden yapabilmekteyiz. Herhangi bir kurum kuruluşa gitmeden dakikalar içerisinde emekli aylığı takibinizi yapabilmeniz mümkündür.

  BAĞ-KUR Emekli Aylığı Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

  BAĞ-KUR emekli aylığı sorgulama işlemi daha önceleri iki farklı internet site üzerinden yapılabilmekteydi. Şifreli veya şifresiz olarak yapılabilen BAĞ-KUR emekli aylığı sorgulama işlemi şifresiz işlem sitesi olan E-SGM resmi sayfasının kapatılması ile artık yalnızca şifreli olarak E-Devlet sistemi üzerinden yapılabilmektedir. Ancak E-Devlet sistemi üzerinden şifreli için şifrenizi size yakın bir PTT şubesine giderek almanız gerekmektedir. Eğer bir E-Devlet şifreniz yoksa bu site üzerinden işlem gerçekleştirebilmeniz mümkün değildir. Şifrenizi kimlik bilgileriniz ve 2 TL işlem ücreti karşılığında teslim alabilirsiniz.

  E-Devlet şifrenizi edindikten sonra işleme başlayabilirsiniz. İşleme başlamak için yazımızın son bölümünde sizler için vermiş olduğumuz linke tıklayınız. Bu linkten ulaşacağınız sayfayı aşağıda bulunan resimde sizlere göstermiş bulunmaktayız. Resim üzerinde daire içerisine alarak işaretlediğimiz “Kimliğimi Şimdi Doğrula” seçeneğine açılan sayfa üzerinde tıklayınız.

  4B Emeklilik Aylık Bilgisi

  Sponsorlu Bağlantılar


  Yukarıdaki işlemi tamamladıktan sonra açılacak sayfa aşağıdaki resimde olduğu gibidir. İşleminizi tamamlayıp bu sayfaya geçtiğinizde karşınıza çıkacak olan ve doldurmanız gereken alanları sizler için ok işaretleri ile göstermiş bulunmaktayız. Bu alanları T.C. kimlik numaranız ve E-Devlet şifreniz ile doldurmanız gerekmektedir. T.C. kimlik numaranızı ve E-Devlet şifrenizi doğru ve eksiksiz bir şekilde yazdıktan sonra resim üzerinde daire içerisine alarak göstermiş olduğumuz “Sisteme Giriş Yap” seçeneğine sayfa üzerinde tıklayınız.

  Kimlik Doğrulama Platformu

  Böylelikle BAĞ-KUR emekli aylık bilgisi sorgulama işleminizi E-Devlet sistemi üzerinden başarılı bir şekilde tamamlamış olacaksınız.

  BAĞ-KUR Emekli Aylığı Sorgulama İşlemi İçin TIKLAYINIZ!
  tıkla sorunu sor

  BAĞ-KUR Emekli Aylığı Sorgulama İLE İLGİLİ MERAK ETTİKLERİNİZİ BİZE SORUN!  Etiketler:

  Merak Ettiklerinizi Sayfanın En Altında Sorabilirsiniz!

  1. ali tanrioven dedi ki:

   selamun aleykum
   yurtdisinda yasiyorum
   26-06-1981 dogumluyum
   hic calismisligim yok turkiyede
   emekli olmak icin kac lira para yatirmam lazim
   ve bagkurdan emekli olabilirmiyim
   ve kac yasinda bu emekliligi kazanirim

  2. Fahreddin şan dedi ki:

   1999 giriş tarihi bağkur kaydı geriye dönük yurt dışı prim yatırdım

   yurt dışına çıkış taririhi 23.04.1988 emekli olursam ne kadar maaş alırım

   yardımcı olursanız memnun olurum

   1. Yusuf Karataş dedi ki:

    Detaylı bilgi için Alo 170 SGK hattını arayabilirsiniz.

  Sorunuzu Yazın