Emeklilik

4A EMEKLİLİK KAYDI SORGULAMA

İnsanların emekli olabilmeleri için belirli bir yaşa kadar çalışmaları gerekmektedir. Bu çalışmanın karşılığını emekli maaşlarıyla alırlar. Fakat emekli maaşı alabilmek için SSK, Bağ-Kur, Emekli Sandığı gibi kurumlara prim ödenmesi gerekmektedir. Yatırdığınız prim ne kadar yüksekse alacağınız para da o kadar fazla olur. Fakat emekli olmadan önce yapılması gereken bazı işlemler vardır. Bu işlemlerin hepsini günümüzde E-Devlet sistemi üzerinden yapabilmektesiniz. Aşağıdaki başlıkta size 4A emeklilik kaydı sorgulama işlemini anlatacağız. Verdiğimiz bilgileri adım adım takip ederseniz 4A emeklilik kaydı sorgulama işlemini başarıyla gerçekleştirebilirsiniz.


4A Emeklilik Kaydı Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır ?

4A emeklilik kaydı sorgulama işlemini yukarıda belirttiğimiz gibi E-Devlet sistemi üzerinden yapabilirsiniz. Bu işlem için bir şifreye gerek vardır. Eğer E-Devlet şifreniz yoksa en yakın bir PTT şubesine giderek 2 TL karşılığında şifrenizi öğrenebilirsiniz. Şifrenizi öğrendikten sonra aşağıda maddeler halinde vermiş olduğumuz bilgileri kullanarak 4A emeklilik kaydı sorgulama işlemini tamamlayabilirsiniz.

  • Yazının altında size vermiş olduğumuz linke tıklayınız.
  • Kimliğimi doğrula kısmını geçtikten sonra E-Devlet şifresi ile giriş kısmına tıklayınız.
  • Yeni açılan sayfada sizden T.C kimlik numaranız ve E-Devlet şifreniz istenecektir. Bu bilgileri eksiksiz bir şekilde yazınız.
  • Ardından gönder butonuna basınız.

Bu uygulamaların ardından 4A emeklilik kaydı sorgulama işleminiz tamamlanmış olacaktır.

4A Emeklilik Kaydı Sorgulama İşlemi İçin TIKLAYINIZ !

İlgili Makaleler

2 Yorum

    1. Maaş ortalamanızın son iş yerinde çalıştığınız yıl sayısı ile çarpılmasıyla tazminatı hesaplayabilirsiniz. Zamanını SGK müdürlüklerine giderek öğrenebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu