Genel

2020 – 2021 Yılı Okulların Açılacağı Tarih Belli Oldu!

MEB Son Dakika Açıklaması Okulların Açılış Tarihi Belli Oldu! Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan son dakika açıklamasına göre okulların ne zaman açılacağı belli oldu. Son dakika haberi neticesine göre Milli Eğitim Bakanlığı, okulların ne zaman açılacağını merakla bekleyen öğrenciler ve öğrenci velileri için 81 il genelinde bulunan tüm okullara yayımladığı genelge ile duyurmuş bulunmaktadır. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 81 ilde bulunan okullara gönderilen genelgeye göre 2020 – 2021 sezonu için 31 Ağustos 2020 pazartesi günü açılacaktır. Son dakika haberine göre MEB tarafından 81 il genelinde bulunan tüm okullara gönderilen genelge kapsamında Okullar 31 Ağustos 2020 Pazartesi günü eğitim ve öğretime açılırken, 18 Haziran 2021 Cuma günü de kapanacak bilgisi yer almaktadır.

2020 – 2021 Eğitim ve Öğretim Yılı Ara Tatilleride Açıklandı!

2020 – 2021 Eğitim ve Öğretim Yılı Ara Tatilleride Açıklandı! Gelen son dakika haberine göre 2020 – 2021 eğitim ve öğretim yılının başlangıç tarihi 31 Ağustos 2020 pazartesi günü olurken, okulların kapanacağı tarih ise 18 Haziran 2021 Cuma günü olarak açıklanmış bulunuyor. 2020 – 2021 eğitim ve öğretim yılı için son dere önem arz eden bir diğer konu ise ara tatil tarihler ve yarıyıl tatili olmaktadır. Buna göre 2020 – 2021 eğitim ve öğretim yılı için ara tatil tarihleri birinci dönem için 16 – 20 Kasım 2020 olurken, yarıyıl tatili ise 25 Ocak – 5 Şubat 2021 tarihleri arasında olmaktadır. İkinci döner ara tatil tarihi de 12 – 16 Nisan 2021 tarihleri arasında olmaktadır.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk konu ile ilgili olarak daha önceden açıklamalarda bulunmuş ve bu süreç zarfından öğrencilerin okula uyumuna ve psikososyal desteğe, uzaktan eğitimde elde edilen kazanımların ve akademik ihtiyaç durumunun tespitine yönelik çalışmalar gerçekleştirileceğini belirtmiş bulunmaktadır. Bakan Selçuk, ayrıca temel derslerin telafisine yoğunlaşılacağını belirterek telafi eğitimlerin destekleme ve yetiştirme kurslarının yıl içerisinde süreceğini belirtmiş bulunmaktadır.

Telafi Eğitimleri Yıl Boyunca Sürecek!

Telafi Eğitimleri Yıl Boyunca Sürecek! Eğitim ve Öğretim süreçlerinin sağlıklı bir şekilde sürdürülebilmesi için veriye dayalı kararlar aldıklarını belirten Milli Eğitim Bakanlığı Ortaöğretim Genel Müdürü Cengiz Mete, eğitimi sekteye uğratmayacak alternatif durumlar üzerinde çalıştıklarını belirtti. Ders zili 31 Ağustos 2020 Pazartesi günü çalacak, birinci dönem ilk 3 haftasında ağırlıklı olarak ve devamında da yıl genelinde destekleme yetiştirme kurslarımızla olmak üzere telafi eğitim yapılacağını belirtti. Telafi eğitiminin okulların açılması ile birlikte birinci dönemin ilk 3 haftasında gerçekleştirileceği belirtildi.

Cengiz Mete, en önemli ve ciddi şekilde ele alınması gereken konulardan bir tanesinin telafi eğitimleri olduğunu belirtti. Telafi eğitimlerinin ne şekilde olacağı ile ilgili yorumlar yapan Cengiz Mete, bu konu hakkında farklı senaryolar üzerinde çalıştıklarını belirtti. Geldiğimiz noktada ise yaptığımız araştırmalar, il müdürleri ile yapılan değerlendirmeler ve Bilim Kurulunun önerileri doğrultusunda, değişen koşullar dikkate alınarak alternatifleri hayata geçirdiklerini belirtti.

Shares:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir