Genel

2020 Askerlikte Celp, Terhis ve Bedelli Tarihleri Belli Oldu!

Askerlikte Celp, Terhis ve Bedelli Tarihleri Belli Oldu! Vatani görevini yerine getirmek isteyen ve bu celp döneminde askere gidecek olan binlerce genç için askerlik yerleri ne zaman açıklanacak konusunu netleştirmek için araştırma yapmaya çoktan başlamış bulunuyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan tarafından korona virüsü ile mücadelede normalleşme süreci açıklamaları kapsamında Mayıs, Haziran ve Temmuz ayları için askerlik terhis işlemleri, celp ve bedelli askerlik işlemlerine ait detaylar ortaya çıkmaya başlamış bulunuyor.

2020 / 2 celp zamanında silahaltına alınarak, askerlik görevini yerine getirecek olan binlerce genç askerlik yerleri ile ilgili olarak araştırma yapmaya devam etmektedir. Diğer yandan da geçtiğimiz yıl içerisinde Kasım ayında silahaltına alınan binlerce genç ve aileleri de terhis işleminin ne zaman başlayacağı konusunda araştırma yapmaya devam etmektedirler.

Celp ve Bedelli Askerlik İşlemleri Ne Başlayacak?

Celp ve Bedelli Askerlik İşlemleri Ne Başlayacak? Yaklaşık olarak 53 bin kişinin celp işlemlerinin 5 Haziran 2020 tarihinde açıklanacağı belirtildi. Bu habere göre de askerlik yerlerinin bu ay içerisinde açıklanması beklenmektedir. Diğer yandan da merakla beklenen bir diğer konu ise askerlik terhis işlemlerinin ne zaman başlayacağı olmaktadır. Askerlik terhis işlemlerinin başlayacağı tarih ise 31 Mayıs 2020 tarihinde olmaktadır. Milli Savunma Bakanlığı tarafından yapılacak olan atama ve görevlendirme 1 Haziran 2020 tarihinde başlayacak. Bedelli askerlik 20 Haziran 2020 tarihinde tekrardan başlayacak.

Milli Savunma Bakanlığı’nın atama, görevlendirme ve personel temin faaliyetleri 1 Haziran 2020’de, celp işlemleri 5 Haziran 2020 tarihinde ve bedelli askerlik işlemleri 20 Haziran 2020 tarihinde yeniden başlayacaktır. Milli Savunma Bakanı Akar, korona virüsü ile bir bütün halinde gösterilen mücadele kapsamında Türkiye’nin diğer ülkelere oranla daha seçkin bir konumda olduğunu belirtti. Normalleşme süreci kapsamında Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan’ın açıkladığı şekli ile askerlikle ilgili işlem süreçleri şu şekilde olacağını belirtti. 31 Mayıs 2020 tarihinden itibaren terhisler, 5 Haziran 2020 tarihinden itibaren de celp işlemlerini, 14 Haziran 2020 tarihinde de Milli Savunma Üniversitesi sınavlarını ve 20 Haziran 2020 tarihinden itibaren olmak üzere de bedelli askerlik için seçilen gençlerimizin Türk Silahlı Kuvvetlerine kabulünü planladıklarını belirtti.

Erhan KAÇAR

20 yıllık muhasebecilik ve sgk uzmanlığı, 10 yıllık mali müşavirlik deneyimi ile yıllardır SGK, Emeklilik, Bağkur, Engelli Hakları ve diğer kategoriler için deneyimlerimi sizlerle paylaşarak içerikler üretmeye çalışıyorum. Siz değerli okurlarımızın doğru bilgiye ulaşması için Editör ve Danışma ekibimizle kaliteli ve en güncel içeriklerle yolumuza devam ediyoruz. Sitemizi takip edin ve doğru bilginin adresinde kalın.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu