• SGK BORÇ SORGULAMA

  sgk borç sorgulama

  SGK borç sorgulama işleminizi iki şekilde yapabilirsiniz;

  • Şifresiz SGK Borç Sorgulama: 15 Aralık 2011 tarihinden itibaren şifresiz hale getirilmiştir. Önceleri E-Devlet şifresiyle yapılan borç sorgulama bu sistem sayesinde daha kolay hale getirildi. Size vereceğimiz İnternet adresine giriş yaparak işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Ancak sizden istenen bazı bilgiler bulunmaktadır. Uyruğunuzu, T.C. kimlik numaranızı, nüfusa bağlı olduğunuz ili seçiniz. Cilt numaranızı, doğum yılınızı da seçtikten sonra güvenlik kodunu doğrulayınız. Son olarak sorgula butonuna tıklayınız ve sigorta borç sorgulama işleminizi rahatlıkla yapınız.

  Şifresiz SGK Borç Sorgulama İçin LÜTFEN TIKLAYINIZ!

  • Ziraat Bankası SGK Borç Sorgulama: Ziraat Bankası resmi İnternet sitesinden de borç sorgulama işleminizi kolaylıkla yapabilirsiniz. Fakat bunun içinde bazı alanları doldurmanız gerekmektedir. TCKN / VKN / SSK Sicil numaranızı giriniz ve sorgu tipinden SGK borçlanmasını seçiniz. Kod doğrulamayı da girdikten sonra sorgula butonuna tıklayıp işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

  Ziraat Bankası SGK Borç Sorgulama İçin LÜTFEN TIKLAYINIZ!

  SGK İşveren Borç Sorgulama

  SGK borcu işlemi işverenler için kolay hale getirilmiştir. Hem borçlarını öğrenmek hem de ödedikleri primlerin yatırılıp yatırılmadığını kontrol etmek için bu sistem geliştirilmiştir. Kurum ve kuruluşların yani işverenlerin SGK borç sorgulama işlemlerini yapması için Sosyal Güvenlik Kurumu’nun resmi İnternet adresinden E-SGK başlığının altında diğer uygulamalar kısmındaki E-Borç Sorgulama kısmına girmesi gerekmektedir. Ancak bu sayfaya giriş için kullanıcı adınızın ve şifrenizin olması gerekir. SGK (Hizmet Dökümü almak için TIKLAYINIZ!), bu kullanıcı adını ve şifreyi kurumların belgeleri tamamlandığı zaman verir. Ancak kullanıcı adını ve şifrenizi bilmiyorsanız SGK’ya başvurarak tekrar alabilirsiniz. Bu işlemlerden sonra SGK borç sorgulama işleminizi yapabilirsiniz.

  SGK işveren borç sorgulama işleminiz için yazının devamında yer alan bağlantı adresine tıklayınız. Açılan ekranda iki kelimeden oluşan kullanıcı adınızı doldurunuz. Ardından sistem şifresini ve iş yeri şifresini giriniz. Güvenlik anahtarı bölümüne resimde gördüğünüz kodu yazınız. Girdiğiniz bilgilerin doğru bilgiler olduğundan emin olduktan sonra “Giriş” butonuna tıklayınız.

  sgkisverenborçsorgulama

  SGK İşveren Borç Sorgulama İçin LÜTFEN TIKLAYINIZ!

  GSS Borç Sorgulama Nasıl Yapılır?

  GSS borç sorgulama işlemi SGK borç sorgulama işlemleri arasında da sayılabilir. GSS yani Genel Sağlık Sigortası sosyal güvenliği olmayan kişilerin de sosyal güvencelerden faydalanabilmesi için kurulmuş bir kurumdur. GSS borç sorgulama işlemi internet ortamından iki farklı şekilde yapılabilir. Dilerseniz şifresiz olarak dilerseniz de E-Devlet şifresi ile SGK borç sorgulama işleminizi yapabilirsiniz.

