ref: refs/heads/v3.0
emeklilikssksgkbağkurkredilerkosgebengellie-devlet

Allianz Bireysel Emeklilik İptali ve Cayma Formu

Allianz Bireysel Emeklilik İptali ve Cayma Formu
27.12.2021

Allianz BES iptali şirkete ait fiziksel olmayan işlem kanalları üzerinden sürdürülebilir. Allianz Sigortaya ait çağrı merkezi üzerinden BES iptal talebi iletilebildiği gibi online işlem kanalı kullanılarak Allianz bireysel emeklilik iptali başvurusu iletilebilir.

ALLIANZ BİREYSEL EMEKLİLİK SİSTEMİ (BES) NEDİR?

Allianz bireysel emeklilik sistemi elde edilecek pasif gelir ile rahat bir emeklilik dönemi geçirmek isteyen katılımcılar için geliştirilmiş yatırım seçeneğidir. Çalışma dönemi boyunca sistemin gerektirdiği minimum prim tutarından az olmamak üzere yapılan aylık ödemeler ile emeklilik döneminde yaşam standartlarının korunması Allianz BES ile hedeflenmektedir.

Allianz’a yatırılan BES primlerine ek olarak %25 devlet katkısı ödenmektedir. Ödenen tüm primler profesyonel Allianz fon yöneticilerince değerlendirilerek birikimin çoğalması sağlanmaktadır. Sistemde geçirilen tüm süre zarfında profesyonellerce çeşitli fonlarda birikimler değerlendirilmekte ve bireysel olarak herhangi bir finansal enstrümanı takip etmeden birikimlerinizin değerlendirilmesini sağlayabilirsiniz.

Allianz BES Ürünleri Nelerdir?

Allianz’a ait BES seçenekleri iki farklı seçenekte sunulur. Hayat ve emeklilik planları ile yaşam ve emeklilik planları olarak sunulan bireysel emeklilik paketi seçeneklerinden dilediğiniz seçerek birikim yapmaya başlayabilirsiniz.

Allianz Hayat ve Emeklilik Planları

 • Bireysel Emeklilik Planı
 • Premium Bireysel Emeklilik Planı
 • HSBC Bireysel Emeklilik Planı
 • HSBC Premium Bireysel Emeklilik Planı

Allianz Yaşam ve Emeklilik Planları

 • Kişiye Özel Bireysel Emeklilik Planı
 • Safran Bireysel Emeklilik Planı
 • Kişiye Özel Faizsiz Plan

Kimler Allianz Bireysel Emeklilik Sistemine Katılabilir?

Allianz BES’e dahil olmak için en az 18 yaşında olmak yeterlidir. Sisteme katılım için üst yaş limiti belirlemeyen Allianz, herhangi bir sosyal güvence sahibi olmayan isteklilerin de BES’e katılma başvurularını dikkate almaktadır.

ALLIANZ BİREYSEL EMEKLİLİK SİSTEMİ (BES) İPTALİ NASIL YAPILIR?

Allianz bireysel emeklilikten çıkış işlemleri için iptal talebinin farklı kanallar üzerinden şirkete ulaştırılması gereklidir. Doldurulan Allianz BES iptal formunun internetten ya da e-posta yolu ile şirkete ulaştırılması ya da Allianz Çağrı Merkezi aracılığı ile iptal talebinin oluşturulması BES’ten çıkış için yeterlidir.

Allianz Müşteri Hizmetleri BES İptali

Allianz Çağrı Merkezinden bireysel emeklilik iptali 444 09 53 numaralı hattın aranması ve ardından “3” tuşlaması yapılarak beklenilmesi yeterlidir. Paylaşılan Allianz müşteri hizmetleri numarası üzerinden ulaşılan yetkililere iptal talebi ulaştırılabilir. İletilen iptal talebi sonrası işlemler başlar ve işlemlerin tamamlanması sonrası BES’ten çıkış sağlanır.

İnternetten Allianz BES İptali

Online Allianz BES çıkışı doldurulan “Ayrılma Talep Formu” aracılığı ile yürütülür. BES iptal formu adı verilen ve “AYRILMA TALEP FORMU” ‘nu web adresi üzerinden ulaşılan formu eksiksiz olarak doldurmanız ardından Allianz Online İşlemler hizmetini kullanarak teslim edebilirsiniz.

Allianz Online İşlemler girişi https://online.allianz.com.tr/customer-portal-ui/ adresi üzerinden yapılır. Sisteme kaydınızın bulunmaması halinde verilen linki kullanarak açılan sayfada “Kayıt Ol” butonunu kullanarak üyelik işlemlerini tamamlayabilirsiniz.

SMS ile Allianz BES İptali

SMS ile Allianz’dan bireysel emeklilik iptali yapılamamaktadır. Allianz bireysel emeklilik iptali işlemleri için şirketin çağrı merkezini ya da online şubesini kullanmanız gereklidir.

ALLIANZ BES İPTAL FORMU NASIL DOLDURULUR?

Allianz BES iptal formunu doldurmak iptal işlemlerinin tamamlanması için gereklidir. Şirkete ait bireysel emeklilik programından ayrıldığınızı gösteren forma yukarıda paylaşılan link üzerinden ulaşarak eksiksiz bir şekilde doldurmanız gereklidir.

Sistemden ayrılmanız halinde neleri kaybedeceğinizi gösteren bilgilere “İptal Formu” bilgi formundan ulaşabilirsiniz. Bilgilendirme formunu okumanız ve iptal konusunda ısrarcı olmanız halinde, aşağıda paylaşılan ve Allianz BES iptal formu içinde yer alan bilgileri eksiksiz olarak doldurmanız gereklidir:

 1. Katılımcı adı ve soyadı
 2. T.C kimlik numarası
 3. Telefon numarası
 4. Bireysel emeklilik sözleşme numarası
 5. BES hesabının bulunduğu banka adı
 6. Banka hesabının bağlı olduğu şube adı, şube kodu, hesap ve IBAN numaraları
 7. Ayrılma nedeni
 8. Tarih ve imza

Allianz BES İptal Formu Nereye Gönderilir?

Allianz’a BES iptal formunu göndermek için iptal işleminin ne zaman yapıldığı önemlidir. Cayma hakkınızı 2 aylık süre içinde kullanmanız halinde doldurduğunuz formu istek@allianz.com.tr e-posta adresine ya da 0216 556 99 79 numaralarına Fax yolu ile gönderebilirsiniz. Posta yolu ile iptal dilekçesini iletmek için Allianz Tower, Küçükbakkalköy Mahallesi, Kayışdağı Caddesi, No: 1, 34750 Ataşehir/İstanbul adresini kullanabilirsiniz.

ALLIANZ BES İPTALİ NE KADAR SÜREDE GERÇEKLEŞİR?

Allianz’da BES iptali 20 güne kadar uzayabilmektedir. İptal talebinizi yapmanız halinde çıkış tabiniz incelenir. Şirkete 2 aylık cayma hakkı süresi içinde iptal başvurusunda bulunmanız halinde talep onay tarihinizi takip eden 10 iş günü içinde BES iptali gerçekleşir. Cayma hakkı için verilen sürenin aşılması halinde ise onay sonrası iptal işleminin gerçekleşmesi süresi 20 güne ulaşmaktadır.

Allianz BES İptal Para İadesi Ne Zaman Yapılır?

Allianz bireysel emeklilik iptalinde para iadesi işlemin gerçekleşmesinin hemen ardından gönderilir. Cayma hakkı içinde yapılan Allianz bireysel emeklilik iptali başvurularında 10 iş günü, cayma hakkının aşılması halinde 20 gün içinde kesilen prim tutarı banka hesabınıza gönderilir.

Garanti Bankası Zorunlu BES İptali ve Cayma Formu

Ziraat Bankası BES İptali (Cayma) Para İadesi Nasıl Yapılır

Halkbank Bireysel Emeklilik İptali ve Cayma Formu

Yorumlar

 1. Haydar dedi ki:

  Bes timi iptal etmek istiyorum

 2. Murat dedi ki:

  Beş iptal

 3. Dervis dedi ki:

  Bana talep formu geldi ama nasıl dolduracağım onu klavye yeri çıkmıyor

  1. Oğuzhan diler dedi ki:

   İptal etmek istiyorum

 4. NAZ dedi ki:

  Besimi iptal etmek istiyorum ama önceki numarama kayitli musteri temsilcisi ariyorum form gönderiyor sonrada musteri temsilcimiz size dönecek diyor 2 haftadr ugrasiyorum bu nasil birsey anlamadim

 5. Sevnur dedi ki:

  Bütün birikmiş paramı yatirilmasini arz ediyorum

 6. Batu dedi ki:

  5 senedir policeliyim caymak icin ugrastiriyorlar bide devlet katkisini falan filan deyip parayi dogruyorlar siz siz olun besli olmayin

 7. Serdar dedi ki:

  Bireysel

  1. Danışma Birimi dedi ki:

   Merhaba,

   Lütfen müşteri hizmetlerini arayınız.

 8. Mahmut Kaya dedi ki:

  Bütün birikmiş paramın iayede edilmesini arz ederim iptlini gerçekleşmesini sağlayin

 9. Önder dedi ki:

  Allanz sigortada bulunan paramın geri iadesini talep ettim mail olarak yapıldığını belirttiler formu doldurdum gönderdim hala iade edecekler bir dünya presedür çıkartmışlar iptal için vatandaşı uğraştırıyorlar o parqnın üstüne yatmak için her yolu deniyorkar bukadar saçma iptal etme presedür olmaz rezillik iptql için verdikleri mail bile baş belası özel sigorta şirketlerinden uzak durmanızı tavsiye ederim psikolojim bozuldu bunlardan uzak durun bunlardan

  1. Çakır dedi ki:

   Aynı durumdayım, katılmak için tek bir tuşa bakıyor ama çıkmak için uygulamada bile yer yok onu girerken o kadar bilgi neden istemiyorsunuz insanların şurada üç kuruşuna göz dikiyorsunuz mail atarız cevap yok müşteri hizmetlerine ararız otomatik cevaplama, aklınız varsa uzak durun

 10. FATMA dedi ki:

  Bireysel emeklilikte 5 yıldan fazla para yatırdım 14 bin lira birikimim vardı . Acil paraya ihtiyacım olunca bireysel emekliliik sözleşmemi iptal ettirdim. 3 yıldan fazla yatırım yaptığım halde devlet katkısı ödenmedi.NEDEN SÖZLEŞME ŞARTLARI UYGULANMIYOR.Buraya yatırdığı parayı kendim tasarruf etseydim daha karlı olurdum.

 11. ETHEM YILMAZ dedi ki:

  2019 SONUNDASÜRE DOLUYOR 200,000 TL KADAR BİRİKİM OLUYOR 15 SENE İÇİN AYLIK NE KADAR MAAŞ ALABİLİRİM