Bağkur

BAĞ-KUR BORÇ ÖĞRENME

BAĞ-KUR BORÇ ÖĞRENME

Daha önceden BAĞKUR borç öğrenme işleminizi ve bunun gibi birçok işlemi internet üzerinden iki resmi site yardımıyla yapabilmeniz mümkündü. Ancak E-SGM şifresiz işlem yapan resmi internet sitesinin kapatılması nedeni ile artık bu işlemleri E-Devlet üzerinden şifre ile güvenli bir şekilde yapabilmekteyiz. E-Devlet üzerinden herhangi bir işlem gerçekleştirebilmek için E-Devlet şifresine sahip olmanız gerekmektedir. Eğer E-Devlet şifresine sahip değilseniz şifrenizi nereden ve nasıl alacağınızı yazımızdan öğrenebilirsiniz.


BAĞKUR borç öğrenme işleminizi yapabilmek için öncelikle bir E-Devlet şifresine sahip olmanız gerekmektedir. E-Devlet şifresine sahip değilseniz E-Devlet şifresi alabilmek için size en yakın merkez PTT şubesine bilgilerinizin okunabildiği nüfus cüzdanınız ile birlikte giderek E-Devlet şifresi alma başvurusunda bulunmanız gerekmektedir. E-Devlet şifresi alma başvurunuzu yaptıktan sonra 2 TL işlem ücreti ödeyip E-Devlet şifrenizi size özel kapalı bir zarf içerisinde teslim alabilirsiniz.

E-Devlet Sistemi Üzerinden E-Devlet Şifresi İle Bağ Kur Borç Öğrenme İşlemi Nasıl Yapılır?

  • Şifrenizi aldıktan sonra Bağ Kur borç öğrenme işlemini yapabilmek için ilk olarak yazımızın sonunda size vermiş olduğumuz bağlantı adresine tıklamanız gerekmektedir.
  • Daha sonra karşınıza çıkacak olan sayfa aşağıdaki resimde olduğu gibidir. Bu sayfada bulunan ve resimde daire içerisine alınarak gösterilmiş olan “Kimliğimi Şimdi Doğrula” seçeneğine tıklayınız.

4B Borç Durumu

  • Bu sayfadan sonra karşınıza çıkacak olan sayfa yine aşağıda bulunan resimde olduğu gibidir. Bu sayfada bulunan ve resimde ok işaretleri ile gösterilmiş olan yerlere sırası ile T.C. kimlik numaranızı ve E-Devlet şifrenizi yazınız.
  • Bilgilerinizi kontrol ediniz.
  • Bilgilerinizin doğruluğundan emin olduktan sonra aynı sayfada bulunan ve resimde daire içerisine alınarak gösterilmiş olan “Sisteme Giriş Yap” seçeneğine tıklayınız.

Kimlik Doğrulama Platformu

Böylece E-Devlet sistemi üzerinden Bağ Kur borç öğrenme işleminizi başarılı bir şekilde tamamlamış olacaksınız.

Sponsorlu Bağlantılar


E-Devlet Sistemi Üzerinden E-Devlet Şifresi İle Bağ-Kur Borç Öğrenme İnternet Adresi İçin TIKLAYINIZ!

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı