• BAĞ-KUR BORÇ ÖDEME


  BAGKUR LOGOSU

  BAĞ-KUR BORÇ ÖDEME

  Teknolojik çoğu gelişmenin yanında, iş veren kurum ve kuruluşlar içinde önemli ve oldukça yararlı bir çok yenilik getirilmiştir. Bunlardan biri de Bağ-Kur Borç Ödeme sisteminin kredi kartıyla yapılmasıdır. Eğer zamanınız yoksa veya para ile ilgili bir sıkıntınız varsa borç ödeme işlemlerinizi İnternet üzerinden kredi kartı ile yapabilirsiniz.


  Daha önceden bu işlemi yapabildiğimiz iki resmi site bulunmaktaydı ancak bu resmi sitelerden şifresiz işlem gerçekleştirebildiğimiz E-SGM resmi sitesi süresiz olarak kapatılmıştır. E-SGM üzerinden şifresiz işlem yapabilmemiz artık mümkün değildir. Bunun yerine artık yalnızca E-Devlet sistemi üzerinden şifreli bir şekilde işlemlerimizi yapabilmekteyiz. E-Devlet üzerinden herhangi bir işlem yapabilmek için bir E-Devlet şifresine ihtiyacınız vardır. Bu şifreye sahip değilseniz yazımızın devamında nereden ve nasıl alabileceğinizi öğrenebilirsiniz.

  Bağ-Kur Borç Ödeme İşleminizi Nasıl Yapabilirsiniz?

  • Öncelikle size vereceğimiz internet bağlantı adresine tıklamanız gerekmektedir.
  • Açılacak olan sayfada bulunan yerlere sırası ile aşağıdaki resimde de ok işaretleri ile gösterilen yerlereT.C. kimlik numaranızı ve E-Devlet şifrenizi yazınız.

  Kimlik Doğrulama Platformu

  • Daha sonra karşınıza çıkacak olan sayfa aşağıdaki gibidir. Bu sayfadaki “Sorgu Türü”, “Sorgu Tipi”, “Sicil No” ve “Güvenlik Kodu” bölümlerini doldurunuz.

  SGK Online Tahsilat

  • Bilgilerinizin doğruluğunu kontrol ediniz.
  • “Borç Sorgulama” seçeneği tıklayınız.

  E-Devlet Sistemi Üzerinden E-Devlet Şifresi İle Bağ Kur Borç Ödeme İşleminiz İçin TIKLAYINIZ!  tıkla sorunu sor

  BAĞ-KUR BORÇ ÖDEME İLE İLGİLİ MERAK ETTİKLERİNİZİ BİZE SORUN!  Etiketler:

  Merak Ettiklerinizi Sayfanın En Altında Sorabilirsiniz!

  1. Atufan dedi ki:

   Hocam Merhaba
   onlinetahsilat.sgk.gov.tr adresinden Bağkur Yapılandırmalarını ödüyorum. Ödediğime dair dekontlarımda elimde fakat bugün Bağ-Kurla konuştğumda 6736 Yapılandırma taksitlerini ödemediğiniz İçin bozulmuş dedi. Ne yapmam gerekiyor.

  2. meral dedi ki:

   İyi günler benim babam 01.07.2007 yılında bağkura giriş yaptı ve hiç ödemesi yok .Şu an 1959 doğumlu ve yaşıtları emekli oluyorlar ,süt ve yağlı tohumlara eskiden beri buğday ayçiçeği dökümleri mevcut acaba bankadan kredi ile anlaşma yapsak emekli olup ödenirmi? yani nasıl bir yol uygulayalımki emekli olsun cevap verirseniz cok sevinirim iyi çalışmalar…

  3. cihan yılmaz dedi ki:

   iyi günler. Patronumuzun bağkurunu ödemek için bankaya gittiğimde sistemde bağkur ödemesi gözükmedi. sisteme düşmemiştir diye bekledik bi kaç kere daha gittik başka bankalardan da sorgulattık ancak yine de gözükmedi. sebebi ne olabilir. çözüm yolu nedir yardımcı olursanız sevinirim.

  4. SULTAN ÇALIŞKAN dedi ki:

   MERHABALAR BAĞKUR BORCUMU 2 YILDIR ÖDEYEMİYORUM 11.620 TL BORCUM VAR.ŞİRKETİMİ KAPATTIM ARTIK BAĞKURLU DEĞİLİM.ŞİMDİ BU BORCUN HEPSİNİMİ YATIRMAM LAZIM YOKSA BANKAYA 500TL AYLIK TAKSİT OLARAK YATIRSAM OLUYORMU

   1. Danışma Birimi dedi ki:

    Merhaba

    Yakında bağkur borçlarınında dahil olduğu bir yapılandırma çıkacak. Taksitlendirme yapıp ödeyebilirsiniz. Belirttiğiniz şekilde ödemek gecikme faizini durdurmaz. Yapılandırma ile ilgili yazımızı https://www.ssk.biz.tr/2017-sgk-borclarina-yeniden-yapilandirma-geliyor/ okuyup detaylarına bakabilirsiniz.

  5. uğur brkci dedi ki:

   merhaba ben 30 gün üzerinden sigortam yatırılırken 5 yıl vergi mükellefiydim sigortam tam yatmasına rağmen son 6 ay borcum gözüküyor sigorta dökümüme baktım eksik gün yok neyapmalıyım tşk

  6. güray ünlü dedi ki:

   Bağkur ödemesi için otomatik ödeme yapabilirmiyim

   1. Yusuf Karataş dedi ki:

    Evet yapabilirsiniz.

  7. Sevdiye Toksoyler dedi ki:

   Slm ben emekliligimi hak kazandım fakat bağkur borcum yüzünden emekli olamiyorum Günlerim doldu diye işi bıraktım hangi banka kredi verip emekli maaşı baglaninca keser nasıl kredi alirim

   1. Yusuf Karataş dedi ki:

    Detaylı bilgi için Alo 170 SGK hattını arayabilirsiniz.

  8. bilgihan ural dedi ki:

   bağkur boçlarım var emekli 4A dan emekli olmak için bağkurdan istediğim kadar mı yoksa hepsinimi borçlanacağım

   1. Yusuf Karataş dedi ki:

    Detaylı bilgi için Alo 170 SGK hattını arayabilirsiniz.

  9. akif dedi ki:

   Eylül 2015 bağkur Primi mi ödeyedim Mayıs 2015 te ödeyebilirmiyim

   1. Hürcan Karataş dedi ki:

    Detaylı bilgi için Alo 170 SGK hattını arayabilirsiniz.

  10. Ural Alcansoy dedi ki:

   Şu anda öğrenciyim çalışmıyorum.
   Aralık 2014 ten bu yana isteğe bağlı sigortalı olarak prim yatırıyorum. Ancak GSS prim borcu diye birşey çıkıyor. Ne yapmalıyım?

   1. Hurcan Karatas dedi ki:

    İsteğe bağlı sigortalılık durumunuzu SGK müdürlüklerine bildirmeniz gerekiyor.

  11. kübra dedi ki:

   kart üzerinden yapılandırılmış bağkur borcunu ödeyeceğim sistem neden açılmıyor??

   1. Hurcan Karatas dedi ki:

    Şuan sistem bakımdadır.

  12. Savaş Yönal dedi ki:

   Sigortalı bir işe giremediğim için Kasım 2013 tarihinden itibaren isteğe bağlı BAĞKUR primi ödemeye başladım. Bu durumda SGK ya başvurmuş ve emeklilik için sigorta güvencem başlamış oluyor mu?

   1. Aykut Otu dedi ki:

    Oluyor Savaş bey.

  13. orhan hababa dedi ki:

   nezaman emekli olurum

   1. Aykut Otu dedi ki:

    Yanda verdiğimiz linke tıklayabilirsiniz. http://uyg.sgk.gov.tr/nezaman/

  14. naci dedi ki:

   Merhaba isteğe bağlı bağkur ve sağlıksız prim yatırıyordum.Fakat işlerimin bozulması sebebiyle yaklaşık 1.5 yıldır ödeyemedim.Şimdi ödemek istediğimde borcunuz bulunmamaktadır ibaresi çıkıyor.Bağkurdan çıkmışmı? oldum geçmiş dönemi ödeyebilirmiyim? Nereye nasıl başvurabilirim?Teşekkür ederim

   1. Aykut Otu dedi ki:

    Bu konu hakkında SGK’ya başvurmanız gerekmektedir.

  15. orhan yücel dedi ki:

   mayıs ayı prim borcunu yatırmayı unuttum .ama haziran ayı nın ilk haftası yatıracagım .bu gecikme den dolayı faizi ne tutar nekadar yatırmam gerekir.ve bu yaırdıgım mayıs ayı olacak ama haziranda iki tane yatmış olacagından sisteminiz bunu mayıs ayına kabul edecekmi .tarafıma bilgi vermenizi saygıyla arz ederim…… teşekürler

  Sorunuzu Yazın