• 4A HİZMET DÖKÜMÜ


  sgk sorgualma

  SSK yani 4A dediğimiz şey Sosyal Sigortalar Kurumu’nun kısaltılmış adıdır. Sosyal Sigortalar Kurumu’nun amacı adaletli ve eşit bir şekilde vatandaşlara sosyal güvence sağlamaktır.


  Bu sosyal güvenceyi sağlarken ulusal olarak yapılmış olan her türlü yenilikleri takip ederek vatandaşlara en iyi şekilde hizmet etme görevi SSK, yani Sosyal Sigortalar Kurumu’na aittir. SSK’nın en büyük görevi olan bu görev; görevleri arasında en başta gelmektedir. Vatandaşlarını herhangi bir mağduriyetten korumak, SSK’nın diğer önemli görevlerinden bir tanesidir.

  4A Hizmet Dökümü Nedir, Ne İşe Yarar?

  4A hizmet dökümü nedir diye soracak olursanız; SSK hizmet dökümü çalışma hayatına başlama tarihinizden itibaren dökümü aldığınız güne kadar olan bütün sigorta bilgilerinizi görebileceğiniz bir belgedir. Bu belgeyi internet üzerinden kolaylıkla alabilirsiniz. SSK (4A) hizmet dökümü alma gibi birçok devlete dair işleminizi internet üzerinden dakikalar içerisinde yapabilmeniz mümkündür. Bu işlemi internet üzerinden nasıl yapabileceğinizi sizler için detaylı olarak yazımızın devamında anlatmış bulunmaktayız. İşlemi nasıl gerçekleştireceğinizi ve işlemi gerçekleştireceğiniz bir bağlantı adresini yazımızın devamında bulabilirsiniz.

  4A Hizmet Dökümü Alma İşlemi Nasıl Yapılır?

  4A hizmet dökümü alma işlemi oldukça kolay bir işlemdir. Ancak bu işlemi gerçekleştirebilmeniz için bir şifreye ihtiyacınız vardır. Şifrenizi size en yakın PTT bürolarına giderek yapacağınız başvuru sonucunda 2 TL ücret ödeyerek şifrenizi edinebilirsiniz.

  Hizmet dökümü alma işleminizi internet üzerinden gerçekleştirebilmek için ilk olarak yazımızın sonunda sizler için verilen web sayfası linkine tıklamanız gerekiyor. Bu linke tıkladığınızda açılacak olan sayfa aşağıda bulunan resimde olduğu gibidir. Bu sayfada bulunan ve resim üzerinde daire içerisine alınarak gösterilmiş olan “Kimliğimi Şimdi Doğrula” seçeneğine sayfa üzerinde tıklayınız.

  Sponsorlu Bağlantılar

  4A Hizmet Dökümü

  Yukarıda bulunan resimdeki “Kimliğimi Şimdi Doğrula” seçeneğine sayfa üzerinde tıkladığınızda karşınıza çıkacak olan kimlik doğrulama platformu aşağıda bulunan resimdeki gibidir. Bu resimde de ok işaretleri ile gösterilen alanlara sırası ile T.C. kimlik numaranızı ve E-Devlet şifrenizi yazmanız gerekmektedir. Bilgilerinizi yazdıktan sonra hemen alt tarafta bulunan ve resimde daire içerisine alınarak gösterilmiş olan “Sisteme Giriş Yap” seçeneğine tıklayınız.

  Kimlik Doğrulama Platformu

  Böylelikle 4A hizmet dökümü alma işleminizi E-Devlet sistemi üzerinden halletmiş bulunmaktasınız.

  4A Hizmet Dökümü Alma İşlemi İçin TIKLAYINIZ!  tıkla sorunu sor

  4A HİZMET DÖKÜMÜ İLE İLGİLİ MERAK ETTİKLERİNİZİ BİZE SORUN!  Etiketler:

  Merak Ettiklerinizi Sayfanın En Altında Sorabilirsiniz!

  1. mehmet topcu dedi ki:

   merhaba 27 05 1969 doğumluyum 02 07 1992 ssk ğiriş tarihim bu tarihle 01 02 2001 den bu güne kadar esnaf bag kur ödüyorum bu arada 2011 ile 2015 arasında ödenmeyen 1400 gün yasa geregi donduruldu ne zaman erken emekli olurum teşekkür ederim

  2. mehmet topcu dedi ki:

   merhaba 27 05 1969 doğumluyum 02 07 1992 ssk ğiriş tarihim bu tarihle 01 02 2001 den bu güne kadar esnaf bag kur ödüyorum bu arada 2011 ile 2015 arasında ödenmeyen 1400 gün yasa geregi donduruldu ne zaman erken emekli olurum teşekkür ederim

  3. muhammer dedi ki:

   sayın yetkili.son işyerimde 1994 ağustos ayından beri çalışmaktayım.maaşımı yaptığım işler belirliyor 3 bin ila 5 bin arasında bazen aştığıda oluyor.işveren ısrarla beni asgari ücretli göstermekte.2001 yılında beni ssk dan düşürmüş adıma isteğe bağlı bağkur yatırmışlar yaklaşı 2 yıl daha sonra yine ssk ya geçirmişler bu sürelerde sürekli izin dahi kullanmadan 21 yıldır çalışmaktayım aynı işyerinde.işlerimiz eskisi gibi olmadığından artık maaşımda çok düşük çıkmakta düzenli maaşa dönmeyide kabul etmiyorlar.olurda sorun çıkarsa işveren iletazminatım asgari ücretlemi hesaplanır yoksa işyerine kestiğim iş fiyat listesinin aylık hesabımı geçerli olur?birde beni ssk dan çıkartıp isteğe bağlı bağkurlu ödemelerinde o işyerinde çalışmıyor gözüktüğünden iş verene bir yaptırımı olurmu benim Lehime mi sonuçlanır? teşekkürler.

   1. Yusuf Karataş dedi ki:

    Tazminat alabilmeniz için sürekli sigorta girişinizin olması gerekir. Arada 1 günlük kesinti bile olmuşsa alamazsınız. Asgari ücret bildirdiği için tazminat asgari ücret üzerinden hesaplanmaktadır. İŞ mahkemesine başvurabilirsiniz.

  4. Aylin dedi ki:

   MERHABALAR,

   OKULDAN DOLAYI STAJ SİGORTASI 25.09.1996 TARİHİNDE BAŞLATILDI. STAJIM BİTTİKTEN SONRA ÇALIŞMAYA ARA VERDİM VE 2001 YILINDA TEKRAR GİRİŞ YAPILDI.
   16 KASIM 2013 TE BAĞKUR’A GEÇİŞ YAPTIM.
   35 YAŞINDAYIM. TOPLAM DA PRİM GÜN SAYIM 3450 DİR.

   52 YAŞ, 5825 GÜNDEN Mİ YOKSA
   58 YAŞ, 7000 İŞGÜNÜ ÜZERİNDEN Mİ HESAPLANACAK EMEKLİLİK İŞLEMİ.
   TEŞEKKÜR EDERİM İLGİNİZE.

   1. Yusuf Karataş dedi ki:

    Staj süresi şuanki yasalar içinde sayılmadığından 58 yaş 7000 prim günü geçerlidir.

  Sorunuzu Yazın