• BAĞ-KUR EMEKLİ MAAŞI SORGULAMA

  BAGKUR LOGOSU

  BAĞ-KUR EMEKLİ MAAŞI

  Bağ-Kur Emekli Maaşının bağlanması için bazı koşullar vardır;

  • Tarım vb. işlerde kendi adına veya hesabına bağımsız olarak çalışanlar haricinde esas faaliyetine son verip vermeyeceğini bildirdikten sonra resmi kurumlarca hazırlanan tahsis talep dilekçesiyle birlikte Sosyal Güvenlik Kurumu‘na başvurmaları şarttır.
  • Tahsis talep tarihinde kanunda yaşlılık aylığı için belirtilen Bağ-Kur prim gününün süresi ve belirlenen yaş şartlarından birini yerine getirmemiş olanlar 1 ay içinde yerine getirilmemiş olan şartı gidermek zorundadırlar. Bu şart giderildiği zaman Bağ-Kur Emekli Maaşı işlemi başlayacaktır.

  Bağ-Kur Emekli Maaşı Sorgulama

  Bağ-Kur Emekli Maaşınızı iki şekilde sorgulayabilirsiniz:

  • E-Devlet Şifresi İle: E-Devlet şifrenizi bilmiyorsanız eğer size en yakın PTT Şubesine nüfus cüzdanınız ile birlikte giderek başvuruda bulunabilirsiniz. E-Devlet şifrenizi aldıktan sonra size vereceğimiz internet adresinden Bağ-Kur Emekli Maaşı Sorgulamanızı yapabilirsiniz.

  E-Devlet Şifresi İle Bağ-Kur Emekli Maaşı Sorgulama İçin LÜTFEN TIKLAYINIZ!

  • Şifresiz Bağkur Emekli Maaşı Sorgulama: SGK, emekli maaşı sorgulama işlemlerini şifresiz hale getirerek daha kolay olmasına sağladı. Aşağıdaki internet sayfasına giriniz ve gerekli bölümleri eksiksiz ve doğru bir şekilde girip “Sorgula” butonuna tıklayınız.

  Şifresiz Bağkur Emekli Maaşı Sorgulama İçin LÜTFEN TIKLAYINIZ!

  Etiketler:

  Merak Ettiklerinizi Sayfanın En Altında Sorabilirsiniz!

  Henüz yorum yapılmamış.

  Sorunuzu Yazın