emeklilikssksgkbağkurkredilerkosgebengellie-devlet

2020 Zamlı Emekli Maaş Ödemeleri Bugün Başlıyor!

2020 Zamlı Emekli Maaş Ödemeleri Bugün Başlıyor!

Zamlı Emekli Maaş Ödemeleri Bugün Başlıyor! Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan’ın bizzat kendisinin duyurmasının ardından en düşük emekli maaşına yapılan 500TL’lik zam uygulaması bu gün maaşlara aktarılmaya başlanmış bulunmaktadır. Yapılan 500TL zam uygulamasının ardından en düşük emekli maaş tutarı ne kadar oldu hepine yazımızın detaylarından ulaşabilirsiniz.

Gelen son dakika bilgisine göre milyonlarca emekli vatandaşımızı ilgilendiren konu olan emekli maaşlara uygulanan zam işleminin ardından, zamlı emekli maaş ödemeleri bu gün itibarı ile başlamaktadır. Emekli vatandaşlarımızın zamlı olan emekli maaşları bu günden başlayarak hesaplara gönderilmeye başlanmıştır. Yapılan ödeme kapsamında ise emekli maaş 1.000TL’den, maaş tutarı 1.500TL’ye çıkartılmış olan emekli vatandaşlar da yer almaktadır.

Zam Uygulanan Emekli Maaş Ödemeleri Ne Zaman Başlıyor?

Zam Uygulanan Emekli Maaş Ödemeleri Ne Zaman Başlıyor? Gelen son dakika haberine göre Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan tarafından açıklanan ve en düşük emekli maaşının 1.500TL olacağı bildirilen haber bilgisine göre zamlı emekli maaş ödemeleri bu gün itibarı ile başlayacaktır. Bu kapsamda SGK ve Bağ-Kur emeklilerinin Nisan 2020 maaş ödemeleri bu gün itibarı ile başlamış bulunmaktadır. Yine gelen son dakika bilgisine göre belirtilen bilgi doğrultusunda yaklaşık olarak 650 bin emekli vatandaşın maaşı bu ay itibarı ile zamlı olacak şekilde ödenecektir. Emekli vatandaşlara taban ödemesi olan 1.000TL’yi, 1.500TL’ye çıkarmış olan düzenleme Nisan 2020 emekli maaş ödemelerine de yansıyacaktır.

Kapsama alınan emekli vatandaşların gelirinde Nisan 2020 ayından geçerli olmak üzere 500TL’ye varan artış yaşanacaktır. Bu gün başlanan maaş ödemeleri ilk olarak SGK emeklisi vatandaşların hesaplarına gönderilmeye başlanmış bulunmaktadır. SSK emeklisi vatandaşlarım Nisan 2020 ayı maaş ödemeleri 27 Nisan 2020 tarihine kadar sürecektir. Bağ-Kur emeklilerinin Nisan 2020 emekli maaş ödemeleri ise 24 – 28 Nisan tarihleri arasında ödenecektir. Ayrıca belirlenen kapsam çerçevesinde eşi vefat etmiş emekli vatandaşların hak sahipleri de bu ay uygulanacak olan zamdan faydalanabileceklerdir. Dul ve yetim aylıkları da belirlenen yasadan faydalanarak hisse oranına göre zamlı maaş ödemesi alacaklardır.

Emeklilik Yaşı Hesaplama Nasıl Yapılır?

Emeklilik Aylığı (Maaşı) Hesaplama Nasıl Yapılır?

İsteğe Bağlı Nasıl Emekli Olunur, Şartları Nelerdir ?

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.