• 4B Emekli Aylığı Öğrenme


  YETIM AYLIGI

  BAĞ-KUR (4B) Nedir?

  BAĞ-KUR yani 4B, kapsamına aldığı vatandaşların sigorta alanlarından olan sakatlık, yaşlılık, ölüm durumlarında sağlık sigortası yardımı yapmakta, cenaze masraflarını toptan olarak ödeme ve sosyal yardım sağlamaktadır.

  4B Emekli Aylığı Öğrenme İşlemi Ne İşe Yarar?

  BAĞ-KUR’a bağlı olan vatandaşlarımızın emekli oldukları zaman alacakları emekli maaşlarını önceden öğrenme gibi bir olanakları vardır. BAĞ-KUR emekli maaşı sorgulama işlemi sayesinde emekli olmadan emekli maaşının ne kadar olacağı öğrenilebilir. E-Devlet üzerinden birçok işlem yapılabildiği gibi bu işlem de kolaylıkla yapılabilinir.

  Ancak işlemi gerçekleştirebilmek için bir E-Devlet şifresine ihtiyacınız olacaktır. E-Devlet sistemi yardımı ile yapacağınız 4B emekli aylığı öğrenme işlemi ve E-Devlet sistemi üzerinden yapılan herhangi bir sorgulama işlemi için şifre almanız gerekmektedir.

  Sponsorlu Bağlantılar

  Şifreniz yoksa bu işlemleri gerçekleştirebilmeniz mümkün değildir. Şifrenizi almak için size yakın herhangi bir PTT şubesine giderek şifre alma başvurunuzu yapınız. Daha sonra sizden kimliğiniz ve işlemi tamamlamak için 2 TL işlem ücreti istenecektir. Kimlik bilgileriniz ve 2 TL işlem ücreti karşılığında E-Devlet şifrenizi size özel bir zarf içerisinde teslim alabilirsiniz. Aldığınız E-Devlet şifresini kimseyle paylaşmayınız, şifreniz size özeldir ve bu şifre ile sadece sizin için işlem yapılabilir.

  4B Emekli Aylığı Öğrenme İşlemi Nasıl Yapılır?

  4B emekli aylığı öğrenme işlemini yapabilmek için yazımızın sonunda bulunan bağlantı adresine tıklayınız. Daha sonra karşınıza çıkacak olan sayfa aşağıda bulunan resimde olduğu gibidir. Aşağıdaki resimde bulunan ve daire içerisine alınarak gösterilmiş olan “Kimliğimi Şimdi Doğrula” seçeneğine sayfa üzerinde tıklayınız.

  4B Emeklilik Aylık Bilgisi

  Bu seçeneğe tıkladıktan sonra karşınıza çıkacak olan kimlik doğrulama sayfası yine aşağıda bulunan resimdeki gibidir. Resimde ok işaretleri ile gösterilmiş olan alanlara sırası ile T.C. kimlik numaranızı ve almış olduğunuz E-Devlet şifrenizi yazınız. Daha sonra aynı sayfa üzerinde bulunan resimde de daire içerisine alınarak gösterilmiş olan “Sisteme Giriş Yap” seçeneğine tıklayıp, işleminizi tamamlayabilirsiniz.

  Kimlik Doğrulama Platformu

  Böylelikle açılacak olan sayfadan BAĞ-KUR emekli maaşı bilgilerinize erişim sağlayabileceksiniz.

  4B Emekli Aylığı Öğrenme İşlemi İçin TIKLAYINIZ!  tıkla sorunu sor

  4B Emekli Aylığı Öğrenme İLE İLGİLİ MERAK ETTİKLERİNİZİ BİZE SORUN!  Etiketler:

  Merak Ettiklerinizi Sayfanın En Altında Sorabilirsiniz!

  Henüz yorum yapılmamış.

  Sorunuzu Yazın

  Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.