emeklilikssksgkbağkurkredilerkosgebengellie-devlet

2020 Askerlik ve Bedelli Askerlik Yerleri Açıklandı!

2020 Askerlik ve Bedelli Askerlik Yerleri Açıklandı!

2020 Askerlik ve Bedelli Askerlik Yerleri Açıklandı! Askerlik yerlerini merakla bekleyen adaylar için bekledikleri haber geldi. Milli Savunma Bakanlığı, Ocak, Şubat ve Mart aylarında askere alınacak olan yedek subay, astsubay ve erler ve ayrıca bu yıl ki bedelli askerlik yapacak olan adayların sınıflandırma sonuçları belli oldu. Adayların askerlik ve bedeli askerlik için bekledikleri açıklama Milli Savunma Bakanlığı tarafınca yapılmış bulunmaktadır. Açıklanan askerlik yerlerine ulaşım için e-Devlet kapısı üzerinden 2020 sorgulama ekranı üzerinden giriş ekranı erişime açılmış bulunmaktadır. Bedelli askerlik ve askerlik yerleri için e-Devlet sistemi üzerinden erişim farklı bir ekran üzerinden açılırken 2000 / 1 askerlik yerleri ile celp dönemi, birlik adı, sevk tarihi gibi bilgilere kolayca erişim sağlayabilirsiniz.

2020 Askerlik Yerleri Sorgulama Nasıl Yapılacak?

2020 Askerlik Yerleri Sorgulama Nasıl Yapılacak? Milli Savunma Bakanlığı askerlik ile ilgili gereken açıklamayı Twitter hesabı üzerinden gerçekleştirmiş bulunmaktadır. Bakan’ın yaptığı açıklamaya göre de yedek subay, astsubay ve erler ile birlikte bedelli askerlik yapacak olan adayların, sınıflandırma sonuçlarına e-Devlet ve askerlik şubesi başkanlıklarından ulaşabileceklerdir. 2000 / 1 celp dönemi ile askerlik görevini yerine getirecek olan yükümlüler ve bedelli askerlik yapmak için başvuruda bulunan adaylar e-Devlet sistemi üzerinden askerlik ile ilgili olarak bilgi alabileceklerdir.

2000 / 1, Şubat 2020 celbi ve vatani görevlerini yerine getirmek isteyen ve sayıları on binleri bulan adaylar askerlik yerleri hakkında araştırma yapmaktadır. Bedelli askerlik ve askerlik yerleri ile ilgili olarak bilgi vatandaşlar bilgi edinme çabası içerisindedir. Konu hakkında bilgi almak isteyen vatandaşlar ise e-Devlet sistemi üzerinden istedikleri bilgiye ulaşım sağlayabileceklerdir. Askerlik ile araştırılan bilgiler Milli Savunma Bakanlığı tarafından e-Devlet sistemi üzerinde yayımlanmış bulunmaktadır.

2020 Askerlik İle İlgili Milli Savunma Bakanlığı’ndan Açıklama Geldi

2020 Askerlik İle İlgili Milli Savunma Bakanlığı’ndan Açıklama Geldi, Buna göre Ocak, Şubat ve Mart ayında askere alınacak olan yedek subay, astsubay ve erler ile birlikte 2020 yılında bedelli askerlik yapacak olan yükümlülerin sınıflandırma sonuçlarına e-Devlet üzerinden ve ayrıca Askerlik Şubesi Başkanlıklarından ulaşım sağlayabilirsiniz.

Belirtilen askerlik kanununa göre de askerlik hizmeti yedek subay, yedek astsubay erbaş ve erler olarak yerine getirilecektir. Hizmet süreleri erler ve erbaşlar için 6 ay, yedek subay ve yedek astsubaylar için de 12 ay olmaktadır. Kanun, yükümlülük esasına göre silah altına alınacak olan bireylerin yoklama, sınıflandırma, celp, sevk, erteleme, muafiyet, muvazzaflık, cezalı yükümlülere yapılacak olan işlemler, Türk Silahlı Kuvvetleri’nden çeşitli alanlarda görev yaparken ayrılan personel dahil olmak üzere yedeklik dönemleri ile ilgili TSK’ye çeşitli statülerde katılan personelin askerlik yükümlülüğünü yerine getirmiş sayılması ve bunlardan askerlik hizmetini tamamlamış olanlardan işlemlerine yönelik esas ve usuller düzenlenmektedir.

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı her erkek için askerlik çağı, nüfus kayıtlarına göre 20 yaşına girilen yılın 1 Ocak’tan başlayarak, 41 yaşına girilen yılın 1 Ocak tarihinde sona ermektedir. Buna göre yeni askerlik sisteminde “yedek astsubay” olacak. Yedek astsubay adaylarından öğreniminin ardından “astsubay astçavuş” nasbedilenler, yedek astsubay olarak görev yapacaktır.

Buna göre yedek astsubay aday adayları 2 ya da 3 yıl süreli yükseköğretim kurumlarından, dengi olduğu kabul edilen yurt dışı öğrenim kurumlarından, 4 yıl ve daha fazla süreli yükseköğretim kurumlarından ve dengi olduğu kabul edilen yurt dışı öğrenim kurumlarından mezun olmaları gerekmektedir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.