EMEKLİ SANDIĞI MAAŞ SORGULAMA

EMEKLİ SANDIĞI MAAŞ SORGULAMA

Sizler için bu yazımızda da Emekli Sandığı maaş sorgulama işlemini basit bir şekilde anlatmaya çalışacağız. Bildiğimiz gibi ülkemizde çalışan bireylerin sağlık hizmetlerinden faydalanabilmek ve ileride emekli olabilmek için bir sosyal güvenceleri olmalıdır. Emekli Sandığı gibi sigorta kurumlarına prim ödenmektedir. Ve günümüzde en önemli şeylerden biri de maaş konusudur. Emekli Sandığı maaş sorgulama yaparak maaşınızın miktarını veya kesinti olup olmadığını kolay bir şekilde kontrol edebilirsiniz. Bu işlemi şifresiz ve E-Devlet sistemi üzerinden olmak üzere iki farklı şekilde kolayca yapabilirsiniz. Nasıl yapacağınızı ise aşağıda anlattık.

Şifresiz Emekli Sandığı Maaş Sorgulama

Bu işlem SGK’nın resmi internet sitesi üzerinden yapılmaktadır. Emekli Sandığı maaş sorgulama yapabilmek için öncelikle aşağıda size verilen linke tıklayınız ve ardından açılan yeni sayfada sizden istenilen bilgileri eksiksiz doldurunuz. Son olarak da sorgula butonuna tıklayınız. Açılacak olan sayfadaki sağ bölüm içerisinden önce “Emekli Aylık Bilgisi” ardından da “Emekli Aylık Bilgisi 4C ” seçeneklerine tıklayarak sistemdeki bilgilerinize ulaşabilirsiniz. Bu sayede Emekli Sandığı maaş sorgulama işleminizi tamamlamış olacaksınız.

Şifresiz Emekli Sandığı Maaş Sorgulama İçin TIKLAYINIZ!

E-Devlet Emekli Sandığı Maaş Sorgulama

Bu işlem eğer bir E-Devlet şifreniz var ise yukarıda anlattığımıza göre çok basit. Yapmanız gereken sadece aşağıda verilen linke tıklamanız ve ardından açılan yeni sekmede “Kimliğimi Şimdi Doğrula” butonuna tıklamanızdır. Sonrasında ise sizden istenilen T.C. kimlik no ve E-Devlet şifrenizi yazınız ve sisteme giriş yaparak Emekli Sandığı Emekli maaşı sorgulama işlemini tamamlayınız.

E-Devlet Şifresi İle Emekli Sandığı Maaş Sorgulama İçin TIKLAYINIZ!

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


− iki = 7

92