  Şifresiz olarak sorgulama işleminiz için yazının devamında verilen bağlantı adresine tıklayınız. Açılan ekranda sorgu türü kısmına “Diğer Ödemeler” seçeneğine tıklayınız. Ardından sorgu tipine “GSS prim” seçeneğine tıklayınız. İşleminizin devamında T.C. kimlik numaranızı ve güvenlik kodunu giriniz. Girdiğiniz bilgilerin doğru bilgiler olduğundan emin olduktan sonra “Borç Sorgula” butonuna tıklayınız. GSS borç sorgulama işleminiz sayesinde SGK borç ödeme işleminizi tamamlamış bulunmaktasınız.

  gssborcsorgulama

  Şifresiz GSS Borç Sorgulama İşlemi İçin Lütfen TIKLAYINIZ!

  E-Devlet şifresi ile GSS borç sorgulama işleminiz için yazının devamında yer alan bağlantı adresine tıklayınız. Açılan ekranda resimde gösterilen “Kimliğimi Şimdi Doğrula” butonuna tıklayınız.

  e-devletgssborcsorgulama

  Kimliğinizi doğrulayıp işleminize devam edebilmek için T.C. kimlik numaranızı ve E-Devlet şifrenizi giriniz.

  edevlet1

   

  Girdiğiniz bilgilerin doğru bilgiler olduğundan emin olduktan sonra “Sisteme Giriş Yap” butonuna tıklayınız.  GSS borç sorgulama işleminiz sayesinde SGK borç sorgulama işleminizi tamamlamış bulunmaktasınız.

  edevlet2

  E-Devlet Şifresi ile GSS Borç Sorgulama İşlemi İçin Lütfen TIKLAYINIZ!

  BAĞ-KUR (4B) SGK Borç Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

  BAĞ-KUR borç sorgulama işleminizi internet ortamı üzerinden iki farklı sistem ile yapabilirsiniz. Dilerseniz şifresiz olarak dilerseniz E-Devlet şifresi ile SGK borç sorgulama işleminizi yapabilirsiniz.

  Şifresiz olarak sorgulama işleminiz için yazının devamında verilen bağlantı adresine tıklayınız. Açılan ekranda sorgu türü kısmına “4B Sigortalı Ödemeleri” seçeneğine tıklayınız. Ardından sorgu tipine size uygun olan seçeneğine tıklayınız.

  bagkurborcsorgulama

  İşleminizin devamında T.C. kimlik numaranızı ve güvenlik kodunu giriniz. Girdiğiniz bilgilerin doğru bilgiler olduğundan emin olduktan sonra “Borç Sorgula” butonuna tıklayınız. BAĞ-KUR (4B) borç sorgulama işleminiz sayesinde  işleminizi tamamlamış bulunmaktasınız.

  bagkurborcsorgulama1

   

  Şifresiz BAĞ-KUR (4B) Borç Sorgulama İşlemi İçin Lütfen TIKLAYINIZ!

  E-Devlet şifresi ile BAĞ-KUR (4B) borç sorgulama işleminiz için yazının devamında yer alan bağlantı adresine tıklayınız. Açılan ekranda resimde gösterilen “Kimliğimi Şimdi Doğrula” butonuna tıklayınız.

  e-devlet4bborcdurumu

  Kimliğinizi doğrulayıp işleminize devam edebilmek için T.C. kimlik numaranızı ve E-Devlet şifrenizi giriniz.

  edevlet1

  Girdiğiniz bilgilerin doğru bilgiler olduğundan emin olduktan sonra “Sisteme Giriş Yap” butonuna tıklayınız.  BAĞ-KUR (4B) borç sorgulama işleminiz sayesinde işleminizi tamamlamış bulunmaktasınız.

  edevlet2

  E-Devlet Şifresi ile GSS Borç Sorgulama İşlemi İçin Lütfen TIKLAYINIZ!

  SSK (4A) Borç Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

  SSK borç sorgulama işleminizi şifresiz bir şekilde kolay ve güvenilir bir şekilde yapabilirsiniz. Bunun için yazının sonunda yer alan bağlantı adresine tıklayınız. Açılan ekranda sorgu türü kısmına “4A Sigortalı Ödemeleri” seçeneğine tıklayınız. Ardından sorgu tipine size uygun olan seçeneğine tıklayınız.

  sskborcsorgulama

  İşleminizin devamında T.C. kimlik numaranızı ve güvenlik kodunu giriniz. Girdiğiniz bilgilerin doğru bilgiler olduğundan emin olduktan sonra “Borç Sorgula” butonuna tıklayınız. SGK borç öğrenme işleminizi tamamlamış bulunmaktasınız.

  sskborcsorgulama1

  SSK (4A) Borç Sorgulama İşlemi İçin Lütfen TIKLAYINIZ!

  Etiketler:

  Merak Ettiklerinizi Sayfanın En Altında Sorabilirsiniz!

  1. murat diyor ki:

   slm ben 8 aydır sigortam çalışmadığım için udenmiyor bir borç çıkarmı bana cevap beklyorum

   1. Aykut Otu diyor ki:

    GSS kapsamında gelir testi yaptırmanız gerekmektedir.

    1. Mert diyor ki:

     Aykut bey, okuldan sonra 2 yıldır çalışmıyorum evdeyim ve şimdi üniversiteye başladım. Borç sorgulamak için ne yapmam gerekiyor SGK’nın sitesinden girdim ama orada borç kısmı ve ya benzeri bişey göremedim yardımcı olabilirmisiniz.

     1. Aykut Otu diyor ki:

      Mert Bey, yanda verdiğimiz linke tıklayarak borcunuzu sorgulayabilirsiniz. Başka bir şık bulunmamaktadır. https://esgm.sgk.gov.tr/Esgm/

  2. elif tokmak diyor ki:

   benim babamın 1987 yılından 2 aylık ödemesi var 2002 den de 4 aylık isteğe bağlı var.toplam 180 gün ödendi. emekli olabilmesi için gerekli yol nedir cevabınızı bekliyorum…

  3. seyfi gündüz diyor ki:

   bundan 4 ay önce işe girmeden önce 800 tl borç gözüküyordu suan borc gözükmüor işe girmeden gss yaptırmıştım ödeme cıkmamıştı aceba borc nasıl silindi ? yada burdamı gözükmüyor ?+sigortam suan şirket tarafından yatırılıyor acil bir bilgi tşk.

   1. Aykut Otu diyor ki:

    Bu konu hakkında ayrıntılı bilgiyi SGK Müdürlüğüne ile irtibata geçerek öğrenebilirsiniz.

  4. engin erdoğan diyor ki:

   2012 haziran ayında mezun oldum. şuan şalışmıyorum herhangi bir gelirim yok bana sgk borç olarak 2500 tl borç gözüküyor ne yapmam gerekiyor? tşk.

   1. Aykut Otu diyor ki:

    Kaymakamlıkların gerçekleştirdiği gelir testine girmeniz gerekmektedir. Daha sonra SGK Müdürlüğüne durumunuzu anlatan bir dilekçe ve belgeler ile başvuru yapmanız gerekmektedir.

  5. Mikail Yıldırım diyor ki:

   2013 haziran ayindan sonra sigortam isten ayrildigim icin kesildi bu zamana kadar bir islem yapmadim ne yapmam gerekir ve herhangi bir borc cikarmi?

   1. Aykut Otu diyor ki:

    Herhangi bir borç çıkıp çıkmadığını yazının sonundaki linke tıklayarak öğrenebilirsiniz.

  6. ÖZGE diyor ki:

   merhaba ben 2011 yılında üniversiteden mezun oldum 2 yıldır çalısmıyorum kaymakamlıktan gelir testi yapılması gerek yoksa babanızın sigortasından faydalanamazsınız dediler gelir testi yaptırdım ama sonuçla ilgili bi belge verilmedi ve gss 13 den 950 lira prim borcum var görünüyor ne yapmam gerek buradaki görevliler bilgi vermiyor

   1. Aykut Otu diyor ki:

    01/10/2008 tarihinden önce doğmuş olan, herhangi bir işte çalışmayan ve evli olmayan kız çocukları, yaşları kaç olursa olsun, evlenmedikleri ve çalışmadıkları sürece anne veya babaları üzerinden sağlık yardımı almaya devam ederler. Bu konuda SGK ya başvurursanız, daha iyi bir sonuç olacaktır.

  7. UGUR diyor ki:

   Biri yardım etsin lütfen ailem zengın deıl babam emekli ama 2012 yılından beri 3 mılyar borc cıkmıs nasıl ödeyecem ben bu borcu allah belalarını versın silmıyolarda benım 5 kurus param yok işsizim yardım edin ne yapabilirim lütfen ….

   1. Selahattin Demir diyor ki:

    gelir testi yaptırın

  Sorunuzu Yazın


  5 × iki =