• GSS SORGU

  GSS SORGU

  GSS SORGU

  1 Ocak 2012 tarihinde yürürlüğe giren Genel Sağlık Sigortası; SSK, Bağ-Kur, Emekli Sandığı ve Yeşil kart gibi sağlık hizmetlerinden yararlanamayan vatandaşlarımız için uygulanan bir yapıdır. Bu uygulamadan ev hizmetlerinde çalışan, sigortasız tarım işçileri, işsiz üniversite mezunları, sağlık giderlerini kendi cebinden karşılayan vatandaşlarımız ve kayıt dışı çalışan 18 yaşından küçük vatandaşlarımız yararlanmaktadır. Genel Sağlık Sigortası’ndan yararlanmak isteyen vatandaşlarımız için gelir tespiti yapılacaktır ve bu tespit sonucunda gelirleri asgari ücretin 1/3’ünden fazla olan vatandaşlarımız prim yatırmak zorundadırlar. Ancak gelirleri asgari ücretin 1/3’ünden az olan vatandaşlarımızın primleri devlet yatırmakla yükümlüdür.

  Üniversite Öğrencileri İçin GSS Sorgu

  Eğer bir üniversite de öğrenim görmekte iseniz Genel Sağlık Sigortası borçlarınıza dikkat etmek zorundasınız. Her eğitim yılının Ekim ayında SGK’ya öğrenci belgeniz ile birlikte giderek başvuru yapmanız gerekmektedir. Başvuru yapmazsanız GSS Sorgu‘da size ait borç çıkarılacaktır. Başvuru yaptığınız takdirde GSS Sorgu’da borcunuz bulunmayacaktır.

  İnternet Üzerinden GSS Sorgu Nasıl Yapılmaktadır?

  1. İlk olarak aşağıda size verdiğimiz internet adresine giriş yapmanız gerekmektedir.
  2. Giriş yaptıktan sonra lütfen TCKN / VKN / SSK Sicil No’yu giriniz.
  3. Sorgu tipi olark GSS-Prim seçeneğine tıklayınız.
  4. Kod doğrulamayı da yaptıktan sonra “Sorgula” butonuna tıklayınız. Böylelikle GSS Sorgu işleminizi tamamlamış olacaksınız.

  GSS Sorgu İnternet Adresi İçin LÜTFEN TIKLAYINIZ!

  Etiketler:

  Merak Ettiklerinizi Sayfanın En Altında Sorabilirsiniz!

  Henüz yorum yapılmamış.

  Sorunuzu Yazın