• 2017 Bağ-kur Emeklilik Maaşları


  Aylık gelir insanlar için çok önemlidir. Herkes düzenli bir maaşı olsun ister. Çalışırken ve çalışmayı bıraktıktan sonra da maaş sahibi olmak herkesin isteyeceği bir şeydir. Uzun yıllar çalıştıktan sonra insanlar emekli olabiliyorlar ve nereden emekli oldularsa ona göre aylık gelirleri belirleniyor. Emekli olduğu ilk zamanda aldığı maaş ile şimdi aldığı maaş farklıdır. Çünkü emekli maaşlarına her yıl enflasyon oranına göre zam yapılmaktadır. Senenin ocak ve temmuz aylarında, bir önceki 6 aylık dönemde gerçekleşen enflasyon oranı kadar zam yapılır. Emekli olan insanların sürekli sorduğu ve merak ettiği şey maaşlarının ne kadar olacağıdır. Bunun yanında emekli maaşlarındaki değişim enflasyonla doğru orantılıdır. 2017 emekli maaşı hesaplama 2017 de gerçekleşen enflasyon oranına bağlıdır.


  2017 Zam Oranları

  Zam oranları SSK, Bağkur, Memur ve Memur emeklilerine göre farklılık göstermektedir. SSK ve Bağkur emeklilerine verilecek olan zam miktarı, Ocak ayında 6 aylık enflasyon tahminine göre 3.73’tür. Fakat memur ve memur emeklilerine bu oran 3 olarak belirtilmişti. Zam sadece Ocak ayında değil, Temmuz ayında da yapılmaktadır. Temmuz ayında ise zam miktarı bir önceki 6 aylık enflasyon oranına göre SSK ve Bağkur emeklilerine 3.59 olacağı bildirildi. Temmuz ayında memur ve memur emeklilerine verilen zam oranı 4 olarak belirlendi. Verilen oranlara göre 2017 de emekli olanlar ne kadar maaş alacak.

  Sponsorlu Bağlantılar


  Maaş Oranları

  Maaş miktarları enflasyon oranıyla doğru orantılı gitmektedir. Bu verilere göre hangi emekli ne kadar maaş alacak. Belirlenen enflasyon oranlarına göre Ocak ayında en düşük maaş SSK emeklisine 1.389 TL, Bağkur emeklisinin ise en düşük maaşı 1.206 TL olarak belirlenmiştir. Bu oranlar Temmuz ayında verilen zam oranına göre SSK emeklisine 1.439 TL, Bağkur emeklisinin maaşı ise 1.250 TL’ye yükseleceği belirtilmiştir. Memurların ise Ocak ayında 1.701 TL ve Temmuz ayında 1.833 TL olarak belirlenmiştir.

  Emekli maaşları 2000 yılından önce emekli olanlar ve 2000 yılından sonra emekli olanlar, diye ayrılır. Emekli maaşının ne kadar olacağını merak edenler Bağkur sayfasından net bir şekilde öğrenebilirler.
  tıkla sorunu sor

  2017 Bağ-kur Emeklilik Maaşları İLE İLGİLİ MERAK ETTİKLERİNİZİ BİZE SORUN!  Etiketler:

  Merak Ettiklerinizi Sayfanın En Altında Sorabilirsiniz!

  Henüz yorum yapılmamış.

  Sorunuzu Yazın