emeklilikssksgkbağkurkredilerkosgebengellie-devlet

81 İle Yeni Ek Seyahat Kısıtlama Genelgesi Gönderildi!

81 İle Yeni Ek Seyahat Kısıtlama Genelgesi Gönderildi!
19.05.2020

81 İle Yeni Ek Seyahat Kısıtlama Genelgesi Gönderildi! İçişleri Bakanlığı tarafından 81 İl geneline seyahat kısıtlaması ile ilgili olarak yeni ek genelge göndermiş bulunuyor. Gelen son dakika haberine göre İçişleri Bakanlığı 81 il valiliğine Şehir Giriş – Çıkış Tedbirleri kapsamında ek genelge gönderilmiş bulunmaktadır. Gönderilen genelgeye göre büyükşehir olarak bulunan ve 14 büyükşehir ve Zonguldak iline kara, hava ve deniz yolu ile her türlü yapılacak olan tüm giriş ve çıkışlar 15 gün ek süre ile geçici olarak durdurulmuştur.  Belirtilen süreç 19 Mayıs 2020 Salı gününden saat:00.01’den başlamak üzere 3 Haziran 2020 Çarşamba günü gece saat:00.01’e kadar geçerli olmaktadır.

İçişleri Bakanlığı tarafından 81 İlin valiliklerine gönderilen genelgeye göre tüm dünya genelinde devam eden, fiziksel temas ve solunum yolu gibi yollar ile bulaşan ve oldukça hızlı bir şekilde bulaşma gösteren korona virüsü için sosyal izolasyonun sağlanmasının oldukça hayati önem taşıdı belirtilmektedir. Sosyal izolasyonun sağlanamadığı takdirde de korona virüsünün artacağı, bu duruma bağlı olarak tedavi gereken vakaların artacağı ve toplum sağlığı ve kamu düzeninin ciddi şekilde bozulmasına sebebiyet vereceği belirtilmektedir. Bulunulan noktada Cumhurbaşkanı Recep tayip Erdoğan başkanlığında gerçekleştirilen kabine toplantısında 14 adet büyükşehir ve Zonguldak iline giriş ve çıkış işlemlerine kısıtlama uygulanmasına 15 gün daha devam edilme kararı alınmış bulunulmaktadır.

Tüm Giriş ve Çıkışlar 15 Günlüğüne Durduruldu!

Tüm Giriş ve Çıkışlar 15 Günlüğüne Durduruldu! Yayınlanmış olan genelge kapsamında alınan tedbirlere yönelik olarak şu açıklamalar yapıldı. İçişleri Bakanlığı tarafından 81 İlin valiliğine gönderilen genelge kapsamında 15 il sınırlarından hava, kara ve deniz yolu ile yapılacak olan tüm giriş ve çıkışlar 15 gün süre ile geçici olarak durdurulmuş bulunmaktadır. Yayımlanan genelgeye göre 15 günlük geçici kısıtlama yapılacak olan 15 il için süreç 19 Mayıs 2020 Salı gecesi saat:00.01’de başlayacaktır. Belirtilen süreç 3 Haziran 2020 Çarşamba günü saat:24.00’e kadar geçici olarak durdurulacaktır. Bu illerimizde yaşayan vatandaşlarımızın belirtilen süreç içerisinde illerinde kalmaları ve esas olacaktır.

Belirtilen tedbirlere uymayan vatandaşlar için Umumi Hıfzıssıhha Kanununun 282. maddesi gereğince para cezası verilecektir. Aykırılık durumuna göre de kanunun ilgili maddeleri gereğince işlem yapılacaktır. Konusu suç olan davranışlara yönelikte Türk Ceza Kanunu’nun 195. maddesi kapsamında gerekli işlemler uygulanacaktır.

Ramazan Bayramı’nda 81 İle 4 Gün Sokağa Çıkma Yasağı Geldi!

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.