SGK BORÇ SORGULAMA

SGK BORÇ SORGULAMA

SGK BORÇ SORGULAMA

SGK Borç Sorgulama işleminizi iki şekilde yapabilirsiniz;

 • Şifresiz SGK Borç Sorgulama: 15 Aralık 2011 tarihinden itibaren şifresiz hale getirilmiştir. Önceleri E-Devlet şifresiyle yapılan borç sorgulama bu sistem sayesinde daha kolay hale getirildi. Size vereceğimiz İnternet adresine giriş yaparak işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Ancak sizden istenen bazı bilgiler bulunmaktadır. Uyruğunuzu, T.C. kimlik numaranızı, nüfusa bağlı olduğunuz ili seçiniz. Cilt numaranızı, doğum yılınızı da seçtikten sonra güvenlik kodunu doğrulayınız. Son olarak sorgula butonuna tıklayınız ve SGK Borç Sorgulama işleminizi rahatlıkla yapınız.

Şifresiz SGK Borç Sorgulama İçin LÜTFEN TIKLAYINIZ!

 • Ziraat Bankası SGK Borç Sorgulama: Ziraat Bankası resmi İnternet sitesinden de borç sorgulama işleminizi kolaylıkla yapabilirsiniz. Fakat bunun içinde bazı alanları doldurmanız gerekmektedir. TCKN / VKN / SSK Sicil numaranızı giriniz ve sorgu tipinden SGK Borçlanmasını seçiniz. Kod doğrulamayı da girdikten sonra sorgula butonuna tıklayıp işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Ziraat Bankası SGK Borç Sorgulama İçin LÜTFEN TIKLAYINIZ!

SGK İşveren Borç Sorgulama

SGK Borç Sorgulama işlemi işverenler için kolay hale getirilmiştir. Hem borçlarını öğrenmek hem de ödedikleri primlerin yatırılıp yatırılmadığını kontrol etmek için bu sistem geliştirilmiştir. Kurum ve kuruluşların yani işverenlerin SGK Borç Sorgulama işlemlerini yapması için Sosyal Güvenlik Kurumu’nun resmi İnternet adresinden E-SGK başlığının altında diğer uygulamalar kısmındaki E-Borç Sorgulama kısmına girmesi gerekmektedir. Ancak bu sayfaya giriş için kullanıcı adınızın ve şifrenizin olması gerekir. SGK, bu kullanıcı adını ve şifreyi kurumların belgeleri tamamlandığı zaman verir. Ancak kullanıcı adını ve şifrenizi bilmiyorsanız SGK’ya başvurarak tekrar alabilirsiniz. Bu işlemlerden sonra SGK Borç Sorgulama işleminizi yapabilirsiniz.

SGK İşveren Borç Sorgulama İçin LÜTFEN TIKLAYINIZ!

Etiketler:

Yorumlar

 1. murat diyor ki:

  slm ben 8 aydır sigortam çalışmadığım için udenmiyor bir borç çıkarmı bana cevap beklyorum

  1. Aykut Otu diyor ki:

   GSS kapsamında gelir testi yaptırmanız gerekmektedir.

   1. Mert diyor ki:

    Aykut bey, okuldan sonra 2 yıldır çalışmıyorum evdeyim ve şimdi üniversiteye başladım. Borç sorgulamak için ne yapmam gerekiyor SGK’nın sitesinden girdim ama orada borç kısmı ve ya benzeri bişey göremedim yardımcı olabilirmisiniz.

    1. Aykut Otu diyor ki:

     Mert Bey, yanda verdiğimiz linke tıklayarak borcunuzu sorgulayabilirsiniz. Başka bir şık bulunmamaktadır. https://esgm.sgk.gov.tr/Esgm/

 2. elif tokmak diyor ki:

  benim babamın 1987 yılından 2 aylık ödemesi var 2002 den de 4 aylık isteğe bağlı var.toplam 180 gün ödendi. emekli olabilmesi için gerekli yol nedir cevabınızı bekliyorum…

 3. seyfi gündüz diyor ki:

  bundan 4 ay önce işe girmeden önce 800 tl borç gözüküyordu suan borc gözükmüor işe girmeden gss yaptırmıştım ödeme cıkmamıştı aceba borc nasıl silindi ? yada burdamı gözükmüyor ?+sigortam suan şirket tarafından yatırılıyor acil bir bilgi tşk.

  1. Aykut Otu diyor ki:

   Bu konu hakkında ayrıntılı bilgiyi SGK Müdürlüğüne ile irtibata geçerek öğrenebilirsiniz.

 4. engin erdoğan diyor ki:

  2012 haziran ayında mezun oldum. şuan şalışmıyorum herhangi bir gelirim yok bana sgk borç olarak 2500 tl borç gözüküyor ne yapmam gerekiyor? tşk.

  1. Aykut Otu diyor ki:

   Kaymakamlıkların gerçekleştirdiği gelir testine girmeniz gerekmektedir. Daha sonra SGK Müdürlüğüne durumunuzu anlatan bir dilekçe ve belgeler ile başvuru yapmanız gerekmektedir.

 5. Mikail Yıldırım diyor ki:

  2013 haziran ayindan sonra sigortam isten ayrildigim icin kesildi bu zamana kadar bir islem yapmadim ne yapmam gerekir ve herhangi bir borc cikarmi?

  1. Aykut Otu diyor ki:

   Herhangi bir borç çıkıp çıkmadığını yazının sonundaki linke tıklayarak öğrenebilirsiniz.

 6. ÖZGE diyor ki:

  merhaba ben 2011 yılında üniversiteden mezun oldum 2 yıldır çalısmıyorum kaymakamlıktan gelir testi yapılması gerek yoksa babanızın sigortasından faydalanamazsınız dediler gelir testi yaptırdım ama sonuçla ilgili bi belge verilmedi ve gss 13 den 950 lira prim borcum var görünüyor ne yapmam gerek buradaki görevliler bilgi vermiyor

  1. Aykut Otu diyor ki:

   01/10/2008 tarihinden önce doğmuş olan, herhangi bir işte çalışmayan ve evli olmayan kız çocukları, yaşları kaç olursa olsun, evlenmedikleri ve çalışmadıkları sürece anne veya babaları üzerinden sağlık yardımı almaya devam ederler. Bu konuda SGK ya başvurursanız, daha iyi bir sonuç olacaktır.

Yorum Yaz


− dört = 3

92