Genel

Açık Kapı Yardım Başvurusu Nedir, Nasıl Yapılır?

Açık Kapı Yardım Başvurusu Nedir, Nasıl Yapılır? Korona virüsü ile savaş verdiğimiz şu günlerde yardım ve tedbir işlemlerinde her geçen gün bir yenisi eklenmektedir. Belirtilen yardım sistemlerinden birisi de evden çıkmadan internet ve e-Devlet sistemi üzerinden gerçekleştirilen yardım başvuruları olmaktadır. Açık Kapı Başvuru ekranı vatandaşların başvuruda bulundukları hizmet başlığı altında alt başlıklar verilerek hizmet seçeneklerine detay verilmesi planlanmaktadır. Başvuruda bulunan vatandaşlar için bireyin eğitim durumu, çalışma sektörü ve başvuru konusu ile birlikte detaylı bir şekilde açıklamalar getirilecektir.

Açık Kapı Yardım Başvurusu ekranından başvuruda bulunabileceğiniz ekran çerçeveleri şu şekilde olmaktadır. Aşağıda belirtilen dallar ve bunun gibi pek çok yardım ve başvuruda bulunabileceğiniz alanlara buradan ulaşabileceksiniz. Aşağıda belirtilen başlıklar için alt başlıklar da sistem üzerinde açılacaktır. Açılan alt başlıklar için açıklamalar da bulunacaktır.

 • Din Hizmetleri,
 • Eğitim,
 • Ekonomi ve Sanayi,
 • Valilik Hizmetleri,
 • Çalışma ve Sosyal Güvenlik,
 • Çevre ve Şehircilik,
 • Yerel Yönetimler,
 • Orman ve Su İşleri,
 • Kültür ve Turizm,
 • Emniyet ve Güvenlik Hizmetleri,
 • Enerji,
 • Gıda
 • Tarım ve Hayvancılık,
 • Tapu ve Kadastro,
 • Sağlık,
 • Sosyal Hizmetler,
 • Gençlik ve Spor

Açık Kapı Yardım Başvurusu Sayfasından Hangi Yardım Başvuruları Yapabilecektir?

Açık Kapı Yardım Başvurusu Sayfasından Hangi Yardım Başvuruları Yapabilecektir? Açık Kapı Yardım başvuru sistemi nakdi yardımların yatırılabileceği, bu sistem üzerinden başvuruda bulunmak için de e-Devlet şifresinin olması ya da kimlik bilgilerinizin girilmesi yeterli olmaktadır. Açık Kapı yardım ekranı ile yapılacak olan başvurular kaymakamlıklar ya da valilikler tarafından yapılan işlemler ile eş değer olmaktadır. Kaymakamlık üzerinden herhangi bir yardım başvurusu yapmak isteyen bir kişi Açık Kapı sistemi üzerinden başvurusunu yapabilecektir.

Bu kapsamda sosyal yardımlardan faydalanmak isteyen vatandaşlarımız, Açık kapı yardım ekranı başvurusu ile işlemlerini gerçekleştirmeye devam ediyor. Kaymakamlıklar ve valilikler üzerinden yapılası gereken tüm başvuruları dışarıya çıkmaya gerek kalmadan bu sistem üzerinden yapabilirsiniz. Üstelik başvuruda bulunduğunuz yardım türünü ertesi günü aynı ekran üzerinden durumunu sorgulama yapabiliyorsunuz.

Açık Kapı Yardım Başvurusu Ekranı Nereye Ait Olmaktadır?

Açık Kapı Yardım Başvurusu Ekranı Nereye Ait Olmaktadır? Açık Kapı Yardım Başvurusu ekranı İçişleri Bakanlığı tarafından düzenlenmiş bulunmaktadır. İçişleri Bakanlığı tarafından düzenlenen Açık Kapı Yardım Başvurusu sistemi vatandaşların sosyal yardın talepleri ya da din hizmetleri, eğitim ve ekonomik açıdan her türlü konu ile ilgili her türlü yardım başvuruları kabul edilecektir.

Açık Kapı Yardım Başvurusu sistemi insanların fiziki müracaatları yerine online müracaatlarını bu sistemden gerçekleştirilmesini sağlayacaktır. Herhangi bir ihtiyaç ya da yardım başvurusunda bulunmak isteyen vatandaşların kaymakamlıklar ya da benzeri alanlara bizzat başvuruda bulunması gereken müracaatlar artık Açık Kapı Yardım başvurusu sistemi üzerinden yapılacaktır.

Açık Kapı Yardım Başvurusu Nasıl Yapılmaktadır?

Açık Kapı Yardım Başvurusu Nasıl Yapılmaktadır? Açık Kapı Yardım başvuru sayfası İçişleri Bakanlığı tarafından açılmış bulunulan bir ekran olmaktadır. Yardım başvuruları bu sistem üzerinden yapılabilmektedir. Korona virüsü nedeni ile dışarı çıkma yasağından kaynaklı olarak İçişleri Bakanlığı bu sistemi geliştirmiş ve uyarlamış bulunmaktadır. Açık Kapı Yardım Sistemi ile Kaymakamlıklara ya da Valiliklere yardım başvurularınızı buradan gerçekleştirmeniz mümkün olmaktadır.

Açık Kapı Yardım başvuru sisteminden başvuruda bulunmak için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

 • e-Devler şifreniz eğer mevcut ise, e-Devlet ile Başvuru yap, yok ise Başvuru yap butonuna tıklamanız gerekmektedir.
 • Açılacak olan başvuru ekranında tarafınızdan istenen bilgileri eksiksiz olarak girmeniz gerekmektedir.
 • İstenen bilgileri girdikten sonra sistemi onaylamayı unutmayın.
 • Daha sonra açılan ekranda ise yardım başvurusu yapabileceğiniz bölüm gelmektedir.

Buraya istediğiniz yardım başvurunuzu girerek işleminizi tamamlayınız.

Hiç Geliri Olmayanlar Kaymakamlıktan Para Yardımı Nasıl Alabilir?

İBB’den Nakdi Yardım, Para Yardımı ve Ayni Yardım Nasıl Alınır?

Devletten Kira Yardımı Nasıl Alınır, Şartları Nelerdir ?

Erhan KAÇAR

20 yıllık muhasebecilik ve sgk uzmanlığı, 10 yıllık mali müşavirlik deneyimi ile yıllardır SGK, Emeklilik, Bağkur, Engelli Hakları ve diğer kategoriler için deneyimlerimi sizlerle paylaşarak içerikler üretmeye çalışıyorum. Siz değerli okurlarımızın doğru bilgiye ulaşması için Editör ve Danışma ekibimizle kaliteli ve en güncel içeriklerle yolumuza devam ediyoruz. Sitemizi takip edin ve doğru bilginin adresinde kalın.

İlgili Makaleler

2 Yorum

 1. Hayırlı günler ben e devletten açıklamaya giriş yapamıyorum kimlik bilgilerimi epostayi giriyorum kimlikteki seri no olanı giriyorum resimin altındaki noyu girince yanlış üç karekter girin yaziyor bir türlü giriş yapamadım nasil baş vura bilirim

  1. Merhaba,

   Sistem yoğun olduğundan hatalar veriyor. Site şuanda tekrar yapım aşamasında. Yakında yeniden açılacak ve bilgi verilecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu