• 2018 – Sigorta Sicil No Sorgulama

  Sosyal Güvenlik Kurumu ile ilgili sorgulama işlemlerinizi, internet ortamında online bir şekilde yaparak bu bilgilere çok rahat ulaşabilirsiniz. Bu sorgulama işlemleri ile beraber 2018 – Sigorta Sicil No Sorgulama işlemlerinizi rahatlıkla yapabilir, SSK prim borç güncel durumunuzu öğrenebilirsiniz. Günümüz ilerleyen teknolojik gelişmeleri yakından takip eden Sosyal Güvenlik Kurumu, gelişmiş programlama ve yazılımlarıyla sorgulama işlemleriniz ve online işlemleriniz için çok pratik imkanlar sunmaktadır. Bu teknolojik gelişmeler ile birlikte SGK ve SSK sorgulamaları artık çok daha rahat bir şekilde yapılabilmektedir. 2018 – Sigorta Sicil No Sorgulama işlemlerinin nasıl yapılacağına dair bilgiler aşağıda mevcuttur.


  Sigortalı kişiler, primleri konusunda veya sigortalılıkları ile ilgili işlemlerinde, sahip olmak istedikleri kendilerine gerekli olan birçok bilgiyi, her kişini kendine özel olan SSK Sicil No’su üzerinde kaydedilmektedir. Bu sebepten ötürü bir emekçi için SSK Sicil No gerekli işlemlerini yapabilmesi için önemli bir yerdedir. 2018 – Sigorta Sicil No Sorgulama işlemlerini gerçekleştirebilmek için bu noyu kaybetmemeli, saklamalıdır. Bu sebeplerden ötürü, bu numaranın sorgulama işlemi oldukça önemsenen bir konudur. Bu numara ile beraber sigorta giriş tarihinizi, prim miktarınızı vb. işlemleriniz görüntüleyebilirsiniz.

  2018 – Sigorta Sicil No Sorgulama e-Devlet Sistemi Üzerinden Nasıl Yapılmaktadır?

  Artık günümüzde çok daha sık ve yoğun bir şekilde kullanılmakta olan Sosyal Güvenlik Kurumu online hizmet ekranları, oldukça önemli ve pratik avantajlar kazandırıyor. 2018 – Sigorta Sicil No Sorgulama işlemleri nasıl yapılıyor aşama aşama görelim.

  1. Adres çubuğuna turkiye.gov.tr adresini aratarak, menüden 4A Sigortalı Tescil Kaydı Tespiti seçeneğine tıklayarak açılan sayfa içinde “Kimliğimi Şimdi Doğrula” butonuna basınız.
  2. Butona bastıktan sonra karşınıza gelen ekranda e-devlet sistemine giriş için gerekli bilgiler olan e-devlet şifrenizi ve ardından T.C. Kimlik Numaranızı girerek giriş yapmalısınız. Eğer e-devlet şifreniz hali hazırda yok ise herhangi bir PTT şubesinden 2 TL karşılığında edinebilirsiniz. İstenen bilgileri doğru bir şekilde girdikten sonra “Sisteme Giriş Yap” butonuna tıklayarak işlemlerinize devam etmelisiniz. Eğer e-devlet sistemine e-devlet şifresi ile değil de başka bir giriş yöntemi ile girmek istiyorsanız yani İnternet Bankacılığı, T.C. Kimlik Kartı, Elektronik İmza ya da Mobil İmza, anlatılan yöntemle aynı şekilde sisteme giriş yapabilmektesiniz.
  3. Karşınıza çıkan ekranda sizin ile alakalı kişisel bilgiler bulunmaktadır. Karşınıza çıkan ekranı incelediğinizde, soy adımızın yazmış olduğu yerin hemen altındaki “Sicil No” yazan butonun hemen karşısındaki 13 haneden müteşekkil olan sayı, Sosyal Güvenlik Kurumu Sicil Numaranızı belirtmiş olmaktadır. 2018 – Sigorta Sicil No Sorgulama işlemleri görüldüğü gibi oldukça basit bir işlem haline gelmiştir.
  4. E-devlet Girişi

  Sosyal Güvenlik Kurumu sorgulamaları için kullanılan e-Devlet hizmeti, ihtiyacı olanlara oldukça kaliteli bir hizmet sunmakta, rahat bir şekilde insanların istedikleri bilgilere ulaşabilmelerine imkan vermektedir. Kaliteli ve hızlı olmasının yanında bu işlemlerin güvenli bir şekilde yürütülmesi ise en önemli kısmı oluşturuyor. İfade edildiği gibi kaliteli ve hızlı hizmetin yanında güvenli hizmeti veriyor olmak asıl istenen şeydir. İşte bu ihtiyaçtan dolayı 2008 yılında Başbakanlık Makamı tarafından gündeme getirilen ve hizmete sunulan e-Devlet sistemi içerisinde, kendinize ait neredeyse bütün bilgileri içinde barındıran, ve bunlara ulaşma imkanını, sorgulama imkanını birkaç dakikaya indiren bir sistem olmuştur.

  2018 – Sigorta Sicil No Sorgulama işlemlerinden yararlanabilmek için öncelikle size en yakın PTT şubesinden yaklaşık 2 TL karşılığında bir adet e-Devlet şifresi edinmeniz gerekmektedir. Bu sistem emekçilerden ziyade sigorta mükellefleri için, aktüel sigorta sorgulama ekranlarına ulaşabilmesi açısından son derece hızlı, pratik, rahat ve güvenilir bir hizmet açısında oldukça kıymetlidir.

  Sponsorlu Bağlantılar


  2018 – Sigorta Sicil No Sorgulama işlemlerini yapabilmek için öncelikle e-Devlet sistemine giriş yapılması gerektiğini ifade etmiştik. Bu sisteme girebilmek için farklı 4 alternatif yol bulunmaktadır. Herhangi bir kişinin sigorta ile ilgili, vergi mükellefi olsun emekçi olsun, e-Devlet şifresi edinmesi gerekmektedir. Bu sisteme giriş için alternatif yollar ise şöyle: ‘TC Kimlik Kartı İle Giriş’, ‘Elektronik İmza İle Giriş’, ‘Mobil İmza İle Giriş’ ve ‘e-Devlet şifresi İle Giriş’ olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu sisteme giriş için gerekli olan e-Devlet şifresini size en yakın herhangi bir PTT şubesinden çok küçük bir miktar (2 TL) karşılığında elde edebilirsiniz. Şifre edinilmesi ardından vergi mükellefleri ve emekçiler e-Devlet şifresi ve T.C. Kimlik Numaraları ile sisteme giriş yapabilmektedirler.

  2018 – Sigorta Sicil No Sorgulama 4A, 4B, 4C Sigorta Sistemleri

  Sisteme giriş yapmış olan vergi mükellefi veya emekçiler, e- hizmet kategorisinde bulunan alfabetik sıralı olarak listelenmiş olan kamu kurumlarının bulunduğu liste içerisinden SGK’nın çevrimiçi sorgulama ekranlarına ulaşılabilir. 4A, 4B ve 4C sigorta sistemleri arasından, sigorta mükelleflerinin kendi sigorta kollarına göre bunlardan birini seçmelidirler. Ve seçeneklerden birini seçtikten sonra hizmet bilgisi butonuna tıklatarak, aktüel sigorta ile alakalı bilgilerine rahatça ulaşabilmektedirler. İşte bu sistem ile beraber, rahat, kaliteli ve güvenilir bir şekilde emekçiler ve sigorta mükellefleri, aktüel sigorta ile alakalı tüm bilgilerine ulaşabilmektedirler. 2018 – Sigorta Sicil No Sorgulama işlemleri yapılırken yine e-SGM alternatif olarak bulunmaktadır. E-SGM ile beraber iş verenler, sigorta mükellefleri, çok kısa bir süre içerisinde sigorta ile alakalı istedikleri tüm bilgilere ulaşabilmektedirler.  tıkla sorunu sor

  2018 – Sigorta Sicil No Sorgulama İLE İLGİLİ MERAK ETTİKLERİNİZİ BİZE SORUN!  Etiketler:

  Merak Ettiklerinizi Sayfanın En Altında Sorabilirsiniz!

  Henüz yorum yapılmamış.

  Sorunuzu Yazın