emeklilikssksgkbağkurkredilerkosgebengellie-devlet

19 Mayıs İçin 4 Gün Sokağa Çıkma Yasağı Geliyor mu?

19 Mayıs İçin 4 Gün Sokağa Çıkma Yasağı Geliyor mu?
11.05.2020

19 Mayıs İçin 4 Gün Sokağa Çıkma Yasağı Geliyor mu? 19 Mayıs’ta 4 günlük sokağa çıkma yasağının uygulanıp uygulanmayacağı son derece araştırılan konular arasında olmaktadır. Bu gün itibarı ile normalleşme sürecinde AVM ve kuaförlerin açılmaya başlaması bu konuya daha da merak uyandırmış bulunuyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan başkanlığında gerçekleştirilecek olan kabine toplantısında alınacak önemli kararlar merakla bekleniyor. 19 Mayıs için ve bazı illerde seyahat yasağı konusu oldukça merakla beklenenler arasında yer alıyor. Korona virüsü başlangıcından bu yana neredeyse tüm mesai zamanını Huber Köşkü’nde geçirmeye başlayan Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan bu gün kabine toplantısına 7.kez başkanlık etmeye hazırlanmaktadır.

Video konferans yöntemi ile gerçekleştirilen kabine toplantılarının genel gündemi ise tüm dünyayı sarsan korona virüsü salgını olmaktadır. Gerçekleştirilecek olan kabine toplantısının ardından ise Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan, alınan kararları Millete Sesleniş konuşması kapsamında açıklayacak. 19 Mayıs 2020 Salı gününe denk gelen 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı için 16, 17, 18 ve 19 Mayıs Salı günü dahil olmak üzere 4 günlük sokağa çıkma yasağı uygulaması ana gündemi oluşturmaktadır. Diğer taraftan da seyahat yasağının kaldırıldığı illere yeni illerin ilave edilmesi bekleniyor. Ayrıca diğer iller için kontrollü ve kademeli esnetme çalışmaları da gündeme getirileceği belirtilmektedir.

65 Yaş ve Üstü, 20 Yaş ve Altı İçin Genel Değerlendirme Yapılacak!

65 Yaş ve Üstü, 20 Yaş ve Altı İçin Genel Değerlendirme Yapılacak! Geçtiğimiz Pazar günü için uzun zamandır sokağa çıkma yasağı uygulanan 65 yaş ve üstü vatandaşlarımıza 4 saat süre ile dışarı çıkmalarına izin verilmiş bulunulmaktadır. Gerçekleştirilecek olan kabine toplantısı çerçevesinde il bazlı analizler değerlendirilmeye alınacaktır. Toplantı genelinde 65 yaş ve üstü ile 20 yaş ve altı için uygulanan sokağa çıkma yasağı ile ilgili olarak esnetilme konuları Bilim Kurulu tavsiyeleri ile değerlendirilecek.

Gerçekleştirilecek olan kabine toplantısı çerçevesinde bir diğer ana konu ise bu gün açılamaya başlanan AVM ve berber ve kuaför gibi mekanlardan gelen bilgiler değerlendirilmeye alınacak. Dünya genelinde korona virüsü değerlendirilmesinin de yapılması beklenen toplantıda turizm, gıda ve tarım ile ekonomideki gelişmeler değerlendirilecek. Toplantı genelinde Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’un turizm sezonunun başlaması beklenen şehirleri için gerçekleştirilen çalışmaları sunulması beklenmektedir. Normalleşme süreci içinde Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay’ın bilgi aktarımı sağlayacağı ikinci dalgaya yönelik yapılan çalışmaları sunması beklenmektedir.

Ücretli Maske Satışları Başladı, Maske Fiyatları Ne Kadar Oldu?

Koronavirüsü Musluk Suyunda Var mı? Tarım Bakanlığı Açıkladı!

Otobüs Biletlerine Tavan Fiyat Uygulaması Yapılacak!

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.