emeklilikssksgkbağkurkredilerkosgebengellie-devlet

30 ve 31 Mayıs 2020 Sokağa Çıkma Yasağı Uygulanacak mı?

30 ve 31 Mayıs 2020 Sokağa Çıkma Yasağı Uygulanacak mı?
26.05.2020

30 ve 31 Mayıs 2020 Sokağa Çıkma Yasağı Uygulanacak mı? Korona virüsü nedeni ile başlatılan sokağa çıkma yasakları önemle devam ediyor. 81 il genelinde yapılan ve bu gün itibarı ile sonuncusu olan sokağa çıkma yasağının dördüncü gününde bulunmaktayız. Düzenlenen dört günlük sokağa çıkma yasağında sona gelinmesinin ardından şimdi gözler Cumartesi ve Pazar gününe yani 30 Mayıs ve 31 Mayıs günlerine denk gelen hafta sonuna çevrilmiş bulunuyor. Belirtilen duruma göre 30 ve 31 Mayıs Cumartesi ve Pazar günlerine denk gelen hafta sonunda sokağa çıkma yasağı uygulanıp uygulanmayacağı ise en çok merak edilen konular arasından olmaktadır.

Korona virüsü nedeni ile düzenlenen yasaklardan dolayı ülke geneli olarak, Ramazan Bayramı’nı evde geçirmiş bulunmaktayız. Ramazan Bayramı dolayısı ile evde geçirdiğimiz 4.günü geride bırakmaya hazırlandığımız şu zamanda gözler hafta sonu 30 ve 31 Mayıs günlerine çevrilmiş durumda. Türkiye genel olarak Cumartesi ve Pazar günü sokağa çıkma yasağının uygulanıp uygulanmayacağını ve eğer uygulanır ise nerelerde uygulanacağını merakla beklemeye başlamış bulunuyor. Ramazan Bayramı sonrasında vaka sayısındaki azalmaların ve yeni vaka sayısındaki etkili azalmanın gerçekleşmesi durumunda sokağa çıkma yasağına Haziran ayı içerisinde son verilmesi planlanmaktadır. Diğer yandan belirli günler çerçevesinde sokağa çıkmalarına izin verilen 20 yaş ve altı ile 65 yaş ve üstü vatandaşlar için kısıtlama işlemine Haziran Ayı ortalarında son verilmesi planlanıyor.

30 Mayıs Cumartesi ve 31 Mayıs Pazar Günlerinde Sokağa Çıkma Yasağı Uygulanacak mı?

30 Mayıs Cumartesi ve 31 Mayıs Pazar Günlerinde Sokağa Çıkma Yasağı Uygulanacak mı? Ramazan Bayramı dolayısıyla 23 ve 26 Mayıs 2020 tarihleri arasında uygulanan sokağa çıkma yasağının ardından yeni gelişmeler merakla beklenmeye başlanmış bulunuyor. Konu ile ilgili olarak yapılan resmi bir açıklama henüz mevcut değildir. Normalleşme süreci ile ilgili gelişmelerin görüşüleceği ve karara bağlanacağı kabine toplantısı 28 Mayıs 2020 tarihinde Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan başkanlığında gerçekleştirilecektir.

Diğer yandan uygulanan ve hala devam eden sokağa çıkma yasağı ile ilgili olarak uygulanan sokağa çıkma cezası bedeli kişi Başı 3 bin 150TL olmaktadır. Umumi Hıfzıssıhha Kanunun 282. Maddesi gereğince korona virüsü tedbirleri kapsamında uygulanan sokağa çıkma yasağını ihlal eden kişiye 3.150TL idari para cezası kesilecektir.

Uçak ve Tren Bilet Satışları Başladı!

Evden Çalışmak Kalıcı Hale Geliyor

Resmi Gazete’de Yayımlandı, O Alımların Vergi Oranı Artırıldı!

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.