BAĞ-KUR Taksitlendirme

BAĞ-KUR Taksitlendirme

Ülkemizde Bağ-Kur sigorta koluna bağlı olan vatandaşlarımızın var olan prim borçlarını taksitlendirme olanağına sahip olmaktadır. Bu noktada Bağ-Kur taksitlendirme işlemlerinde vatandaşların ödeyebilme kapasitesine göre bir taksit miktarı belirlenmektedir.  Aksi takdirde artan faiz oranları yıllık olarak yüzde seksen dörde kadar ulaşarak sigortalının ödemesin olanaksız hale getirmektedir.

Bağ-Kur taksitlendirme nasıl yapılır?

Bağ-Kur taksitlendirme işlemi için öncelikli olarak taksitlendirme dilekçesinin doldurarak Sosyal Güvenlik Kurumuna başvuruda bulunulması gerekmektedir. Bu dilekçe üzerinde Bağ-Kur numarası, gösterilen teminatlar ve T.C. kimlik numarası ile ad ve soy ad bilgilerinin girilmesi gerekmektedir. Bu sayede dilekçe kuruma verildikten sonra Bağ-Kur taksitlendirme işlemi kişinin ödeyebileceği düzeyde taksit oranları belirlenmektedir.

 

Etiketler:

Yorumlar

  1. nilgün karaduman diyor ki:

    kolay gelsin ben 1 yılı geçkindir bağkurluyum işyerimden dolayı ben ocak ayında doğum yapıcam doğum ücreti alabiliyormuyum doğum parası ve çocuk parası alabiliyorsunuz dediler bilgi verirseniz sevinirim

    1. Aykut Otu diyor ki:

      Nilgün Hanım doğum parası alabilmeniz için, doğumdan önceki 1 yıl içinde 120 gün prim ödemiş olmak , doğum raporu, doğum izni sırasında çalışmıyor olması gerekiyor.

Yorum Yaz


1 + sekiz =

87