emeklilikssksgkbağkurkredilerkosgebengellie-devlet

Axa Sigorta Hasar Dosyası Sorgulama

Axa Sigorta Hasar Dosyası Sorgulama
15.02.2022

Axa Sigorta hasar dosya görüntüleme işlemleri şirketin acenteleri ve fiziksel olmayan işlem kanalları üzerinden yapılabilir. Meydana gelen trafik kazası sonrasında trafik sigortası ya da kasko poliçesi kapsamında tamir desteği almak için yaptığınız en geç 5 iş günü içindeki hasar kayıtlarında, sürecin takibi için Axa Sigorta hasar dosyası sorgulama işlem kanallarını kullanabilirsiniz.

Axa Sigorta Hasar Dosyası Sorgulama Nereden ve Nasıl Yapılır?

Axa Sigorta’da hasar dosya sorgulaması şirket tarafından tanımlanan fiziki ve dijital işlem kanalları üzerinden gerçekleştirilir. Sigorta şirketinin hasar dosya sorgulama işlemleri için tanımladığı işlem kanalları şu şekildedir:

 • Axa Sigorta Acenteleri
 • Axa Sigorta Online Hasar İşlemleri sorgulama modülü
 • Axa Sigorta Müşteri Hizmetleri
 • Axa Sigorta Anlaşmalı Otomobil Servisleri

En Yakın Axa Sigorta Acentesi Nerede?

En yakın Axa Sigorta acenteleri şirkete ait web sitesi üzerinden sorgulanabilir. Axa Sigorta web sitesinde yer alan “Acente Arama” modülünü kullanarak ikamet ettiğiniz il ve ilçede yer alan şirket acenteleri adreslerine ve iletişim numaralarına ulaşarak hasar dosyası takibi konusunda destek alabilirsiniz. Size en yakın Axa Sigortası aracılığı ile hasar dosyası sorgulamak için takip etmeniz gereken işlem sıralaması şu şekildedir:

 1. “Acente Ara” adresini ziyaret ederek “Acente Arama” sayfasına erişim sağlayın.
 2. Açılan sayfada aşağıda gösterildiği gibi ikamet ettiğiniz il ve ilçeyi seçerek açılır menü aracılığı ile seçerek “ARA” butonuna tıklayın.
axa sigorta hasar dosyasi1

Sorgulama sonrası aşağıda paylaşıldığı gibi acentenin adı, adresi ve iletişim numaraları ekranda listelenir. Acenteye ziyaret ederek ya da iletişim numarasını aramak sureti ile hasar dosyanızla ilgili gerekli bilgiyi alabilirsiniz.

axa sigorta hasar dosyasi2

İnternetten Axa Sigorta Hasar Dosyası Sorgulama Nasıl Yapılır?

İnternetten Axa Sigorta hasar dosya görüntüleme işlemleri şirket web sitesi üzerinden ulaşılan “Axa Sigorta Hasar İşlemleri” modülü kullanılarak yapılır. Paylaşılan modül üzerinden hasar ihbarı ve hasar dosya görüntüleme işlemleri yapılabilmektedir. Poliçe ya da dosya numarası kullanılarak yapılan sorgulama işlemlerinde tamamlanması gereken işlem basamakları aşağıda paylaşılmaktadır:

 1. “Online Hasar” adresini kullanarak “Axa Sigorta Hasar İşlemleri” sayfasına ulaşın.
 2. Açılan sayfada aşağıda gösterildiği gibi “Dosya Görüntüleme” ibaresinin başında yer alan kutucuğu seçin ve “Hasar Dosya Numarası” bilgisini istenen bölüme girin. Sorgulamayı tamamlamak için Axa Sigorta Online İşlemler şifreniz ile e-posta adresinizi aşağıda gösterildiği gibi ilgili bölüme girin ve güvenlik kodunu yazmanın ardından “GİRİŞ” butonuna tıklayarak sorgulamayı tamamlayın.
axa sigorta hasar dosyasi3

Sistemde kaydınız yoksa yukarıda görselde turuncu ile gösterilen “Kayıt Olun” yazısını kullanarak kaydınızı oluşturabilirsiniz.

Axa Sigorta Müşteri Hizmetleri Numarası Nedir?

Axa Sigorta çağrı merkezi aracılığı ile hasar dosyası sorgulaması yapabilirsiniz. Axa Sigorta Müşteri Hizmetlerine 0850 250 99 99 numaraları üzerinden ulaşarak hasar dosya sorgulaması yapabilirsiniz. Dilerseniz dosya sorgulaması için Axa Sigorta web sitesi üzerinden “AXA Bot” ismi ile hizmete alınan sohbet botu aracılığı ile işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Axa Sigorta Anlaşmalı Servis Sorgulama Nasıl Yapılır?

Axa Sigorta anlaşmalı servisleri aracılığı ile hasar dosya sorgulaması yapılabilmektedir. Geçirilen trafik kazası sonrası sigorta ya da kasko poliçesi üzerinden giderilecek hasarlara ilişkin tutulan tutanakla birlikte Axa Sigorta anlaşmalı servisler üzerinden işlem yapabilirsiniz.

Şirket anlaşmalı otomobil servisleri, AXA garantili servisler, küçük onarım anlaşmalı servisler, cam onarım servisleri ve radyo teyp onarım servisi olmak üzere müşterilerine beş farklı alternatif sunmaktadır. İhtiyacınız olan servis hizmetlerinin şehrinizde nerede verildiği bilgisine ulaşmak ve Axa Sigorta hasar dosyası sorgulama işlemini tamamlamak için aşağıda paylaşılan işlemleri takip edebilirsiniz:

 1. “Anlaşmalı Kurumlar” adresine giriş yapın.
 2. Açılan sayfada aşağıda gösterildiği gibi “Anlaşmalı Otomobil Servisleri” resmi üzerine tıklayın.
axa sigorta hasar dosyasi4

Sorgulama için aşağıda görsel üzerinden paylaşılan sayfada, “Kurum” açılır menüsünü açın ve listelenen beş seçenekten herhangi birisini seçin.

axa sigorta hasar dosyasi5

Yapılan seçim sonrası aşağıda gösterildiği şekilde ilgili alanlara poliçe türü, kasko ya da trafik sigortası tipi, araç markası, il ve ilçe bilgilerinin girilerek “ARA” butonuna tıklanması yeterlidir. Aşağıda örnek olarak “Anlaşmalı Otomobil Servisleri” ve “Kasko” poliçesi için sorgulama yapılmıştır.

axa sigorta hasar dosyasi6

Sorgulama sonucu aşağıda paylaşıldığı gibi Axa Sigorta anlaşmalı kurumların adı, adresi ve iletişim numarası bilgilerine ulaşılabilir.

axa sigorta hasar dosyasi7

Axa Sigorta Hasar İhbar Nasıl Yapılır?

Axa Sigorta hasar dosyası açma işlemleri için hasar dosyası sorgulaması yapılabilen tüm hizmet noktaları üzerinden yapabilir. Başvuru için şirket, 5 iş günü süre ile sınırlandırma uygulanmaktadır. Şirketin prosedürü gereği karıştığınız trafik kazasını takip eden 5 iş günü içinde hasar ihbarı yapmanız gereklidir.

Hasar ihbarı yaparken gerekli olan belgeler şunlardır:

 • Araç ruhsat ve sürücü ehliyet fotokopisi,
 • Kaza tutanağı,
 • Poliçe aslı ve fotokopisi.

İnternetten Axa Sigorta Hasar İhbarı Nasıl Yapılır?

Online Axa Sigorta hasar dosyası açma işlemleri, hasar dosya görüntüleme işleminde kullanılan “Axa Sigorta Hasar İşlemleri” sayfası üzerinden yapılır. “Online Hasar” adresi aracılığı ile hasar dosyası açma sayfasına ulaşabilirsiniz.

Sayfada işlem yapmak için şirketin online şubesine kayıt yaptırmanız gereklidir. Kaydınızı yaptırmanın ardından paylaşılan adresi ziyaret edin ve aşağıda görsel üzerinden anlatıldığı gibi “Hasar İhbarı” seçimini yaparak ilgili alanlara poliçe/dosya numarası, e-posta adresi, online işlemler şifresi ve güvenlik kodunu yazın, “GİRİŞ” butonuna tıklayarak doğrudan hasar ihbar sayfasına ulaşın.

axa sigorta hasar dosyasi8

Axa Sigorta Araç Sigortası Ürünleri Nelerdir?

Axa Sigorta’nın araç sigortası ürünleri zorunlu ve isteğe bağlı ürünlerden oluşur. Trafik sigortası ve kasko kapsamında şirket tarafından sunulan araç sigorta ürünleri şunlardır:

 • Zorunlu Trafik Sigortası (ZTS)
 • Maksimum Kasko Sigortası

Axa Sigorta Kasko Çeşitleri Nelerdir?

Axa Sigorta’nın kasko ürünleri kapsamına göre şu şekilde ayrılır:

 • Büyük Hasar Kasko Sigortası: Büyük hasar kasko ürünü çarpma ve çarpışma yanında yangın, hırsızlık, doğal afetler ve terör saldırılarına karşı güvence sağlar. Araç tamiri için 7 ila 15 gün süre ile ikame araç desteği bulunan kaskoda çekici hizmeti bulunmaktadır.
 • Tutumlu Kasko Sigortası: Büyük hasar kasko ürüne göre ek olarak cam kırılması güvencesi sunar. İkamet araç desteği verilmeyen poliçede, çekici hizmeti bulunmaktadır. 5 bin lira ile 50 bin lira arasında ferdi kaza koltuk limiti bulunan ürünün ihtiyari mali sorumluluk limiti 25 bin ile 750 bin lira olarak belirlenmiştir. Mini onarım desteği bulunmaktadır.
 • Maksimum Kasko Sigortası: En kapsamlı kasko ürünü Axa Sigorta’da maksimum kasko sigortasıdır. Tutumlu kasko sigortasının sahip olduğu tüm güvencelere ek olarak en fazla C segmente kadar sigortalı aracın aynısı ile ikame araç desteği sunan ürün, ikame araç süresini 7 ila 15 gün olarak sınırlandırmaktadır. 5 bin ile 100 bin lira arasında ferdi kaza koltuk limiti bulunurken, ihtiyari mali sorumluluk limitleri 3 milyon liraya kadar ulaşmaktadır. 2.500 TL’ye kadar anahtar kaybı güvencesi sunan üründe hukuksak koruma ve mini onarım güvenceleri sunulmaktadır.

SBM Üzerinden Axa Sigorta Hasar Dosyası Sorgulama Yapılır Mı?

SBM’den hasar dosyası sorgulama yapılmamaktadır. Trafik kazasına ilişkin tutanak ve atanan eksper gibi bilgiler Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi (SBM) tarafından hayata geçirilen Sigortam 360 aracılığı ile yapılır. Axa Sigorta hasar dosyası sorgulama işlemleri için yazımızda görsel desteği ile adım adım anlatılan işlemler takip edilmelidir.

Ak Sigorta Hasar Dosyası Sorgulama

E-Devlet Araç Kasko ve Sigorta Sorgulama

E-Devlet Sürücü Belgesi Ceza Puanı Sorgulama İşlemleri

Yorumlar

 1. SELAHATTİN KURT dedi ki:

  HASAR DOSYAM