emeklilikssksgkbağkurkredilerkosgebengellie-devlet

Allianz Bireysel Emeklilik

Allianz Bireysel Emeklilik

Her birimiz günlük hayatımızdaki işlemlerimiz sonucunda emeklilik hayatın çok uzak olduğunu düşünürüz. Ama aslında emeklilik yarınlarımızı düşündüğümüz zamanlarda başucumuz kadar yakınımızdadır. Yıllar hızlı bir şekilde ilerlerken yaşlandığımız zamanları düşünmek şimdiki zamanlara kalır. Pek çoğumuzun yanlış bildiği emeklilik dönemi yaşlanılan ve hayatın durgunlaştığı dönem değil, bunun tam aksine çalışma hayatı sonrasında gelen en aktif şekilde günlerin geçmesi gereken zaman dilimidir. İnsanlar, çalışma ve iş hayatı nedeniyle keyif alamadıkları yaşamın en özel zamanlarını geçirmek için büyük bir heyecanla emeklilik dönemlerini beklerler. Bu zamanda yaşam standartlarını düşürmek daha az maaşla geçinmek istemeyiz. En güzel zamanlarımızı geçirmek adına büyük bir umutla beklediğimiz emeklilik yaşlarımızı istediğimiz gibi geçirmek için emekli maaşlarını kıt kanaat yettirmeye çalışırız. Ancak artık düzenlenen yeni yatırım sistemleri ile emekli maaşlarınızın artmasını sağlayabilirsiniz.

Bireysel Emeklilik İşlemleri Nedir?

Emeklilik dönemlerinin sağlanması için vatandaşlar çalışma hayatları boyunca bir kuruma düzenli olarak prim öderler. Ülkemizde emeklilik kapsamında hizmet veren dört kurum vardır. Bunlar SSK, Emekli Sandığı, GSS ve BAĞ KUR’dur. Bu kurumların her biri Sosyal Güvenlik Kurumu adı verilen kuruluşa bağlıdır. Vatandaşlar yapmış oldukları meslek gruplarına göre emekli olmak için düzenli zamanlarda prim öderler. Devlete bağlı kurumlarda çalışanların ise maaşlarından her ay kesilir. Böylece prim ücretleri tamamlanır. Belirli bir yaşa gelindiğinde de emekli olmaya hak kazanırlar. Ülkemizin en büyük sıkıntılarından biri de emekli maaşının yetersizliğidir. Özellikle ailede sadece bir bireyin emekli olması durumunda emekli maaşı ev geçimini zor karşılamaktadır. Onca yıl çalışmanın sonucunda emeklerinin karşılıklarını daha fazla almak isteyen nesil ise farklı projeler ile emekli maaşlarını kendi kendilerine arttırmaya çalışırlar.

Allianz Bireysel Emeklilik İşlemleri Nasıl Gerçekleştirilir?

Emeklilik şirketlerinin belki de en büyükleri arasında bulunan yıllardır güvenli bir şekilde halkın hizmetinde olan Allianz bireysel emeklilik işlemlerinde de vatandaşların yanındadır. Allianz yatırım şirketi sayesinde binlerce kişi tarafından talep görmekte bireysel emeklilik alanında da başarılı imzalar atmaktadır. Emekli oluncaya kadar yapılan yatırımlar sonucunda daha fazla emekli maaşı alarak daha rahat bir hayatı seçebilirsiniz. Bu nedenle son dönemlerde bireysel emeklilik işlemleri için Allianz yatırım şirketlerinin ziyaretçileri artmıştır. Rahatça gezebilmek, emekliliğin tadını çıkarmak için tüm vatandaşlar çalışma hayatlarında düzenli bir şekilde bu yatırımlarını yapabilirler. Her ay düzenli şekilde ödenen bu tutarlara devletin de verdiği destek ile Allianz sigorta kurumlarında muhafaza edebilirsiniz.

En güvenilir, en gelişmiş yatırım seçenekleriyle Allianz bireysel emeklilik ile paranız hem güvende hem de daima kontrol altındadır. Artık son dönemlerde geliştirilen online işlemler sayesinde de intenetten bireysel emeklilik başvuru sistemi hizmete sunulmuştur. Devletimiz dahil olmak üzere artık pek çok kurum ve kuruluş çeşitli işlemlerini internet ağları üzerinden gerçekleştirmektedir. Bunun sonucunda vatandaşlar da ilgili kurum binalarına gitmek zorunda kalmadan çok daha kolay bir şekilde işlemlerini gerçekleştirebilirler. Allianz da sunulan bu çeşitli imkanların sonucunda vatandaşların hemen hemen her işlemini online sisteme dökmüştür. Bireysel emeklilik için Allianz’ı seçen vatandaşlar da eğer isterlerse taleplerini internet üzerinden bildirebilirler. Resmi Allianz sayfalarına girerek internet bağlantısı ile online başvuru formunu doldurarak bireysel emeklilik için başvurularını gerçekleştirebilirler. Gerekli iletişim bilgilerini girdikleri için de en güvenilir sonuçları kısa sürede alabilirler.

Bireysel emeklilik sistemi tamamen vatandaşların yatırım yaparak ileriki hayatlarında daha rahat etmeleri için oluşturulmuştur. SSK kurumundan gelecek olan primlerinin yanında zamanında yatırmış oldukları para ile beraber yatan bu para emekli maaşının daha fazla olmasını sağlar. Devletin de büyük desteklerinin sonucunda yatırım sonucunda verilecek katkı tam yüzde 25 oranındadır. Yani devlet yatırıma başlayan bireylerin zamanları dolduğunda onlara toplamdaki tutarın yüzde 25’ini kendi ekleyecektir. Böyle bir imkândan yararlanmak isteyen tüm vatandaşlar da Allianz bireysel emekliliği gönül rahatlılığı ile tercih edebilirler. Aşağıda yer alan linke tıklayarak online Allianz bireysel emeklilik sayfasına ulaşabilirsiniz.

Allianz Bireysel Emeklilik Online İşlemler İçin TIKLAYINIZ! 

Yorumlar
  1. FATMA dedi ki:

    Bireysel emeklilikte 5 yıldan fazla para yatırdım 14 bin lira birikimim vardı . Acil paraya ihtiyacım olunca bireysel emekliliik sözleşmemi iptal ettirdim. 3 yıldan fazla yatırım yaptığım halde devlet katkısı ödenmedi.NEDEN SÖZLEŞME ŞARTLARI UYGULANMIYOR.Buraya yatırdığı parayı kendim tasarruf etseydim daha karlı olurdum.

  2. ETHEM YILMAZ dedi ki:

    2019 SONUNDASÜRE DOLUYOR 200,000 TL KADAR BİRİKİM OLUYOR 15 SENE İÇİN AYLIK NE KADAR MAAŞ ALABİLİRİM