BAĞ-KUR Taksitlendirme | SSK | SGK | Sorgulama | Hizmet Dökümü | Gün Sayısı
 • BAĞ-KUR TAKSİTLENDİRME

  BAGKUR LOGOSU

  BAĞ-KUR’a bağlı olarak çalışan bireylere, prim borçlarını ödemediği ya da ödeyemediğinden dolayı prim borcu taksitlendirme imkanı sunulmuştur. Bu imkan doğrultusunda BAĞ-KUR taksitlendirme işlemi bireylerin ödeyebilme seçeneklerine göre belirlenen bir miktardan oluşur. Aksi takdirde artan faiz oranları yıllık olarak yüzde seksen dörde kadar ulaşarak sigortalının ödemesin olanaksız hale getirmektedir.

  BAĞ-KUR Taksitlendirme Nasıl Yapılır?

  Bağ-Kur taksitlendirme işlemi için öncelikli olarak taksitlendirme dilekçesinin doldurarak Sosyal Güvenlik Kurumuna başvuruda bulunulması gerekmektedir. Bu dilekçe üzerinde Bağ-Kur numarası, gösterilen teminatlar ve T.C. kimlik numarası ile ad ve soy ad bilgilerinin girilmesi gerekmektedir. Bu sayede dilekçe kuruma verildikten sonra Bağ-Kur taksitlendirme işlemi kişinin ödeyebileceği düzeyde taksit oranları belirlenmektedir.

   

  Etiketler:

  Merak Ettiklerinizi Sayfanın En Altında Sorabilirsiniz!

  1. nilgün karaduman diyor ki:

   kolay gelsin ben 1 yılı geçkindir bağkurluyum işyerimden dolayı ben ocak ayında doğum yapıcam doğum ücreti alabiliyormuyum doğum parası ve çocuk parası alabiliyorsunuz dediler bilgi verirseniz sevinirim

   1. Aykut Otu diyor ki:

    Nilgün Hanım doğum parası alabilmeniz için, doğumdan önceki 1 yıl içinde 120 gün prim ödemiş olmak , doğum raporu, doğum izni sırasında çalışmıyor olması gerekiyor.

  2. İbrahim turan diyor ki:

   Ben 1991-1993 arası bağkurlu olarak devam ettim şu an 72 yaşındayım emekli olabilirmiyi
   Emekli olmam için ne yapmam gerek
   Teşekkürler

  Sorunuzu Yazın