Bağkur

4B ÖDEME DÖKÜMÜ

4B ödeme dökümü konusunu sizler için basit bir şekilde anlatalım. BAĞKUR “4B” olarak da bilinmektedir. Sağlık hizmetlerinden faydalanmak ve ileride de emekli olabilmek için sigorta kurumlarına prim ödemek zorundayız. BAĞKUR, kapsamına aldığı sigortalılarına sigorta kollarından olan malüllük, yaşlılık, ölüm ve sağlık sigortası yapmakta, cenaze masrafları karşılığı toptan ödeme ve sosyal yardım zammı vermektedir. Eğer BAĞKUR’a bağlıysanız 4B ödeme dökümü yaparak gün sayınızı, primlerinizin ne zaman yattığını, tarihlerini sıralı bir şekilde öğrenebilirsiniz. Bu işlemler birçok sorgulama işlemi gibi E-Devlet üzerinden kolaylıkla yapılmaktadır. Birçok sorgulama işleminin yapıldığı bu uygulamada gerekli olan E-Devlet şifrenizi tüm PTT şubelerinden nüfus cüzdanınızla başvurarak 2 TL ücret karşılığında alabilirsiniz. Şifrenizi aldıktan sonra yapmanız gereken yazımızın sonunda sizlerle paylaştığımız bağlantı adresine tıklamaktır. Önceleri bu işle E-SGM sistemi üzerinden şifresiz olarak da yapılmaktaydı ancak bu sitenin insanlar  tarafında kullanılmamasından dolayı Sosyal Güvenlik Kurumu bu sitenin süresiz olarak kapatılmasına karar vermiştir. Bu nedenle bu yazımızda sadece E-Devlet üzerinden 4B ödeme dökümü hakkında bilgiler vereceğiz.


E-Devlet 4B Ödeme Dökümü Nasıl Alınır?

Eğer bu işlemi  E-Devlet şifreniz ile yapmak istiyorsanız aşağıda anlattığımız gibi adımları takip ediniz.

  • Aşağıda sizin için verdiğimiz linke tıklayınız ve açılan sayfada “Kimliğimi Şimdi Doğrula” butonuna tıklayınız.
  • Açılan sayfada önce T.C. kimlik numaranızı yazınız ardından E-devlet şifrenizi de doğru yerlere tam bir şekilde yazmanız gerekmektedir.
  • Daha sonra ‘sisteme giriş yap’ yazının üzerine tıklayarak sistem girişinizi kolaylıkla yapabilirsiniz.

E-Devlet 4B Ödeme Dökümü İçin TIKLAYINIZ!

İlgili Makaleler

6 Yorum

  1. Bağkur Ödeme Dökümü istediğimde Aylık / Gelir Bilgisi Bulunamadı diyor. Ne alaka ben ödeme dökümü istiyorum? Sistemde mi sorun var acaba?

  2. Merhaba. 4A ya 01/09/1982girişim var (50 gün).4B ye 09/08/1985 girişim var(12yıl 11 ay 22 gün) terk tarihi 31/ 07 /1998 birde yeniden mecburi sigortalılık 01/05/2008 başlama,01/05/2008 terk Ancak 4B ödeme dökümünde 1986_1987_2001 yılları gorunuyor son basamak 7, fazla ödeme 39.12tl,son basamak tarihi 01/05/2008 ne kadar prim borcum var? EMEKLİ olabilirmiyim? askerlik borclanması mı yapmalıyım veya ziraat bankasının emekli olma için verdıgi krediden yararlanma imkanım var mı?teşekkürler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı