Sorgulamalar

ASKERLİK DURUM SORGULAMA NASIL YAPILIR?

Ülkemizde yasalar gereği 21 yaşını geçmiş her erkeğin askerlik yapma zorunluluğu vardır. Askerlik görevini yerine getirmek için Türk Silahlı Kuvvetleri’ nin belirli aralıklarda asker alımları olmaktadır. Askere gitme durumu olan kişi öncelikle askerlik şubesine giderek muayenesini olmaktadır. Daha sonra birliğine teslim olur. E-Devlet sistemindeki hizmetler sayesinde bu aşamaları takip etmek mümkündür. Bu hizmetlerden biri de askerlik durum sorgulama hizmetidir. Askerlik durum sorgulama işlemi internet üzerinden hızlı ve kolay bir şekilde yapılabilmektedir.


Askerlik Durum Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır ?

Askerlik durum sorgulama işlemini gerçekleştirebilmeniz için öncelikle bir E-Devlet şifrenizin olması gerekmektedir. Eğer E-Devlet şifreniz yoksa herhangi bir PTT şubesine giderek T.C kimlik numaranız ile başvuru yapmanız gerekmektedir. Başvuru sonucunda 2 TL ücret karşılığında şifrenizi edinebilirsiniz. E-Devlet şifrenizi aldıktan sonra anlatacağımız adımları izlemelisiniz.

  • Yazımızın sonunda sizlerle paylaştığımız linke tıklayınız.
  • Açılan sayfada “Kimliğimi Şimdi Doğrula” butonuna tıklayınız.
  • Daha sonra T.C kimlik numaranızı ve E-Devlet şifrenizi girerek sisteme giriş yapınız.

Sisteme giriş yaptıktan sonra askerlik durum sorgulama işlemini gerçekleştirmiş olacaksınız ve askerlik durum bilgileriniz karşınızda olacaktır.

Askerlik Durum Sorgulama İşlemi İçin LÜTFEN TIKLAYINIZ!

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu