Genel

Adliyelerin Ne Zaman Açılacağı Belirlendi mi?

Adliyelerin Ne Zaman Açılacağı Belirlendi mi? Korona virüsü nedeni ile alınan tedbirlerden bir tanesi de adliye ve mahkeme salonların tedbir amaçlı kapatılmasıdır. Mahkemeler bu şekilde ileri tarihlere ertelenmiş bulunmaktadır. Koron virüsü normalleşme çalışmalarının başlaması kapsamında pek çok yerlerinin ne zaman açılacağı merak edildiği gibi adliyelerinde ne zaman açılacağı merak konusu olmaya başlamıştır. Aliyeler, mahkemeler ve icra daireleri ne zaman çalışmaya başlayacak oldukça merak edilen konular arasında yerini almıştır.

Korona virüsüne karşı alınan tedbirler kapsamında kapatılan yerlerden bir tanesi de adliyeler olmaktadır. Gün boyu yüzlerce insanın uğradığı adliye salonları korona virüsüne karşı alınan tedbirler doğrultusunda kapatıldı ve görülecek olan mahkemeler ileri tarihlere ertelenmiş bulunuyor. Normalleşme çalışmaları kapsamında adliyelerin de ne zaman açılacağı görülecek olan mahkemeler kapsamında merakla bekleniyor. Sağlık Bakanlığı tarafından hazırlanan normalleşme çalışmaları kapsamınca adliyeler Haziran 2020 ayının ortalarına doğru açılacak. Ertelenen icra davaları belirtilen tarihten itibaren görülmeye başlanacaktır.

Adliyeler Kapalı Durumdayken Mahkemeler Nasıl Görülmektedir?

Adliyeler Kapalı Durumdayken Mahkemeler Nasıl Görülmektedir? Adliye salonlarının korona virüsü nedeni ile kapalı olması nedeni ile mahkemeler görülememekte ve duruşmalar karara bağlanamamaktadır. Bakan Gül, tarafından bir açıklamada ise mahkemelerin görüntülü olarak yapılabilmesi için çalışmaların başladığını belirtmişti. Ceza Muhakemesi Kanunu çerçevesinde tutukluluk değerlendirilmesinin zorunlu olduğu durumlarda, tutuklular SEGBİS üzerinden duruşmaya katılım sağlıyor.

30 ve 31 Mayıs 2020 Sokağa Çıkma Yasağı Uygulanacak mı?

Uçak ve Tren Bilet Satışları Başladı!

Evden Çalışmak Kalıcı Hale Geliyor

Erhan KAÇAR

20 yıllık muhasebecilik ve sgk uzmanlığı, 10 yıllık mali müşavirlik deneyimi ile yıllardır SGK, Emeklilik, Bağkur, Engelli Hakları ve diğer kategoriler için deneyimlerimi sizlerle paylaşarak içerikler üretmeye çalışıyorum. Siz değerli okurlarımızın doğru bilgiye ulaşması için Editör ve Danışma ekibimizle kaliteli ve en güncel içeriklerle yolumuza devam ediyoruz. Sitemizi takip edin ve doğru bilginin adresinde kalın.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu